Golf Time

Češi z Bostonu se činili, ale Bruins k bodům nepomohli. Voráček dvakrát asistoval

Ani gól Davida Pastrňáka a dvě asistence Tomáše Noska nestačily hokejistům Bostonu v Anaheimu, na jehož ledě prohráli 3:4. Jakub Voráček naopak pomohl dvěma přihrávkami k vítězství Columbusu 4:3 nad New Jersey. Za poražené skóroval Pavel Zacha. Ondřej Palát s Janem Ruttou připravili gól při výhře Tampy Bay 5:2 nad Ottawou a Detroit i díky jedné asistenci Filipa Zadiny zdolal Carolinu 4:3 v prodloužení.

David Pastrňák z Bostonu střílí na branku Anaheimu
zdroj: REUTERS

Anaheim - Boston 4:3

Nosek, který v předchozích deseti duelech nebodoval, si připsal obě asistence za přihrávku Brandonu Carlovi na modrou čáru. Následnou střelu beka Bostonu tečoval Nick Foligino u gólu na 1:1, podruhé prošla až do sítě a znamenala snížení na 2:3.

Pastrňák vyrovnal na začátku třetí třetiny se štěstím, když se jeho rána zpoza pravého kruhu dostala do sítě po odrazu od bruslí dvou domácích hráčů. "S tím se nedalo nic dělat, takže nebyl důvod věšet hlavy. Pořád jsme byli v zápase a snažili jsme se pokračovat ve své hře," řekl trenér Anaheimu Dallas Eakins. Trevor Zegras rozhodl o vítězství Ducks v čase 59:38.

Columbus - New Jersey 4:3

Voráček asistoval v deseti z posledních dvanácti utkání a po jeho akcích odskočil Columbus na přelomu úvodní a druhé třetiny z 1:1 na 3:1. Kladenský odchovanec nejdříve připravil palebnou pozici Oliveru Bjorkstrandovi, který se prosadil z mezikruží střelou z první. Při druhém gólu přihrál v přesilové hře pět na tři Patriku Lainemu, jenž trefil tyč, ale Boone Jenner doklepl puk pohotovou dorážkou do branky.

Columbus tím odpověděl na zásah Jacka Hughese z úvodní minuty. "Pokud vyhrajete utkání, ve kterém prohráváte v první třetině 0:1, 0:2, zvedá vám to sebevědomí a víte, že se vám to může povést znovu. To se teď děje, je pro nás jednodušší najít cestu k vítězství, když se daří," uvedl Voráček, který je v NHL na děleném třetím místě v počtu prvních asistencí (29) a celkově má na kontě 40 bodů (2+38).

Zacha ve 48. minutě stanovil přesnou ranou z mezikruží konečný výsledek. Columbus si připsal desátou výhru z posledních patnácti zápasů.

Tampa Bay - Ottawa 5:2

Tampa Bay prohrávala 0:2 už v čase 3:43, ale ještě v úvodní třetině vyrovnala. Gól na 2:2 padl po akci Rutty s Palátem, po jehož přihrávce skóroval Brayden Point, se čtyřmi body (1+3) hlavní postava zápasu. V obraně vítězů nastoupil po téměř šesti týdnech Andrej Šustr.

Detroit - Carolina 4:3 v prodloužení

Zadina měl v úvodní třetině dvě gólové šance, ale z úniku neuspěl s bekhendovou kličkou mezi betony a brankář Antti Raanta zastavil později i jeho střelu zblízka. Český útočník si připsal bod za druhou asistenci na začátku třetí třetiny u branky Michaela Rasmussena na 2:1. Carolina otočila, ale Dylan Larkin poslal zápas v 57. minutě do prodloužení, které rozhodl v přesilové hře Lucas Raymond.

Detroit se oklepal z potupné "desítky" od Toronta, tehdy mu v přestřelce nestačily čtyři body Filipa Hronka (1+3). "Potřebovali jsme se vrátit ke hře, při níž bráníme jako pětka a ne jeden na jednoho. V tomhle směru jsme se zlepšili," řekl kouč Detroitu Jeff Blashill.

Winnipeg - Montreal 8:4

Divoký průběh měl duel ve Winnipegu, který vedl nad Montrealem už v 10. minutě 4:0. Hosté ale i díky hattricku Joshe Andersona vyrovnali na začátku druhé třetiny. V dalším průběhu už stříleli branky jen Jets, vyhráli 8:4 a jsou v prvním klubem v historii NHL, jenž ztratil čtyřgólový náskok a přesto zvítězil o čtyři trefy.

NHL:

Tampa Bay - Ottawa 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Branky: 8. Kučerov, 15. B. Point (Palát, Rutta), 26. Stamkos, 37. Perry, 50. Sergačev - 2. Ennis, 4. Sanford. Střely na branku: 22:27. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. B. Point, 2. Sergačev, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).

Philadelphia - Edmonton 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Draisaitl, 36. Yamamoto, 59. McDavid. Střely na branku: 39:32. Diváci: 15 114. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Koskinen, 3. Yamamoto (všichni Edmonton).

Columbus - New Jersey 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 14. Christiansen, 18. Bjorkstrand (Voráček), 21. Jenner (Voráček), 42. Laine - 1. J. Hughes, 36. Hischier, 48. Zacha. Střely na branku: 31:31. Diváci: 13 678. Hvězdy zápasu. 1. Laine, 2. Jenner, 3. Christiansen (všichni Columbus).

Detroit - Carolina 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 32. Rowney, 43. Rasmussen (Zadina), 57. Larkin, 65. Raymond - 14. Aho, 48. Fast, 57. J. Staal. Střely na branku: 41:30. Diváci: 14 874. Hvězdy zápasu: 1. Rasmussen, 2. Raymond (oba Detroit), 3. J. Staal (Carolina).

Minnesota - Calgary 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 29. M. Foligno - 2. M. Tkachuk, 13. Mangiapane, 29. E. Lindholm, 41. Toffoli, 58. Backlund. Střely na branku: 33:27. Diváci: 16 998. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. Markström, 3. Toffoli (všichni Calgary).

Winnipeg - Montreal 8:4 (4:3, 1:1, 3:0)
Branky: 10. a 43. Scheifele, 6. J. Svečnikov, 6. Schmidt, 9. Lowry, 38. Copp, 46. Dubois, 58. Stastny - 12., 17. a 25. J. Anderson, 19. Lehkonen. Střely na branku: 30:35. Diváci: 13 816. Hvězdy zápasu: 1. Dubois (Winnipeg), 2. J. Anderson (Montreal), 3. Copp (Winnipeg).

Colorado - NY Islanders 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 4. MacKinnon, 24. D. Toews, 45. Landeskog, 53. Burakovsky, 60. E. Johnson - 11. Pulock, 25. Pageau, 33. Palmieri. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17 622. Hvězdy zápasu: 1. D. Toews, 2. Burakovsky, 3. J. Johnson (všichni Colorado).

Vegas - San Jose 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 34. a 45. R. Smith, 3. Kolesar - 22. Gregor. Střely na branku. 31:17. Diváci: 17 819. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Marchessault, 3. W. Karlsson (všichni Vegas).

Anaheim - Boston 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Branky: 7. Rakell, 18. Lundeström, 20. Henrique, 60. Zegras - 9. N. Foligno (Nosek), 32. Carlo (Nosek), 42. Pastrňák. Střely na branku: 28:34. Diváci: 11 567. Hvězdy zápasu: 1. Zegras, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. N. Foligno (Boston).