Sportfilm festivalové ozvěny 2024

Ovečkin prodloužil svou nejdelší střeleckou mizérii v NHL, Washington přesto vyhrál

Už 14 utkání se hvězdný útočník Alexandr Ovečkin neradoval v NHL ze vstřeleného gólu. Tentokrát vyšel naprázdno v duelu s New Yorkem Islanders, ale na rozhodující trefu přihrál. Washington proto zvítězil 3:2 v prodloužení. Winnipeg zdolal i díky třem bodům Gabriela Vilardiho (1+2) na domácím ledě Detroit 5:2, Seattle loupil v Los Angeles.

Alexandr Ovečkin z Washingtonu v utkání s NY Islanders
zdroj: REUTERS

Washington – NY Islanders 3:2 v prodloužení

Washington dostali do vedení 1:0 a 2:1 Hendrix Lapierre a Joel Edmundson, Islanders však odpověděli brankami Hudsona Faschinga a Anderse Leeho.

Vyrovnané měření sil rozhodl v přesilové hře Dylan Strome. Vítězný zásah ještě prověřovali rozhodčí u videa, zda gólu nepředcházela hra vysokou holí Toma Wilsona, ale nakonec platil.

"Věřil jsem, že ho uznají, když jsem viděl opakovaný záběr. Vypadalo to, že se puku dotkl pod úrovní svých ramen. Ale dělají se i chybná rozhodnutí, takže nikdy stoprocentně nevíte, jak to dopadne," řekl Strome, který je s 19 body (13+6) nejproduktivnějším hráčem týmu. Nachází se nicméně až ve druhé stovce kanadského bodování soutěže.

"Nedáváme zatím moc branek, ale zvládáme těsné zápasy. Je skvělé, že vyhráváme utkání, která končí 1:0, 2:1, 3:2," doplnil.

Méně gólů než Washington vstřelilo v sezoně pouze San Jose. Týmu chybí i trefy Ovečkina, který skóroval v aktuálním ročníku jen pětkrát ve 29 zápasech. Gól dal naposledy 18. listopadu, v následujících čtrnácti kláních se neujala žádná z jeho 51 střel. Překonal už svou nejdelší sérii, když před téměř sedmi lety neskóroval v deseti duelech za sebou.

"Je to frustrující," hlesl Ovečkin. "Chybí mi i trochu štěstí. Do šancí se dostávám, ale možná už držím hokejku někdy malinko křečovitě, protože jsem dlouho nedal gól. Ale dříve nebo později to prolomím a může se potom naopak stát, že přijde období, kdy mi tam spadne všechno," doplnil ruský útočník, který je v historické tabulce střelců druhý. Wayne Gretzky, jenž je v čele s 894 góly, má o 67 přesných zásahů více.

Winnipeg – Detroit 5:2

Winnipeg si vypracoval klíčový náskok v rozmezí 28. až 37. minuty, kdy odskočil ze stavu 1:1 na 4:1. Osmou výhru Jets z posledních devíti střetnutí řídil Vilardi, jenž bodoval počtvrté v řadě a během série si připsal pět gólů a pět přihrávek.

Při vyhlašování hvězd zápasu jej ovšem předčili Axel Jonsson-Fjällby (1+1) a Laurent Brossoit, který kryl 26 střel. U obou branek Detroitu, jenž prohrál počtvrté za sebou, figuroval Patrick Kane (1+1).

Los Angeles – Seattle 1:2

Seattle zvítězil na ledě Los Angeles 2:1 díky výbornému výkonugólmana. Joey Daccord zneškodnil 42 střel včetně dvaceti pokusů domácích v úvodní třetině. Skóre otevřel ve 26. minutě Brandon Tanev a na 2:0 zvýšil Jordan Eberle v čase 46:27. Kings vzápětí udeřili v oslabení, ve kterém se prosadil Blake Lizotte, ale víc nezvládli.

Na straně poražených sledoval zápas ze střídačky gólman David Rittich.

NHL:

Washington – NY Islanders 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky:
10. Lapierre, 34. Edmundson, 62. D. Strome – 22. Fasching, 53. Lee. Střely na branku: 36:32. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. D. Strome, 2. Kuemper (oba Washington), 3. Varlamov (NY Islanders).

Winnipeg – Detroit 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky:
16. Pionk, 28. Ehlers, 31. Jonsson-Fjällby, 37. Vilardi, 56. Scheifele – 22. Määttä, 49. P. Kane. Střely na branku: 41:28. Diváci: 12 571. Hvězdy zápasu: 1. Brossoit, 2. Jonsson-Fjällby, 3. Vilardi (všichni Winnipeg).

Los Angeles – Seattle 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky:
48. Lizotte – 26. B. Tanev, 47. Eberle. Střely na branku: 44:20. Diváci: 18 145. Hvězdy zápasu: 1. Daccord (Seattle), 2. Lizotte (Los Angeles), 3. Eberle (Seattle).