Motor vyhrál v předehrávce nad Havířovem 5:1 a vede už o čtyři body

Hokejisté Motoru České Budějovice porazili v předehrávce 24. kola první ligy Havířov 5:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhým Přerovem na čtyři body. I ve svém šestém vystoupení v domácím prostředí zůstali Jihočeši stoprocentně úspěšní. Havířov potřetí za sebou nebodoval a je dál desátý.

Radující se hráči Českých Budějovic
zdroj: ckmotorsport.cz

Havířov odolával v Budvar Aréně před 5042 diváky do 17. minuty, kdy otevřel skóre útočník Martin Novák a již za 106 vteřin zvýšil slovinský obránce Žiga Pavlin.

V druhém dějství po polovině zápasu se za domácí trefili zadák Pavel Pýcha a forvardi Martin Beránek a Kanaďan David Gilbert, který si v utkání i díky dvěma asistencím připsal tři body. Brankáři Janu Strmeňovi sebral čisté konto v 51. minutě v přesilové hře Radek Pořízek.

Předehrávka 24. kola první hokejové ligy:

České Budějovice - Havířov 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Branky: 17. M. Novák, 18. Pavlin, 31. Pýcha, 33. M. Beránek, 37. Gilbert - 51. Pořízek. Rozhodčí: Barek, T. Veselý - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 5023.