SP ve vodním slalomu 2024

Palát a Zohorna se v NHL zapsali mezi střelce, Letang se blýskl šesti asistencemi

Shodně jedním gólem pomohli útočníci Ondřej Palát a Radim Zohorna svým týmům v NHL k výhrám. Palátovo New Jersey zdolalo i díky 26 zákrokům brankáře Vítka Vaněčka Columbus 4:3 v prodloužení a Zohornův Pittsburgh deklasoval NY Islanders 7:0 na jeho ledě. Bodoval také David Pastrňák, který asistoval při vítězství Bostonu v Buffalu 4:1. Vedle Vaněčka se z dvoubodového zisku radovali i další čeští gólmani Petr Mrázek, Karel Vejmelka a David Rittich.

Ondřej Palát přijímá gratulace spoluhráčů z New Jersey po vstřeleném gólu
zdroj: REUTERS

New Jersey – Columbus 4:3 v prodloužení

Palát svůj pátý gól v sezoně vstřelil v 10. minutě zápasu s Columbusem, kdy vyrovnal na 1:1. Rodák z Frýdku-Místku se po návratu z trestné lavice zapojil do rychlého protiútoku a po nahrávce Erika Hauly zakončil přesnou střelou bez přípravy.

Na branku českého útočníka po asistenci obránce Davida Jiříčka odpověděl Justin Danforth. Devils ale v divoké poslední pětiminutovce vybojovali prodloužení, ve kterém o bodu navíc pro domácí rozhodl Timo Meier.

"Jsou to pro nás důležité dva body. Nehráli jsme nejlepší zápas, ale dokázali jsme v závěru srovnat a nakonec jsme si došli pro výhru. To je pro nás nejdůležitější," řekl po druhém vítězství Devils za sebou Meier.

Po kolizi s Palátem opustil led elitní bek Blue Jackets Zach Werenski. Jiříčkův spoluhráč z první obranné dvojice Columbusu dohrál ve 31. minutě kvůli zranění ve spodní části těla.

NY Islanders – Pittsburgh 0:7

Debaklem naopak skončil první povánoční duel NY Islanders. Newyorský celek na vlastním ledě po nevydařené druhé třetině podlehl Pittsburghu 0:7 a po třech zápasech vyšel bodově naprázdno. Šestigólovou druhou dvacetiminutovku zakončil svou čtvrtou trefou v sezoně Zohorna, jenž zvýšil na 6:0. V závěrečném dějství pak uzavřel skóre na konečných 7:0 Valtteri Puustinen.

Šesti nahrávkami se v utkání blýskl Kris Letang, jenž se stal prvním zadákem od roku 1986, kterému se povedlo v jednom zápase připravit šest branek. Kanadský bek navíc vyrovnal historické maximum NHL. "Že jsem vyrovnal rekord, to jsem zjistil až po zápase. Navíc jsem to dlouho nevěděl na 100 procent. Tentokrát nám tam padlo opravdu všechno," uvedl po historickém zápisu zkušený kanadský bek.

Buffalo – Boston 1:4

Boston o výhře nad Buffalem rozhodl v přesilových hrách, v nichž nastřílel tři ze čtyř branek. Pastrňák se asistencí podepsal pod gólem na 3:1 a vylepšil svou sezonní bilanci na 45 bodů.

S dvěma trefami byl strůjcem úspěchu Bruins Charlie Coyle. "Když se dostaneme do vedení, vždycky se snažíme ho navýšit, abychom mohli hrát v pohodě. Musíme stavět na naší hře a věřit nastavenému směru," řekl Coyle.

Chicago – Winnipeg 2:1 v prodloužení

Mrázek proti Winnipegu zlikvidoval 37 střel a výrazně pomohl k vítězství Chicaga 2:1 v prodloužení. Obě branky Blackhawks dal Connor Bedard.

Českého brankáře vyzdvihl po zápase trenér Winnipegu Rick Bowness. "Měl hlavní podíl na výhře Blackhawks. Chytal opravdu skvěle, jeho výkon byl neuvěřitelný, a navíc mu několikrát pomohla branková konstrukce. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale všechny je zlikvidoval," konstatoval kouč kanadského týmu.

Los Angeles – San Jose 5:1

Rittich se podruhé v sezoně představil v brance Los Angeles a opět pomohl k výhře. Kings porazili San Jose 5:1 a český strážce domácí svatyně kryl 24 střel. Dvěma góly se na zisku dvou bodů podílel Adrian Kempe.

NHL:

Toronto – Ottawa 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Knies, 7. Bertuzzi – 35. a 44. Batherson, 31. Kelly, 58. B. Tkachuk. Střely na branku: 36:31. Diváci: 19 261. Hvězdy zápasu: 1. Batherson (Ottawa), 2. Bertuzzi (Toronto), 3. Kelly (Ottawa).

Tampa Bay  Florida 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 41. Kučerov, 44. Eyssimont – 22. a 44. Reinhart, 5. Ekblad. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Reinhart (oba Florida), 3. Kučerov (Tampa Bay).

New Jersey  Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1  1:0)
Branky: 10. Palát, 56. Mercer, 59. L. Hughes, 63. Meier - 7. Bean, 29. Danforth (Jiříček), 58. Činachov. Střely na branku: 35:29. Vítek Vaněček za New Jersey odchytal 61 minut a 46 sekund, inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 89,7 procenta. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Mercer, 3. L. Hughes (všichni New Jersey).

NY Rangers  Washington 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 28. a 47. K. Miller, 33. Panarin, 33. Schneider, 52. Lafreniere – 25. Mantha. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. K. Miller, 2. Panarin, 3. Zibanejad (všichni NY Rangers).

Buffalo  Boston 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky: 46. E. Johnson – 14. a 25. Coyle (na druhou Pastrňák), 5. Lohrei, 34. Geekie. Střely na branku: 26:25. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. DeBrusk, 3. Swayman (všichni Boston).

NY Islanders  Pittsburgh 0:7 (0:0, 0:6, 0:1)
Branky: 31. a 31. Guentzel, 33. a 37. Malkin, 27. Rakell, 38. R. Zohorna, 50. Puustinen. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Guentzel, 3. Jarry (všichni Pittsburgh).

Nashville  Carolina 2:5 (0:2, 2:3, 0:0)
Branky: 22. Nyquist, 26. O'Reilly – 10. S. Aho, 16. Burns, 24. Svečnikov, 30. Drury, 38. Jarvis. Střely na branku: 37:25. Diváci: 17 846. Hvězdy zápasu: 1. S. Aho, 2. Burns, 3. Svečnikov (všichni Carolina).

Minnesota  Detroit 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)
Branky: 22. a 47. M. Johansson, 1. Boldy, 45. Hartman, 46. M. Foligno, 55. Kaprizov – 7. P. Kane, 43. DeBrincat, 48. Sprong. Střely na branku: 31:28. Diváci: 19 105. Hvězdy zápasu: 1. M. Johansson, 2. Rossi, 3. Bogosian (všichni Minnesota).

Chicago  Winnipeg 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0  1:0)
Branky: 16. a 63. Bedard – 24. M. Barron. Střely na branku: 25:38. Petr Mrázek za Chicago odchytal 62 minut a 15 sekund, inkasoval jednu branku a úspěšnost zákroků měl 97,4 procenta. Diváci: 20 540. Hvězdy zápasu: 1. Bedard, 2. Mrázek, 3. Murphy (všichni Chicago).

Arizona  Colorado 5:4 v prodl. (0:1, 1:3, 3:0  1:0)
Branky: 37. Crouse, 44. Kesselring, 48. Zucker, 58. Durzi, 65. McBain – 19. Rantanen, 22. Drouin, 28. L. O'Connor, 34. MacKinnon. Střely na branku: 27:24. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 63 minut a 53 sekund, inkasoval čtyři branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 83,3 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Durzi, 2. McBain, 3. Kesselring (všichni Arizona).

Calgary  Seattle 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Kadri – 3. Yamamoto, 46. Wennberg. Střely na branku: 37:21. Diváci: 18 881. Hvězdy zápasu: 1. Driedger (Seattle), 2. Kadri (Calgary), 3. Wennberg (Seattle).

St. Louis  Dallas 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 19. Neighbours, 31. Scandella – 39. J. Robertson. Střely na branku: 30:40. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Hofer, 2. Scandella, 3. Perunovich (všichni St. Louis).

Los Angeles  San Jose 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 44. a 56. Kempe, 23. Fiala, 24. Lewis, 33. Dubois – 12. Zetterlund. Střely na branku: 42:25. David Rittich za Los Angeles odchytal celý zápas, inkasoval jednu branu z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 96 procent. Diváci: 18 145. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Lewis, 3. Dubois (všichni Los Angeles).

Anaheim  Vegas 5:2 (4:0, 1:2, 0:0)
Branky: 4. a 38. Leason, 9. Drysdale, 12. Vatrano, 13. Terry – 28. Martinez, 33. Stone. Střely na branku: 26:32. Diváci: 16 000. Hvězdy zápasu: 1. McTavish, 2. Leason, 3. Drysdale (všichni Anaheim).