Následuje
SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava

Jágr se vrátí do sestavy Philadelphie už proti Winnipegu

Vorhees (USA) – Hokejový útočník Jaromír Jágr se vrátí na led už v domácím zápase Philadelphie proti Winnipegu. Devětatřicetiletý nejproduktivnější Evropan historie NHL si před deseti dny v duelu s New Jersey obnovil problémy s třísly a k léčení využil přestávku soutěže pro Utkání hvězd. V pondělí po pauze se spoluhráči absolvoval celou přípravu v klubovém tréninkovém centru ve Vorheesu v New Jersey.

Jaromír Jágr v utkání s Buffalem
zdroj: AP autor: Derek Gee

"Měli jsme první trénink po týdnu, takže se nikdo necítil moc dobře. Protože pro hokejisty je to dost dlouhá přestávka. Během sezony to určitě pomůže, protože se člověk odreaguje od hokeje. Já osobně jsem byl zraněný předtím, než byla tahle přestávka, takže uvidím, v úterý se rozhodnu, jestli budu hrát, nebo ne," řekl po tréninku. O několik hodin později po ranním rozbruslení pak oznámil, že do utkání proti Jets naskočí.

Jágr teď žádné bolesti necítí. Sám ale říká, že při hře je všechno jiné než na tréninku. Během přestávky byl ve Philadelphii a léčil se. Trochu také bruslil. "Pět dní je hodně, pokud by zítra začalo play-off. Ale myslím si, že jinak je v pořádku si odpočinout, pročistit si mysl, protože to člověku pomůže později; během play-off nebo před ním," uvedl.

Jaromír Jágr:

"Chci hrát každý zápas. Přál bych si, aby se mi vyhýbala zranění a mohl jsem hrát každý zápas. Z nějakého důvodu je to ale tuto sezonu jinak. Nejsem na to zvyklý. Předchozích sedm let jsem nepropásl ani jeden zápas. Možná proto to nenesu nejlépe. Jsem příliš netrpělivý."

Když se ho američtí novináři ptali, zda ho zranění frustruje, odpověděl, že takové slovo by nepoužil. Podle Jágra je spíše frustrující, když člověk nedokáže hrát to, na co má. Dostat se do vrcholné formy je totiž těžké, i když člověk necítí žádnou bolest, podotkl. O to víc jej mrzí, že se zranil, zrovna když se do takové formy dostal.

Jágr v této sezoně vynechal kvůli zranění už osm zápasů. Po návratu do zámoří po třech letech v KHL v dresu Omsku si zatím ve 40 zápasech připsal 34 bodů za 12 branek a 22 asistencí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy