Následuje
FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram

Krize ve Slovanu. Pokud klub nesežene investora, v KHL skončí

Nejslavnější slovenský hokejový klub řeší svoji další existenci. Bratislavský Slovan se po letech působení v ruské KHL potýká s finančními problémy. Jako reálná se jeví i varianta, že by se znovu vrátil do slovenské extraligy.

Jakub Štěpánek v dresu Slovanu Bratislava
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Myslím si, že Slovan, pokud zůstane v KHL, tak by neměl být projekt na jednu nebo dvě sezony. Kádr by se měl skládat postupně, aby tak za tři čtyři roky byli v týmu z 90 procent slovenští hráči," myslí si trenér Slovanu Vladimír Országh.

Slovan chce pokračovat v Kontinentální lize, potřebuje ale finanční stabilizaci. V této chvíli vedení klubu jedná se zahraničním investorem, který by se měl stát novým majoritním vlastníkem.

"Stále si myslíme, že k dohodě dojde. Byli jsme ve středu na jednání v Praze a máme příslib. Ale pokud by to padlo, tak bychom KHL nehráli," říká člen představenstva Slovanu Juraj Široký mladší.

Bratislavský Slovan je bez peněz, v KHL možná skončí

Klub momentálně dluží hráčům tři výplaty a městu 26 milionů korun za nájem na stadionu. "To, že jsme měli zablokované přestupy, byl jen následek toho všeho," přiznává sportovní ředitel Oldřich Štefl.

"Značka Slovan zcela padla. Poslední sezona byla vrchol. Přišli hráči, kteří ani nebyli posilami, jen hokejisté bez kontraktů. Když nebudou peníze, klub se bude muset vrátit do slovenské ligy," hodnotí bývalý obránce Slovanu Lubomír Višňovský.

Rozhodnutí o budoucnosti Slovanu by mělo padnout do konce března. Pokud se klub s potenciálním investorem nedohodne, v Kontinentální lize skončí.

"Když se na to podívám manažersky, tak pokud by se nehrála KHL, tak bych osobně prosazoval, abychom hráli slovenskou extraligu," uzavírá Široký.

Hlavní zprávy