VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

New York Rangers nestačili na Buffalo, Chytil si připsal bod za asistenci

Hokejisté New York Rangers prohráli v Buffalu 2:3 v prodloužení, Filip Chytil si v utkání připsal asistenci. Domácí nastoupili bez Lukáše Rouska, který se po podařené premiéře (1+1) vrátil na farmu do Rochesteru. Winnipeg porazil Detroit 6:2 a v Západní konferenci drží na posledním postupovém místě do play-off dvoubodový náskok před Calgary.

Filip Chytil za Victorem Olofssonem
zdroj: ČTK/AP autor: Adrian Kraus

Buffalo vedlo trefami JJ Peterky a Jordana Greenwaye 2:0, ale Rangers smazali ztrátu. Kontaktní gól vstřelil ve 33. minutě Kaapo Kakko, který doklepl ze vzduchu do branky Chytilovu dorážku. V čase 49:45 vyrovnal Adam Fox. Prodloužení rozhodl Jeff Skinner a hlavním postavou zápasu byl domácí brankář Devon Levi, který ve svém debutu v NHL zneškodnil 31 střel.

Buffalo stále živí naději na účast v play-off, na poslední postupové místo, které drží ve Východní konferenci Pittsburgh, ztrácí pět bodů.

Winnipeg, na jehož střídačce zůstal David Rittich, si vypracoval v úvodních čtrnácti minutách náskok 3:0 a na začátku třetí třetiny vedl už 6:0. O branky se postaralo šest různých střelců, přičemž Kyle Connor, Blake Wheeler, Mark Scheifele, Dylan DeMelo a Nikolaj Ehlers dosáhli shodné bilance 1+1. Hosté zkorigovali skóre dvěma slepenými trefami v polovině třetí třetiny a jejich útočník Dominik Kubalík v utkání nebodoval.

Calgary mělo střeleckou převahu 41:20, ale dotahovalo ztrátu 0:2, 2:3 a 3:4. Zápas poslal Jonathan Huberdeau v 57. minutě gólem v přesilové hře do prodloužení, které rozhodl svou druhou trefou v utkání Tyler Toffoli. V dresu vítězů plnil Daniel Vladař roli náhradního brankáře. Na straně Vancouveru scházel Filip Hronek, jemuž kvůli poraněnému ramenu už skončila sezona.

Karel Vejmelka neodvrátil 26 zákroky prohru Arizony 2:5 s Dallasem. Vejmelka si připsal prohru ve čtvrtém utkání za sebou. Český brankář inkasoval už po 83 sekundách hry, tečí jej překonal Joe Pavelski. Arizona ještě v první třetině otočila, obrat zařídili góly Jusso Välimäki a Connor Mackey.

Dallas ale od prostřední části přestřílel domácí 23:8 a jeho aktivita se promítla i do skóre. Vyrovnal Roope Hintz milimetrovou ranou z pravého kruhu a Jason Robertson vrátil hostům vedení střelou z mezikruží nad Vejmelkovu lapačku. V úvodu třetí třetiny se prosadil další tečí Jamie Benn a do prázdné branky zpečetil výhru Max Domi.

NHL:

Buffalo – NY Rangers 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. Peterka, 28. Greenway, 62. J. Skinner – 33. Kakko (Chytil), 50. Fox. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18 009. Hvězdy zápasu: 1. Levi, 2. J. Skinner, 3. Peterka (všichni Buffalo).

Winnipeg – Detroit 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Branky: 7. Connor, 12. Wheeler, 14. Scheifele, 22. DeMelo, 34. Niederreiter, 46. Ehlers – 51. Perron, 52. Veleno. Střely na branku: 29:25. Diváci: 14 389. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Niederreiter, 3. DeMelo (všichni Winnipeg).

Vancouver – Calgary 4:5 v prodl. (1:0, 3:3, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Garland, 21. E. Pettersson, 33. McDonough, 37. Beauvillier – 23. a 64. Toffoli, 29. Coleman, 36. Stecher, 57. Huberdeau. Střely na branku: 20:41. Diváci: 18 811. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli (Calgary), 2. McDonough, 3. Q. Hughes (oba Vancouver).

Arizona – Dallas 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Välimäki, 16. Mackey – 2. Pavelski, 21. Hintz, 40. Robertson, 45. Jamie Benn, 59. Domi. Střely na branku: 18:31. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 58:29 minuty, inkasoval čtyři góly ze třiceti střel a úspěšnost zásahů měl 86,7 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Robertson, 2. Hintz (oba Dallas), 3. Välimäki (Arizona).