Aquatlon MČR České Budějovice

Pastrňák potřicáté střelcem. Boston ale utkání s Columbusem prohrál v prodloužení

David Pastrňák se v NHL znovu trefil, ani jeho třicátý gól ale tentokrát Bostonu k vítězství nepomohl. Tým podlehl Columbusu 1:2 v prodloužení. Nezvítězilo ani Chicago Dominika Kubalíka, který sice třikrát asistoval, z ledu však se spoluhráči odešel poražen. Vancouver přestřílel Chicago 7:5. Tomáš Hertl pomohl gólem k výhře San Jose 3:2 v prodloužení na ledě Pittsburghu.

David Pastrňák slaví se spoluhráči
zdroj: Reuters

Boston - Columbus 1:2 PP

Pastrňák otevřel ve 32. minutě skóre v přesilové hře, kdy se střelou bez přípravy trefil přesně zpoza levého kruhu. Nejlepší střelec soutěže si připsal už třicátou trefu v sezoně a bodoval podeváté v řadě (4+10).

Columbus vyrovnal v úvodu třetí třetiny a v prodloužení rozhodl o jeho výhře Pierre-Luc Dubois v čase 60:52. Vítězné akci předcházela šance Pastrňáka, kterou mu připravil David Krejčí. Následně získal puk za brankou Seth Jones, elegantně se vyhnul oběma českým útočníkům a v přečíslení dva na jednoho přihrál Duboisovi.

"Nepouštím se moc do takových akcí, ale Krejčí mě nalákal. Tím, že se vydal za mnou, se mi otevřel velký prostor. Stačilo obejít jednoho hráče," popsal klíčovou situaci Jones. Prohru v prodloužení na sebe vzal Pastrňák. "Jones to udělal dobře, ale je to moje chyba, špatně jsem to přečetl. Krejčí ho napadal za brankou a zůstal jsem moc vysunutý," vysvětlil jediný střelec Bruins.

Boston má stejně bodů jako vedoucí Washington, ale mohl být v lepší pozici, pokud by zvládal prodloužení (bilance 2:5) a nájezdy (0:6). "Je to frustrující, už se nám to pravděpodobně trochu dostalo do hlav. Chybí nám sebevědomí. Bylo to znát i na začátku prodloužení, měli jsme krásnou situaci tři na dva a ani nevystřelíme, potom končí puky v naší brance. Nehrajeme to dobře," uznal Pastrňák.

Vancouver - Chicago 7:5

Kubalík ve své premiérové sezoně dokazuje, že je především střelcem. Na kontě měl před utkáním více gólů než přihrávek (11+7), ale ve Vancouveru si připsal díky asistencím první tříbodový večer v NHL. Český útočník nejdříve přihrál na gól Connoru Murphymu, který z pravého kruhu vyrovnal na 1:1. Chicago na začátku druhé třetiny opět prohrávalo, ale ještě před polovinou zápasu vedlo 4:2.

Obrat odstartoval trefou z mezikruží Kämpf. U čtvrté branky se po Kubalíkově přihrávce prosadil kapitán Jonathan Toews, jehož nahození od mantinelu si srazil do vlastní sítě Quinn Hughes.

Vancouver třemi zásahy otočil skóre, ale Kubalík v přečíslení dva na jednoho posunul puk Patricku Kaneovi a v 54. minutě bylo opět vyrovnáno. O chvíli později ale strhl Adam Gaudette opět vedení na stranu domácích a jejich výhru zpečetil při hře bez brankáře Bo Horvat.

Pittsburgh - San Jose 2:3 PP

Hertl vstřelil úvodní gól zápasu, když ve třetí minutě usměrnil v předbrankovém prostoru prudkou přihrávku za záda Tristana Jarryho. Pittsburgh vyrovnal na 1:1 a 2:2 po trefách Patrica Hörnqvista, ale v prodloužení zařídil vítězství San Jose Brent Burns v přesilové hře.

Trenér Calgary Geoff Ward musel zpřeházet plánované formace, protože vedení klubu vyměnilo Michaela Frolíka do Buffala. I bez českého útočníka a s Davidem Rittichem na střídačce vedlo v osmé minutě 2:0, přičemž druhý gól vstřelilo v oslabení tří proti pěti. Newyorský tým poté ale přesilovou hru beze zbytku využil, na 2:2 upravil Chytil z dorážky. Rangers v dalším průběhu ještě jednou vyrovnali, ale na trefu Seana Monahana už nenašli odpověď.

