Následuje
Sportovní zprávy

Obránce Kubina končí v NHL, bude hrát za Ženevu

Praha - Hokejový obránce Pavel Kubina bude do konce sezony působit v Ženevě. Trojnásobný mistr světa a vítěz Stanleyova poháru z roku 2004 byl doposud bez angažmá. Pětatřicetiletý Kubina naposledy oblékal dres Philadelphie, po skončení výluky NHL se ale nedohodl s žádným zámořským klubem na spolupráci. Poprvé by se ve švýcarské lize mohl Kubina objevit v pátek, kdy se Ženeva utká s Fribourgem.

Pavel Kubina v dresu Flyers
zdroj: ČTK/AP

Nyní míří do Švýcarska a bude hrát za Servette Ženeva, aktuálně šestý tým tamní soutěže. Webu hokej.cz to řekl hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší. V Evropě se tak Kubina objeví po osmi letech, při minulé výluce NHL hrál v sezoně 2004/05 za mateřské Vítkovice.

Kubina zvažoval nabídku Ženevy přibližně týden. Rozhodl se ji přijmout i díky kanadskému trenérovi Chrisi McSorleyemu, který tým vede. "Pavel to nejprve odmítl, pak si ale promluvil s Chrisem a vycítil, že ho hodně chce. V klidu si to nechal projít hlavou a nakonec souhlasil. Pro Pavla je to něco nového, jde do toho," uvedl Vůjtek.

Účastník olympijských her v Salt Lake City a Vancouveru je tak dalším českým hráčem, který se v této sezoně rozhodl odejít do Švýcarska, poté co nezískal adekvátní angažmá v NHL. Před reprezentační přestávkou stejný krok udělali útočníci Petr Sýkora (Bern) a Radek Dvořák (Davos).

Kubina odehrál v NHL 970 zápasů, ve kterých nastřílel 110 branek a přidal 276 asistencí. V play-off nasbíral dalších deset bodů v 51 utkáních. Hrál za Tampu, Toronto, Atlantu a Philadelphii. Stanleyův pohár vyhrál v dresu Tampy, která jej v roce 1996 draftovala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy