Kometa oplatila Slovanu Bratislava vysokou porážku

Brněnští hokejisté zvítězili v přípravě na novou sezonu na ledě bratislavského Slovanu vysoko 5:1. Účastníkovi Kontinentální ligy tak vrátili porážku z Brna 2:5.

Radost hokejistů Komety Brno
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Brno vykročilo odhodlaně za výhrou již zkraje zápasu, kdy v rozpětí minuty a čtvrt udeřili Luboš Horký a tečující Jan Süss. Ve čtrnácté minutě navíc zvýraznil vedení americký útočník Peter Mueller, velká letní posila českého mistra.

Osmička draftu z roku 2006 navíc potvrdila své kvality i v nástupu do druhého dějství a Brno vedlo už 4:0. Třicetiletý Mueller tím vylepšil osobní bilanci v přípravě na sedm bodů ze čtyř odehraných utkání za pět gólů a dvě asistence.

Přes tři a půl tisíce diváků se dočkalo odpovědi Slovanu až těsně před druhou přestávkou, kdy se prosadil český útočník Rudolf Červený. Poslední slovo měl však ve třetí třetině brněnský Bedřich Köhler.

HC Slovan Bratislava - HC Kometa Brno 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Branky: 40. Červený - 14. a 21. Mueller, 7. Horký, 8. Süss, 52. Köhler.