MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Mlejnek začal u dvacítky výhrou, mladíci porazili Slováky 6:2

Nový kouč reprezentačního výběru hokejistů do 20 let Karel Mlejnek má za sebou vítěznou premiéru. V úvodním ze tří přípravných zápasů porazili čeští junioři v Brně Slovensko jasně 6:2. Tři body za gól a dvě asistence si připsali útočníci Jan Myšák a Jaromír Pytlík. Další dva přípravné duely se stejným soupeřem jsou na programu v neděli a v pondělí.

Hokejová dvacítka si poradila v testovacím duelu se Slováky

Dvacítku sice poslal v páté minutě do vedení Stanislav Svozil, ale zanedlouho vyrovnal Rayen Petrovický a v nástupu do druhé třetiny dokonal obrat Martin Chromiak.

Slováci vedli ještě v polovině druhého dějství, další otočku ve skóre ale zajistili Martin Lang a Pytlík, když v přesilovkách potrestali prohřešky soupeře proti pravidlům.

Třetí třetinu už opanovali domácí, vedení bývalým asistentem trenéra Miloše Říhy staršího u reprezentačního A-týmu.

Na 4:2 zvýšil v další přesilovce Adam Raška. Rozdíl ve skóre pak ještě zvýraznili Pavel Novák a Myšák. Českému týmu vyšly lépe i cvičné nájezdy, které vyhrál 3:2.