Následuje
Technology Florbal MB - FbŠ Bohemians

Znojmo zatím nepodalo přihlášku do EBEL, od ligy chce rovné podmínky

Vedení Znojma se rozhodlo zatím nepodat přihlášku do příštího ročníku mezinárodní ligy EBEL a je možné, že Orli v soutěži po osmi letech skončí. Podle prohlášení na klubovém webu jsou důvodem "nerovné finanční vztahy vedení ligy vůči klubu".

Fanoušci hokejového Znojma
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Dále však probíhají intenzivní jednání s vedením soutěže o narovnání nerovností, a to zejména v oblasti finančních vztahů ligy vůči našemu klubu, tak aby byly zajištěny rovné podmínky účasti v lize pro všechny týmy," uvedl klub s tím, že je připraven se do EBEL ligy přihlásit dodatečně.

Moravský klub opustil české soutěže po sezoně 2010/11, v níž hrál první ligu. V EBEL lize hraje osmou sezonu.

Nejlepších výsledků dosáhli Orli v roce 2016, kdy skončili v základní části třetí a poté postoupili do finále play-off, ve kterém prohráli se Salcburkem.

Znojmo naznačilo, že v případě, že se nezlepší jeho vztahy s vedením soutěže, je připraveno začlenit se zpět do soutěží pod hlavičkou Českého svazu ledního hokeje.

To však nebude jednoduché. Pokud neodkoupí licenci od některého z týmů, mělo by se zapojit do krajské soutěže, nebo by muselo dostat výjimku od výkonného výboru hokejového svazu.

"Neznáme ale z minulosti žádný případ, že by výkonný výbor takovou výjimku řešil a vyhověl jí," uvedl mluvčí svazu Zdeněk Zikmund pro Deník.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy