Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Expedice Ob 81

Nedvěd sondoval situaci kolem posil z NHL. S Hronkem můžeme počítat na sto procent, řekl

Sice nezvykle brzy oproti minulým ročníkům, ale už nyní může víceméně s jednou důležitou posilou národní tým pro hokejové mistrovství světa ve Švýcarsku počítat. Jde o beka Filipa Hronka, potvrdil generální manažer reprezentace Petr Nedvěd. S realizačním týmem pracuje opět na vyztužení kádru na vrchol sezony, kde loni hrálo třináct posil ze zámoří.

Generální manažer české reprezentace Petr Nedvěd
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Dvaadvacetiletý Hronek, účastník posledních dvou mistrovství, nemá v posledním týmu NHL Detroitu reálné naděje na postup do play-off. O ostatních možných posilách je podle Nedvěda předčasné mluvit. "Je ještě fakt brzy. Jen u Filipa Hronka jsme si jistí, že s Detroitem play-off neudělají. Je to jeden hráč, s kterým můžeme asi na sto procent počítat," řekl Nedvěd.

Hronek byl na šampionátu na Slovensku vyhlášen nejlepším obráncem a dostal se do All Star týmu. Tahounem českého mužstva by měl být i v Lausanne a Curychu. "Jediné, co se může stát, kdyby měl klub problém s tím, že by nás reprezentoval, ale s tím nepočítám. Byl minule, tam žádné velké změny nevidím," věří Nedvěd, že Hronek v případě dobrého zdravotního stavu tým posílí.

Otazník podle něj zatím visí nad tím, jak to bude s kanonýrem Dominikem Kubalíkem, který ve své premiérové sezoně v NHL v dresu Chicaga nastřílel už 21 branek. "Má fantastickou sezonu. Chicago zatím v play-off není, ale nemají zase takovou ztrátu, aby to nemohli stáhnout. Moc tomu ale nevěřím. Je tam spíš problém v tom, že Dominik má smlouvu jen na tuto sezonu. Pokud ji do mistrovství světa neprodlouží, pak by bylo na něm, jestli by bez ní šel do rizika reprezentovat," prohlásil Nedvěd.

Je nám líto, video expirovalo.
Říha skládal těžce tým pro švédský turnaj. Chybět bude Gulaš

Musí čekat na vývoj boje o play-off i na možné výměny v NHL, které mají uzávěrku 24. února, i zdravotní stav hráčů. "Nejen já, ale i trenéři z toho máme dobrý pocit, že kluci chtějí reprezentovat. Když pak hráči jako David Pastrňák, David Krejčí a Jakub Voráček mají chuť reprezentovat, tak je to samozřejmě pro nás hrozně důležité a do určité míry nám to ulehčuje naši práci," uvedl Nedvěd.

"Jsem rád a chtěl bych klukům poděkovat. Moc dobře vím, že není jednoduché odkroutit 90 nebo 100 zápasů za sezonu v NHL a pak jít ještě reprezentovat. Klobouk dolů před klukama, protože zájem je a to je moc důležité," doplnil Nedvěd.

Na další inspekční cestu do zámoří se po Švédských hrách chystá asistent trenéra Miloše Říhy Robert Reichel. "Jestli nedojde k nějaké změně, tak i Miloš Říha pojede na některé zápasy. Náš cíl byl, abychom viděli všechny potenciální hráče, kteří by mohli reprezentovat. Samozřejmě jak trenéři, tak i já jsme s nimi v kontaktu. S některými hráči, jako je Filip Hronek, Dominik Kubalík, David Pastrňák, Radko Gudas a další, jsem se už konkrétně bavil," dodal Nedvěd.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy