Hertl řídil vítězství San Jose, skórovali i Frk s Palátem. Voráček odehrál 1000. zápas

Ocenění pro nejlepšího hráče utkání hovoří jasně. Tomáš Hertl byl na ledě Buffala k nezastavení, připsal si bilanci 1+1 a výraznou měrou pomohl San Jose k vítězství 3:2. Ondřej Palát překonal Daniela Vladaře a přispěl k výhře Tampy Bay 4:1 nad Calgary. Jakub Voráček odehrál jako dvanáctý český hokejista tisící zápas v základní části NHL, ve kterém s Columbusem podlehl 1:3 v New Jersey.

Tomáš Hertl ze San Jose v utkání NHL v Buffalu
zdroj: AP autor: Jeffrey T. Barnes

Martin Frk ozdobil první start v ročníku gólem, ale s Los Angeles doma kousal porážku s Nashvillem 2:4.

Karel Vejmelka si připsal třetí triumf v sezoně a první od 30. listopadu, když i díky jeho 32 zákrokům porazila Arizona doma Chicago 6:4. Ve čtvrtečním progrmu ještě bodoval Radek Faksa, který pomohl asistencí k vítězství Dallasu 6:5 nad Floridou po nájezdech. Na straně poražených přihrál na jeden gól Radko Gudas.

Buffalo - San Jose 2:3

San Jose položilo základ úspěchu v úvodní třetině, po níž vedlo o tři branky. Skóre otevřel Matt Nieto a po Hertlově přihrávce se prosadil střelou od levého mantinelu Timo Meier.

Český útočník zvýšil na 3:0 z přečíslení tři na dva, ve kterém se trefil z mezikruží k pravé tyčce. Hertl si připsal v posledních 11 utkáních 15 bodů (9+6). Domácí Buffalo snížilo na rozdíl jedné branky, přičemž kontaktní vstřelilo v předposlední minutě, ale neodvrátilo pátou porážku za sebou.

"Tommy opět prokázal, že umí tým úžasně vést," řekl trenér San Jose Bob Boughner o Hertlovi. "A to nejen proto, že dal vítězný gól. Obětuje se pro tým, blokuje střely. Chytře se pohybuje v útočném pásmu, dobře mění místa. Na střídačce žije, neustále kluky povzbuzuje. Je důležitou součástí týmu, ať už slovně, nebo příkladnou hrou v zápasech," podotkl.

Tampa Bay - Calgary 4:1

Vladař odolával až do 33. minuty, ve které ho z rychlého protiútoku překonal Corey Perry. Zbývající tři góly, jimiž Tampa zvýšila na 4:0, inkasoval v poslední třetině.

Po vydařené kombinaci přidal do prázdné branky druhý gól Brayden Point, Palát se v 51. minutě prosadil z předbrankového prostoru po přihrávce Nikity Kučerova od zadního mantinelu a o čtrnáct sekund později udeřil Alex Killorn. Čestný úspěch Calgary zaznamenal Dillon Dube.

New Jersey - Columbus 3:1

Voráček oblékal v NHL pouze dres Philadelphie a Columbusu, který jej draftoval v roce 2007 jako sedmého v pořadí. Zkušený útočník strávil ve svém jubilejním utkání na ledě dvacet minut, ale nerozšířil statistiku 1+22 z této sezony a vyšel potřetí za sebou naprázdno. "Je to těžké. Chtěli jsme pro něj vyhrát," uvedl Max Domi, autor jediné branky Blue Jackets.

Hlavní postavou zápasu byl Jack Hughes, který připravil ve 42. minutě vítězný gól pro Jespera Bratta a v závěru uklidnil New Jersey trefou na konečných 3:1. Pavel Zacha chyběl domácím kvůli covidovému protokolu.

Los Angeles - Nashville 2:4

Nashville vedl na začátku prostřední třetiny 3:0, ale v polovině zápasu snížil Dustin Brown a kontaktní branku vstřelil v 51. minutě Frk. Osmadvacetiletý útočník, jenž nastoupil v NHL v minulé sezoně jen v jednom utkání (únor 2021), hýřil aktivitou a vyslal celkem šest střel. Ujal se až pokus v přesilové hře, ve které se prosadil ranou zpoza pravého kruhu.

