Buly - debata expertů

Drtivý start a poklidný závěr. Motor přehrál Porubu

Českobudějovický Motor potěšil vlastní fanoušky po týden staré domácí prohře se Slavií 2:3 v prodloužení a vyhrál potřetí za sebou. Hokejisté suverénního lídra první ligy porazili Porubu 4:2 a drží si náskok 33 bodů před druhým Chomutovem. Piráti zvítězili v Havířově 3:1. V souboji o třetí pozici vyhrál Přerov nad Vsetínem 3:2 po samostatných nájezdech.

zdroj: ČTK autor: Honza Ján

Jihočeši vedli po brankách Conora Allena, Víta Christova a Jakuba Babky v 16. minutě už 3:0. Porubu sice vrátili ve druhém dějství do hry Tomáš Gřeš a Filip Dundáček, ale 96 sekund před koncem dovršil výhru Motoru při power-play Pavel Pýcha. Ostravský klub prohrál desáté z posledních jedenácti utkání.

Chomutov dostal v Havířově ve 25. minutě do vedení Tomáš Pitule, v polovině druhé třetiny sice odpověděl v přesilové hře Ondřej Kachyňa, ale ve 33. minutě vrátil Pirátům také v početní výhodě náskok Petr Stloukal. Výhru zpečetil deset sekund před koncem při power-play přes celé hřiště Viktor Lang.

Přerov unikl Vsetínu na rozdíl dvou bodů. Zubr ve druhé třetině dvakrát vedl díky gólům Darka Dajcmana, ale za Valachy odpověděli Martin Procházka a Sebastian Gorčík. V rozstřelu se domácí radovali díky brance Jakuba Navrátila v sedmé sérii. Vsetín si připsal třetí porážku v řadě.

Na čtvrtou výhru za sebou dosáhla Slavia, která vyhrála v Litoměřicích 4:3. Pražané vedli už 4:0 díky gólům Petra Vampoly, Vítězslava Bílka v přesilové hře, Adama Kubíka a Filipa Kuťáka. Přes mocný finiš domácích výhru udrželi. Po přesilovkových trefách Patrika Marcela a Filipa Helta zkorigoval na 3:4 Peter Jánský 20 sekund před koncem.

V boji o předkolo si díky třetí výhře za sebou upevnila deváté místo Jihlava, která doma slavila po výsledku 5:0 proti poslednímu Sokolovu. Desátý Prostějov vyhrál nad Ústím nad Labem 6:1 a má čtyřbodový náskok na jedenáctý Frýdek-Místek, který má ale oproti Jestřábům čtyři zápasy k dobru.

Výsledky 14. kola nadstavby první hokejové ligy

O pořadí v play-off:

Havířov - Chomutov 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 31. Kachyňa - 25. Pitule, 33. Stloukal, 60. Lang. Rozhodčí: Skopal, Obadal - Lukš, Kleprlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1062.

Litoměřice - Slavia Praha 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)

Branky: 48. Marcel, 59. Helt, 60. Klejna - 7. Vampola, 26. Bílek, 29. Kubík, 36. Kuťák. Rozhodčí: Pavlovič, Barek - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 1317.

Motor České Budějovice - Poruba 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

Branky: 4. Allen, 7. Christov, 16. Babka, 59. Pýcha - 25. Gřeš, 37. Dundáček. Rozhodčí: Souček, Jechoutek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5529.

Přerov - Vsetín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 31. a 34. Hejcman, rozhodující sam. nájezd Navrátil - 33. Martin Procházka, 35. Gorčík. Rozhodčí: J. Doležal, Koziol - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 2102.

O účast v předkole play-off:

Jihlava - Sokolov 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 15. a 35. Illéš, 7. Fronk, 39. Anděl, 56. Chlubna. Rozhodčí: Hucl, Ondráček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 969.

Prostějov - Ústí nad Labem 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Branky: 7. Nouza, 16. L. Krejčík, 20. Divíšek, 27. M. Jandus, 55. J. Mrázek, 60. Žálčík - 42. Volráb. Rozhodčí: Kašík, Pilný - J. Novák, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 511.

Kadaň - Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Branky: 46. a rozhodující sam. nájezd Jan Müller, 57. Wágner - 7. Václavek, 47. Bittner. Rozhodčí: Grech, Valenta - Šimánek, Flegl. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 356.