Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Milan Gulaš zůstává ve Färjestadu i v příští sezoně

Karlstad - Český hokejový útočník Milan Gulaš bude i nadále hrát za švédský Färjestad, s nímž prodloužil kontrakt o další sezonu. Smlouva však bude pouze šestiměsíční kvůli daňovým zákonům ve Švédsku a Gulaš se tak k týmu připojí až v průběhu října. Odchovanec českobudějovického hokeje zahájí sezonu s největší pravděpodobností v Česku.

Milan Gulaš na tréninku reprezentace
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Gulaše navštívil v Českých Budějovicích sportovní ředitel Färjestadu Hakan Loob a uzavřeli nový kontrakt. "Jsem spokojený. Bylo to příjemné setkání s Hakanem. Těším se na novou sezonu a jsem rád, že budu pokračovat ve Färjestadu," řekl Gulaš ve videonahrávce na oficiálních stránkách klubu.

Gulaš byl v uplynulé sezoně nejproduktivnějším hráčem Färjestadu. V základní části si připsal v 51 zápasech 45 bodů za 20 branek a 25 asistencí, což ho zařadilo celkově na čtvrté místo v kanadském bodování i v tabulce střelců soutěže. V pěti duelech play-off zaznamenal gól a tři asistence.

V této sezoně sehrál i 13 utkání za českou reprezentaci, ale v závěru přípravy na mistrovství světa onemocněl a prvního startu na světovém šampionátu v kariéře se nedočkal. Bývalý hráč Plzně měl nabídky i z KHL, kde už v roce 2013 působil v dresu Magnitogorsku, ale rozhodl se zůstat s rodinou ve Švédsku. "Líbí se nám v Karlstadu, fanoušci Färjestadu jsou skvělí. To je pro mě důležité," dodal Gulaš.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy