Motor si hraje svou vlastní ligu, Havířov rozdrtil 7:1 a prvenství v nadstavbě má na dosah

České Budějovice vyhrály v 15. kole nadstavby první ligy ve skupině o pořadí v play-off doma nad Havířovem vysoko 7:1. Motor má na čele obří náskok 35 bodů a k jistotě prvenství ve skupině mu stačí získat už pouhé čtyři body. Přerov doma zdolal Porubu 3:1, kvůli čemuž na lavičce hostů skončil trenér Miloš Holaň. Přerov tak předstihl do té doby druhý Chomutov, který na vlastním ledě podlehl pražské Slavii 1:4.

Radost hokejistů Českých Budějovic
zdroj: ČEZ Motor České Budějovice

Motor i popáté v sezoně proti Havířovu naplno bodoval. Jihočeši vedli ve 13. minutě 2:0, poté co nejdříve využil přesilovou hru kanadský útočník David Gilbert a Miroslav Holec zvýšil.

Jiří Šimánek 810. zápasem překonal českobudějovický rekord

V úvodním dějství sice snížil v početní výhodě Lukáš Bednář, ale v prostřední části pojistili náskok domácích opět Gilbert a Jan Kloz, který využil přesilovku pěti proti třem.

V závěrečné třetině se prosadili ještě Martin Beránek, v přesilové hře Martin Novák a Vít Christov. Novák nasbíral čtyři body za gól a tři asistence. Havířov si připsal čtvrtou prohru z uplynulých pěti duelů.

Přerov se ujal proti Porubě vedení ve 13. minutě díky Lukáši Formanovi a v polovině utkání mu zařídil v přesilové hře dvoubrankový náskok Tomáš Doležal.

Poruba se sice dostala na kontakt 38 sekund před koncem druhé části díky proměněnému trestnému střílení Jana Káni, ve 46. minutě ale zpečetil pátou výhru Zubra z posledních šesti zápasů Šimon Kratochvil.

Po prohře vedení Poruby sáhlo v neděli k odvolání kouče Miloše Holaně, tým dočasně převezmou asistenti Marek Pavlačka a Adam Vrba. Holaň trénoval Porubu 13 měsíců. Loni tým na play off nedosáhl, v novém ročníku se však dlouho držel na špici prvoligové tabulky. Po sérii porážek v posledních týdnech ale Poruba klesla na osmé místo s desetibodovou ztrátou na sedmý Havířov a směřuje k účasti v předkole play off.

Chomutov zaznamenal doma třetí porážku z posledních čtyř duelů. Slavii dostal brankami ve 14. a 25. minutě do náskoku Filip Vlček.

V 35. minutě sice snížil Marek Tomica, ale za 159 sekund vrátil Pražanům dvoubrankové vedení Filip Kuťák. Po 64 sekundách třetí třetiny ještě proměnil trestné střílení Vítězslav Bílek.

Vsetín ukončil sérii tří porážek a vyhrál v Litoměřicích 6:2. Venku se dočkal úspěchu po čtyřech prohrách. Stadion počtvrté v řadě nebodoval.

Boj o předkolo play-off si zkomplikovala devátá Jihlava, která doma prohrála s předposlední Kadaní 0:2. Před desátým Prostějovem, který vyhrál nad posledním Sokolovem 6:2, má Dukla čtyřbodový náskok. Jedenáctý Frýdek-Místek má ještě o čtyři body méně.

Výsledky 15. kola nadstavby první hokejové ligy:

O pořadí v play-off:

Chomutov - Slavia Praha 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 35. Tomica - 14. a 25. F. Vlček, 38. Kuťák, 42. Bílek z tr. střílení. Rozhodčí: Pavlovič, Petružálek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 2297.

Přerov - Poruba 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. L. Forman, 31. T. Doležal, 46. Š. Kratochvil - 40. J. Káňa z tr. střílení. Rozhodčí: Sýkora, Cabák - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1124.

Litoměřice - Vsetín 2:6 (2:3, 0:1, 0:2)
Branky: 9. Korkiakoski, 16. M. Beran - 1. Martin Procházka, 10. Rehuš, 10. Březina, 27. Gorčík z tr. střílení, 44. Jonák, 50. D. Tůma. Rozhodčí: Wagner, Čáp - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 1240.

České Budějovice - Havířov 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Branky: 6. a 26. Gilbert, 13. Holec, 36. J. Kloz, 43. M. Beránek, 52. M. Novák, 57. Christov - 16. L. Bednář. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:8, navíc Dajčar (Havířov) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 6071.

O účast v předkole:

Prostějov - Sokolov 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. Hrníčko, 8. Březák, 12. Račuk, 16. Nouza, 38. Husa, 60. Chlán - 5. T. Rohan, 22. J. Vrána. Rozhodčí: Skopal, Vrba - Kleprlík, Zedník. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 612.

Jihlava - Kadaň 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 25. T. Koblížek, 34. Prymula. Rozhodčí: J. Doležal, Pilný - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 8:8, navíc Trefný (Kadaň) 10 min. Bez využití. Diváci: 1092.

Třebíč - Benátky nad Jizerou 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky: 20. Psota, 22. Václavek, 22. Šťovíček, 50. O. Malec, 53. Nedvídek - 58. a 60. A. Dlouhý, 33. Aubrecht. Rozhodčí: Jechoutek, Jaroš - Měkýš, O. Polák. Vyloučení: 7:9, navíc Tadeáš Král - F. Kovář oba 5 min. a do konce utkání, R. Duda do konce utkání, Aubrecht 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 987.