Následuje
SP Německo

"Nezvěstný" Radulov se vrátil s omluvou a zapojil se do přípravy Rusů na MS

Moskva – Krize je podle všeho zažehnána. Alexandr Radulov se omluvil trenérům sborné, že se včas nedostavil na sraz, a s pětidenním zpožděním se připojil k ruskému týmu v přípravě na domácím mistrovství světa.

Alexander Radulov v dresu CSKA
zdroj: ISIFA

Radulov v neděli nedorazil na sraz národního týmu v Novogorsku, místo toho vyrazil do USA, kde údajně jednal o angažmá v NHL. O devětadvacetiletého hráče, kterému končí v CSKA smlouva, prý stojí například Detroit, Colorado, Florida či Washington.

"Alexandr všechno osvětlil Olegu Znarokovi, sdělil mu důvody svého zpoždění a omluvil se realizačnímu týmu. Trenér mu dovolil připojit se k týmu, který pokračuje v přípravě na mistrovství světa," uvedl předseda správní rady Ruské hokejové federace Arkadij Rotenberg.

"Všichni víme, jak emotivní hráč Radulov je. Emoce mají být v hokeji prospěšné a Alexandrovy schopnosti jsou pro tým velmi cenné. Teď je nejdůležitější úspěšné vystoupení našeho týmu, to je náš společný cíl," řekl Rotenberg.

Podle ruských médií mohl za Radulovovu dosavadní absenci konflikt se Znarokem na prosincovém Channel One Cupu v Moskvě, kde Rusové skončili poslední. Kouč údajně jemu a další hvězdě Iljovi Kovalčukovi vyčetl špatný přístup. Kovalčuk, který byl na turnaji stejně jako loni na stříbrném mistrovství světa v Praze kapitánem, v ruské nominaci na domácí světový šampionát chybí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy