Golfista roku

Hokejisté Chomutova dali jedenáct gólů a jsou v semifinále

Praha – Hokejisté Chomutova postoupili do semifinále první ligy. V pátém duelu čtvrtfinále dnes na vlastním ledě porazili Havlíčkův Brod vysoko 11:2 a celkově vyhráli 4:1 na zápasy. V dalších sériích se Jihlava po vítězství 5:3 nad Hradcem Králové ujala vedení 3:2, zatímco hráči Benátek nad Jizerou odvrátili vyřazení, když uspěli 4:1 v Olomouci a snížili stav série na 2:3.

Chomutovští hokejisté
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Chomutov - Havlíčkův Brod
Chomutov za postupem vykročil od první minuty a v polovině utkání vedl 4:1. Ve 37. minutě hosté snížili po trefě Švaňhala a mohli s výsledkem ještě něco udělat, Kostourek ale vzápětí neproměnil trestné střílení a následně Havlíčkův Brod nevyužil ani přesilovou hru.

V úvodu závěrečné třetiny Chomutov dvěma góly pojistil vedení a hosty od výprasku nezachránilo ani střídání brankářů, kdy Suchana nahradil Opršal. Hattrickem se v domácím dresu blýskl Diviš, po dvou gólech přidali Hřebejk, Sikora s Hruškou a o zbývající trefy se postarali Grof s Pavlasem.

Chomutov - Havlíčkův Brod 11:2 (3:1, 1:1, 7:0)Branky: 8.,44. a 60. Diviš,11. a 55. Hřebejk,19. a 43. z trestného střílení Sikora,52. a 55. Hruška, 28. Grof, 54. Pavlas - 15. Semorád, 37. Švaňhal. Rozhodčí: Hribík, Pešina - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 13:10, navíc Procházka (Chomutov) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3815. Konečný stav série: 4:1.

Jihlava - Hradec Králové
Jihlava se před pátým zápasem série s Hradcem rozhodla k výměně brankářů a před Novotným dostal přednost Halmoši. Po dramatickém průběhu rozhodla Dukla o důležité výhře pět minut před koncem třetí třetiny, kdy si po střele Ficence srazil puk do vlastní branky gólman Čech. Devět vteřin před koncem při power play Hradce skóroval ještě z poloviny hřiště Hodek.

Jihlava - Hradec Králové 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)Branky:22. a 60. Hodek, 14. Filip, 24. Jeslínek, 56. Ficenc - 4. Karpov, 15. Moskal, 43. Kubica. Rozhodčí: Smitka, Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 2534. Stav série: 3:2.

Olomouc - Benátky nad Jizerou
Olomouc mohla na domácím ledě rozhodnout o postupu, zápas se však Hanákům nevydařil a po prohře 1:4 dovolili Benátkám snížit stav série. Hosté využili hned první přesilovou hru a v polovině zápasu vedli už 3:0. Olomouc se poprvé prosadila v 36. minutě a vzápětí mohla snížit na rozdíl jediné branky, Ministr ale z trestného střílení netrefil branku a ve stejné situaci selhal ve 47. minutě Řípa. Konečnou podobu výsledku dal do prázdné branky čtyři vteřiny před koncem Kopic.

Olomouc - Benátky nad Jizerou 1:4 (0:1, 1:2, 0:1) Branky: 36. Haluza - 14. Pabiška, 26. Kellner, 34. Liška, 60. Kopic. Rozhodčí: Čech, Pavlovič - Klein, Skopal. Vyloučení: 9:13, navíc Bartoň (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1815. Stav série: 3:2.