Kometa v přípravě vyzrála na Spartak, Pardubice zahájily Memoriál Kusého prohrou

Hokejisté mistrovské Komety Brno zdolali v přípravném utkání doma Spartak Moskva 4:2. Pardubice při vstupu do prvního ročníku Memoriálu Zbyňka Kusého podlehly dalšímu účastníkovi Kontinentální ligy Slovanu Bratislava 1:3.

Hokejisté Brna se radují z vítězství ve Vítkovicích
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Na vítězství Komety se podílel třemi body za dvě branky a asistenci americký útočník Peter Mueller, letní posila ze Salcburku z EBEL. Mueller ve 26. minutě odpověděl na vedoucí branku Maxima Gončarova z úvodu druhé třetiny a Petr Holík s Lukášem Nahodilem otočili stav na 3:1.

Spartak hrající bez českého útočníka Robina Hanzla snížil v 55. minutě, kdy využil přesilovou hru Alexander Chochlačov. Výsledek zpečetil před 4786 diváky 32 sekund před koncem v početní výhodě Mueller.

Pardubice na úvod Memoriálu Zbyňka Kusého nestačily na Slovan Bratislava

Pardubice prohrávaly se Slovanem od 13. minuty, kdy se těsně po skončení trestu Sachy Treilleho trefil Mário Lunter. V polovině utkání sice vyrovnal v přesilové hře Tomáš Rolinek, ale ve 47. minutě vrátil hostům vedení opět Lunter a konečný výsledek stanovil Mário Grman. V dresu Slovanu se objevili i čeští útočníci Michal Řepík a Rudolf Červený. V úvodním duelu turnaje vyhrál Eisbären Berlín nad Vladivostokem 3:2.

Mladá Boleslav podlehla kazašskému klubu Saryarka Karaganda z ruské Vyšší ligy 2:3 po nájezdech. Bruslařský klub sice v první polovině druhé třetiny díky Lukáši Žejdlovi a Martinu Procházkovi otočil nepříznivý stav 0:1, ale ve 38. minutě vyrovnal Maxim Kicyn, který rozhodl i rozstřel.

Karlovy Vary prohrály na ledě účastníka EBEL Znojma 2:3. Energie díky trefám Tomáše Mikúše a Ondřeje Šafáře dvakrát vedla, ale Orli výsledek ve třetí třetině otočili. V 55. minutě rozhodl Petr Mrázek.

Zlín zvítězil na hřišti prvoligového Přerova 4:1 a vyhrál Zubr Cup o bod před Novými Zámky. Berani po gólech Jakuba Šlahaře, Jiřího Ondráčka a Edgarse Kuldy vedli v polovině utkání už 3:0. Vzápětí se prosadil za domácí Jiří Goiš, poslední slovo měl ale 34 sekund před koncem Jakub Herman.

Přípravné hokejové zápasy:

BK Mladá Boleslav - HK Saryarka Karaganda 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0) Branky: 21. Žejdl, 29. M. Procházka - 38. a rozhodující sam. nájezd Kicyn, 18. Ziazov. Orli Znojmo - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:1, 0:1, 2:0) Branky: 10. Guman, 42. J. Stehlík, 55. P. Mrázek - 7. T. Mikúš, 38. Šafář.

HC Kometa Brno - Spartak Moskva 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) Branky: 26. a 60. Mueler, 39. P. Holík, 45. Nahodil - 21. Gončar, 55. Chochlačov.

Memoriál Zbyňka Kusého:

HC Dynamo Pardubice - HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) Branky: 29. Rolinek - 13. a 47. Lunter, 56. Grman.

Zubr Cup:

HC Zubr Přerov - Berani Zlín 1:4 (0:2, 1:1, 0:1) Branky: 31. Goiš - 5. Šlahař, 9. J. Ondráček, 30. E. Kulda, 60. Herman.

Konečné pořadí: 1. Zlín 3 zápasy/6 bodů (skóre 11:5), 2. Nové Zámky 3/5 (7:6), 3. Přerov 3/4 (6:7), 4. Jihlava 3/3 (5:11)