Frk gólem potvrdil formu z AHL, kde je třetím nejproduktivnějším hráčem ročníku (14+15 ve 24 zápasech). Aktivnější tým Los Angeles, který soupeře přestřílel 48:19, vyrovnat nezvládl a inkasoval při hře bez gólmana.

Boston - Minnesota 2:3

Také David Pastrňák vyslal šest pokusů, ale nebodoval a s Bostonem podlehl Minnesotě 2:3. Jeden gól vítězů vsítil lídr týmu Kirill Kaprizov, jenž ale odstoupil ze zápasu poté, kdy ho nešetrně narazil zezadu Trent Frederic.

V sestavě poražených scházel Tomáš Nosek kvůli covidovému protokolu.

Arizona - Chicago 6:4

Arizona vedla 2:0 a 5:2. Definitivně ji uklidnil až v poslední minutě Johan Larsson gólem na konečných 6:4, kterým zkompletoval premiérový hattrick v soutěži.

Vejmelka vytáhl nejlepší zákrok za stavu 1:0, když lapačkou chytil střelu Alexe DeBrincata do odkryté branky. Český gólman si poradil i s jediným pokusem Dominika Kubalíka.

NHL:

Boston - Minnesota 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 7. T. Hall, 36. Marchand - 16. Kaprizov, 17. Sturm, 33. Boldy. Střely na branku: 38:30. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Boldy (Minnesota), 2. T. Hall (Boston), 3. Brodin (Minnesota).

Buffalo - San Jose 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky: 28. Skinner, 59. Girgensons - 13. Nieto, 14. Meier (Hertl), 18. Hertl. Střely na branku: 39:21. Diváci: 8117. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Hill (oba San Jose), 3. Skinner (Buffalo).

Tampa Bay - Calgary 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 33. Perry, 43. B. Point, 51. Palát, 51. Killorn - 56. Dube. Střely na branku: 33:27. Daniel Vladař odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval čtyři góly z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 87,9 procenta. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Vasilevskij, 3. McDonagh (všichni Tampa Bay).

New Jersey - Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 1. Tatar, 42. Bratt, 59. J. Hughes - 5. Domi. Střely na branku: 28:32. Diváci: 11 523. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes, 2. Bratt, 3. Blackwood (všichni New Jersey).

Philadelphia - Pittsburgh 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)
Branky: 29. Atkinson, 53. Lindblom - 13. a 15. Rust, 17. a 51. Guentzel, 49. Rodrigues, 52. Boyle. Střely na branku: 20:32. Diváci: 17 944. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Guentzel, 3. Jarry (všichni Pittsburgh).

Dallas - Florida 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 3:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. Raffl (Faksa), 22. Gurjanov, 34. Robertson, 34. Seguin, 47. Jamie Benn, rozhodující sam. nájezd Pavelski - 9. a 21. Barkov, 25. Hörnqvist (Gudas), 38. Weegar, 60. Huberdeau. Střely na branku: 36:42. Diváci: 17 678. Hvězdy zápasu: 1. Gurjanov (Dallas), 2. Barkov (Florida), 3. Jamie Benn (Dallas).

Colorado - Winnipeg 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)
Branky: 26., 36. a 58. Landeskog, 17. Kadri, 31. Rantanen, 53. MacKinnon, 60. Byram - 3. Scheifele. Střely na branku: 42:35. Diváci: 15 171. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. MacKinnon, 3. E. Johnson (všichni Colorado).

Arizona - Chicago 6:4 (2:0, 1:2, 3:2)
Branky: 20., 45. a 60. J. Larsson, 4. Mayo, 30. Boyd, 44. Keller - 22. Dach, 26. Entwistle, 47. J. Toews, 54. DeBrincat. Střely na branku: 26:36. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání, inkasoval čtyři góly z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 11 632. Hvězdy zápasu: 1. J. Larsson, 2. Boyd, 3. Gostisbehere (všichni Arizona).

Vegas - NY Rangers 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 19. a 53. Marchessault, 29. Mark Stone, 34. Janmark, 43. Howden - 21. Kreider. Střely na branku: 35:19. Diváci: 18 117. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Janmark, 3. Howden (všichni Vegas).

Los Angeles - Nashville 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 30. D. Brown, 51. Frk - 4. F. Forsberg, 20. Duchene, 23. Luff, 59. Trenin. Střely na branku: 48:20. Diváci: 14 359. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg (Nashville), 2. D. Brown (Los Angeles), 3. Saros (Nashville).