Vegas zdolalo Philadelphii 5:4 i bez Tomáše Noska, jemuž se ve středu narodil syn. V dresu poražených asistoval u dvou branek Jakub Voráček a po faulu na něj dohrávali Flyers posledních 90 sekund v přesilové hře šest na tři, ale nevyrovnali.

Výsledky NHL:

Boston - Columbus 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 32. Pastrňák - 43. Milano, 61. Dubois. Střely na branku: 26:33. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Merzlikins (oba Columbus), 3. T. Rask (Boston).

Buffalo - Edmonton 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 9. Lazar, 44. S. Reinhart, 62. Eichel z tr. střílení - 6. Sheahan, 7. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 26:27. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Lazar, 2. Eichel, 3. Girgensons (všichni Buffalo).

Montreal - Tampa Bay 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Branky: 6. Petry - 1. Cirelli, 9. Kučerov. Střely na branku: 39:23. Diváci: 20 904. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Suzuki, 3. Domi (oba Montreal).

NY Islanders - New Jersey 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 28. B. Nelson - 39. P.K. Subban, 42. Hischier. Střely na branku: 30:31. Diváci: 13 917. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Hischier (oba New Jersey), 3. B. Nelson (NY Islanders).

Pittsburgh - San Jose 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 17. a 40. Hörnqvist - 3. Hertl, 18. Couture, 63. Burns. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18 620. Hvězdy zápasu: 1. Dell (San Jose), 2. Hörnqvist (Pittsburgh), 3. Burns (San Jose).

Ottawa - Florida 3:6 (2:1, 0:4, 1:1)

Branky: 11. Ennis, 16. Tierney, 58. C. Brown - 2. a 29. Dadonov, 31. Acciari, 40. Vatrano, 40. Sceviour, 59. Huberdeau. Střely na branku: 31:31. Diváci: 10 991. Hvězdy zápasu: 1. Dadonov (Florida), 2. Ennis (Ottawa), 3. Yandle (Florida).

Winnipeg - Toronto 3:6 (0:2, 3:3, 0:1)

Branky: 24. Connor, 28. Laine, 33. Scheifele - 4. a 49. W. Nylander, 9. Kapanen, 30. Dermott, 30. Engvall, 37. Marner. Střely na branku: 48:28. Diváci: 15 325. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Kapanen (oba Toronto), 3. Scheifele (Winnipeg).

Calgary - NY Rangers 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)

Branky: 5. J. Gaudreau, 8. Backlund, 14. D. Ryan, 29. Monahan - 8. Trouba, 9. Chytil, 26. Kakko. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19 038. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. J. Gaudreau (oba Calgary), 3. Fox (NY Rangers).

Arizona - Anaheim 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky: 15. Crouse, 41. Dvorak, 47. Richardson, 48. Söderberg - 20. Silfverberg, 23. M. Jones. Střely na branku: 34:28. Diváci: 14 651. Hvězdy zápasu: 1. Crouse, 2. Dvorak, 3. Raanta (všichni Arizona).

Colorado - St. Louis 7:3 (1:0, 3:2, 3:1)

Branky: 24. a 47. Kadri, 20. MacKinnon, 28. Rantanen, 40. Makar, 53. Compher, 55. Donskoi - 34. a 57. Thomas, 37. Pietrangelo. Střely na branku: 42:27. Diváci: 18 135. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Girard, 3. Kadri (všichni Colorado).

Vancouver - Chicago 7:5 (1:1, 3:3, 3:1)

Branky: 49. a 60. Horvat, 6. J.T. Miller, 23. Pearson, 31. Q. Hughes, 32. E. Pettersson, 56. Gaudette - 27. a 54. P. Kane (na druhou Kubalík), 14. Murphy (Kubalík), 25. Kämpf, 29. J. Toews (Kubalík). Střely na branku: 37:33. Diváci: 18 871. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. J.T. Miller, 3. Horvat (všichni Vancouver).

Vegas - Philadelphia 5:4 (4:2, 1:1, 0:1)

Branky: 11. a 18. Pacioretty, 9. Theodore, 12. Merrill, 30. Glass - 33. a 41. Couturier (na první Voráček), 8. Giroux (Voráček), 15. Konecny. Střely na branku: 33:38. Diváci: 18 415. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Merrill, 3. McNabb (všichni Vegas).