Paralympijský magazín

Kaše vstřelil vítězný gól Anaheimu, Zacha se trefil poprvé od října

Ondřej Kaše zaznamenal vítěznou trefu Anaheimu a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, Ducks vyhráli v Pittsburghu 4:0. Duel z pozice čárového řídil český sudí Libor Suchánek. Pavel Zacha skóroval poprvé od 11. října a gólem přispěl k výhře New Jersey 4:1 nad Chicagem. U jediné branky hostů asistoval obránce Jan Rutta. Střelecky se prosadil i Martin Hanzal, jehož Dallas uspěl nad Nashvillem 4:3 po nájezdech. U dvou branek Bostonu asistoval David Pastrňák a pomohl Bruins porazit doma Detroit 3:1.

Ondřej Kaše skóruje proti Pittsburghu
zdroj: USA Today Sports autor: Charles LeClaire

Úvodní vedení po gólu Brada Marchanda v přesilovce pět na tři vydrželo Bostonu v první třetině jen 61 sekund, protože v pokračujícím oslabení vyrovnal dánský útočník Frans Nielsen.

Vítěznou akci rozehrál Pastrňák ve 47. minutě a na jejím konci Patrice Bergeron překonal Jimmyho Howarda, který dostal přednost před Petrem Mrázkem. V power play pak ještě Bergeron zaokrouhlil počet svých gólů v sezoně na deset.

Boston vyhrál počtvrté za sebou, Pastrňák si vylepšil bilanci v sezoně na 33 bodů a 18 asistencí. Vede týmové statistiky o bod před Marchandem, který si proti Detroitu připsal vedle gólu i dvě přihrávky. Jejich spoluhráč David Krejčí opět nenastoupil kvůli zranění v horní části těla.

Dvacetiletý Zacha ve 14. minutě zvýšil na 3:0. Stefan Noesen na sebe přitáhl pozornost hráčů Blackhawks včetně gólmana Coreyho Crawforda a přihrál Zachovi, který akci zakončil do odkryté branky pohotovou střelou z mezikruží. Brněnský rodák skóroval po 24 zápasech.

Za Chicago snížil 300. gólem v jeho dresu Patrick Kane, který se stal pátým hráčem v klubových dějinách, jenž tuto metu pokořil. Devils ale drama nepřipustili, čtvrté vítězství v řadě pojistil Taylor Hall.

Kaše o dvou bodech pro Anaheim rozhodl už ve čtvrté minutě hry devátým gólem v sezoně. Rodák z Kadaně zachytil na útočné modré špatnou rozehrávku Pittsburghu a dostal se do samostatného úniku, který zakončil bekhendovou střelou. Úřadující vítězové Stanley Cupu se střelecky neprosadili.

Hanzal v 34. minutě posunul Dallas do vedení 3:2 poté, co za záda finského brankáře Juusiho Sarose dorazil odraženou střelu Gemela Smithe.

Predators se povedlo vyrovnat a dotáhnout zápas do penaltového rozstřelu, ve kterém Alexandr Radulov zařídil bod navíc Stars.

"Každá výhra nad divizním rivalem je super, protože v podstatě hrajete o čtyři body. Takový úspěch nám před Vánoci dodá velké sebevědomí. Musíme na něm stavět," prohlásil Hanzal.

Nejproduktivnější český hráč soutěže Jakub Voráček nedokázal bodovat poprvé po pěti zápasech a Philadelphie podlehla Columbusu 1:2 po samostatných nájezdech.

V nich se jako jediný prosadil devatenáctiletý nováček Blue Jackets Pierre-Luc Dubois střelou do horního růžku Elliottovy branky.

"Mám pocit, že jsem v životě ještě z nájezdu neskóroval, takže mám teď stoprocentní bilanci. Mám radost. Netušil jsem, jak zakončím, čekal jsem na pohyb gólmana," řekl Dubois.

Porážku Flyers mohl v poslední sérii nájezdů odvrátit Voráček, který se ale netrefil.

Dvacetiletý střední útočník Filip Chlapík se v dresu Ottawy dočkal druhého startu v NHL. V prvním zápase pomohl asistencí k triumfu nad Philadelphií, tentokrát vyšel bodově naprázdno, stejně jako zbytek týmu.

Senators prohráli s Floridou 0:1, o rozhodující gól se postaral Jonathan Huberdeau. Pražský rodák strávil ve hře necelých osm minut a dvakrát vystřelil na branku.

New York Islanders porazili Winnipeg 5:2 především díky nováčkovi Mathewu Barzalovi, který vstřelil hattrick. Dvacetiletý centr je s 35 body neproduktivnějším hráčem mezi nováčky.

Vegas rozhodlo o výhře 3:0 nad Washingtonem už v první třetině, ve které vstřelilo všechny tři góly. Na druhé brance Golden Knights se asistencí podílel Tomáš Nosek.

Také Dmitrij Jaškin přihrávkou pomohl k triumfu St. Louis 3:1 na ledě Vancouveru.

Výsledky sobotních zápasů NHL:

Boston - Detroit 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 47. a 60. Bergeron (na první Pastrňák), 14. Marchand (Pastrňák) - 15. Nielsen. Střely na branku: 26:31. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Chára, 2. Marchand, 3. Rask (všichni Boston).

New York Islanders - Winnipeg 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Branky: 3., 20. a 52. Barzal, 2. Lee, 56. Beuauvillier - 14. Poolman, 59. Lowry. Střely na branku: 29:40. Diváci: 13 589. Hvězdy utkání: 1. Barzal, 2. Eberle, 3. Ladd (všichni NY Islanders).

Vegas - Washington 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Branky: 3. Tuch, 8. O. Lindberg (Nosek), 15. W. Karlsson. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18 025. Hvězdy utkání: 1. M.-A. Fleury, 2. Schmidt, 3. Tuch (všichni Vegas).

Tampa Bay - Minnesota 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 58. Girardi, 59. T. Johnson, 60. Kučerov. Střely na branku: 31:22. Diváci: 19 092. Hvězdy utkání: 1. Vasilevskij, 2. Girardi, 3. T. Johnson (všichni Tampa).

Columbus - Philadelphia 2:1 po nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. S. Jones, rozhodující nájezd Dubois - 24. Provorov. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17 812. Hvězdy utkání: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Elliott (Philadelphia), 3. Dubois (Columbus).

Florida - Ottawa 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky: 22. Huberdeau. Střely na branku: 38:38. Diváci: 13 694. Hvězdy utkání: 1. Huberdeau, 2. Reimer (oba Florida), 3. Condon (Ottawa).

New Jersey - Chicago 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 3. B. Boyle, 10. Palmieri, 14. Zacha, 43. T. Hall - 38. P. Kane (Rutta). Střely na branku: 29:40. Diváci: 16 514. Hvězdy utkání: 1. C. Schneider, 2. Butcher, 3. T. Hall (všichni New Jersey).

Pittsburgh - Anaheim 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 4. O. Kaše, 11. Rakell, 24. Cogliano, 40. Fowler. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18 622. Hvězdy utkání: 1. J. Gibson, 2. Rakell, 3. O. Kaše (všichni Anaheim).

Dallas - Nashville 4:3 po nájezdech (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Seguin, 31. A. Roussel, 34. Hanzal, rozhodující nájezd A. Radulov - 1. Jemelin, 8. Järnkrok, 45. R. Johansen. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18 532. Hvězdy utkání: 1. Klingberg (Dallas), 2. R. Johansen (Nashville), 3. Seguin (Dallas).

Arizona - Colorado 2:6 (0:0, 1:4, 1:2)
Branky: 39. a 49. Stepan - 31. a 54. Söderberg, 32. Compher, 34. Jakupov, 35. Nieto, 49. Andrighetto. Střely na branku: 34:28. Diváci: 11 838. Hvězdy utkání: 1. Söderberg, 2. Nieto, 3. Compher (všichni Colorado).

NY Rangers - Toronto 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 23. Vesey, 52. J. T. Miller - 18. W. Nylander, 21. Hainsey, 32. Matthews. Střely na branku: 32:37. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Matthews, 2. W. Nylander, 3. Rielly (všichni Toronto).

Edmonton - Montreal 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 14. R. Strome, 16. McDavid, 25. Lucic, 59. Khaira - 33. A. Shaw. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18 347. Hvězdy utkání: 1. Draisaitl, 2. McDavid, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).

Carolina - Buffalo 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Branky: 25. a 32. Faulk, 1. Aho, 22. Jordan Staal - 23. Beaulieu, 34. Girgensons. Střely na branku: 38:22. Diváci: 14 470. Hvězdy utkání: 1. Faulk, 2. Teräväinen, 3. Aho (všichni Carolina).

San Jose - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. M. Sörensen, 48. Pavelski. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. M. Jones, 2. M. Sörensen, 3. Burns (všichni San Jose).

Vancouver - St. Louis 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Boeser - 12. Berglund (Jaškin), 39. Brodziak, 60. Steen. Střely na branku: 31:34. Diváci: 17 919. Hvězdy utkání: 1. Brodziak (St. Louis), 2. Boeser (Vancouver), 3. Allen (St. Louis).