Je nám líto, video expirovalo.

Červenka: Mužstvu věřím. Pomáháme bekům, oni zase nám

Moskva - Čeští hokejisté úspěšným vstupem do šampionátu možná překvapili i sami sebe. Mužstvo hraje kompaktně a vede skupinu A před silnými výběry Ruska a Švédska. Roman Červenka, který má z celého týmu nejvíce reprezentačních startů, na druhou stranu nechce přepálit očekávání. Skupinu podle něho tým chce vyhrát, čekají ho ale ještě nevyzpytatelní soupeři.

Roman Červenka
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Češi mají ze tří zápasů osm bodů a se silnými soky Ruskem (3:0) a Švédskem (4:2) neztratili ani bod. "Jsme rádi, že ty body máme nahrané, a když už tu šanci máme, tak se pokusíme skupinu vyhrát. Ale ten nejdůležitější zápas přijde později," konstatoval Červenka.

Před sebou mají Češi ještě duely s Norskem, Kazachstánem, Dánskem a Švýcarskem, v čele tabulky dvoubodový náskok na druhé Rusko a tříbodový na třetí Švédsko, k tomu lepší bilanci ze vzájemných zápasů. "Turnaj jsme začali dobře a máme tolik bodů, dá se říct, s těžkými soupeři. Ani teď ale žádný soupeř nebude lehký," navázal.

Pokud Češi vyhrají skupinu, nebo skončí druzí a nebude za nimi na třetí, či čtvrté pozici Rusko, nebudou se muset pro čtvrtfinále stěhovat z Moskvy do Petrohradu. "To může dost sil ušetřit. Víme, že to není cesta na pět minut, k tomu balení tam a zpátky. Bylo by příjemnější tady zůstat, ale ještě musíme uhrát další zápasy," podotkl Červenka, který není překvapený, že si mužstvo vede zatím na turnaji tak skvěle. "Já tomu mužstvu věřím, mně se líbí. Beci hrají dobře, máme dobré brankáře a snažíme se hrát společně. Pomáháme bekům, oni zase nám," pochvaloval si Červenka.

Vnitřní sílu ukázalo mužstvo při pondělním obratu proti Švédsku z 0:2 na 4:2. "Pustili jsme je úplně zbytečně do vedení. Mysleli jsme si, že to přijde samo. Na druhou stranu možná díky tomu, že jsme prohráli tu první třetinu, že nás to hodně probralo a zdravě naštvalo. Všechno špatné je k něčemu dobré, sice jsme prohrávali 0:2, ale uvědomili jsme si, že to takhle dál nejde," řekl Červenka.

Je ale podle něj nutné zůstat nadále nohama na zemi a jít s pokorou do dalších zápasů. "Sílu mužstvo má, ale je potřeba to krotit jako po zápase s Ruskem. Říkal jsem, že Lotyši budou těžký soupeř, a taky se tak stalo. Se Švédskem to byla super výhra. Musíme si odpočinout, protože máme za sebou tři zápasy ve čtyřech dnech," těšil se Červenka na dva dny volna před čtvrtečním duelem s Norskem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy