Gól a přihrávka Hemského stačily Dallasu pouze k bodu, v Montrealu padl v nájezdech

New York - Hokejový útočník Aleš Hemský byl v úterním programu NHL jediným českým bodujícím hráčem. Pardubický rodák zaznamenal gól a přihrávku, přesto s Dallasem podlehl v Montrealu 3:4 v prodloužení. Porážku neodvrátil ani 27 úspěšnými zákroky brankář Ondřej Pavelec, který s Winnipegem neuspěl v duelu s Nashvillem v poměru 2:4.

Montreal - Dallas 4:3 PP

Hemský si připsal dva body v jednom utkání poprvé od 12. listopadu. Nejdříve asistoval u prvního gólu v zápase a ve 39. minutě ukázal, jak má šikovné ruce. Ve středním pásmu získal kotouč, vyměnil si ho s Codym Eakinem, rychlým manévrem obkroužil branku a zasunul puk do odkryté klece překvapeného gólmana Bena Scrivense. Trefa českého útočníka upravila skóre na 3:3 a vyrovnaný stav zlomil až v čase 61:59 Alex Galchenyuk.

Winnipeg - Nashville 2:4

Pro Pavelce byla smolná dvacátá minuta, v níž Jets přišli o vedení 1:0. Skvěle sehrané přečíslení zakončil Craig Smith do prázdné branky a po 11 sekundách přidal druhý gól Colton Sissons, jehož nahození se odrazilo za záda kladenského odchovance od brusle Bena Chiarota.

"Jedním zlomovým bodem utkání bylo, že jsme neubránili závěr úvodní třetiny. Hráli jsme v ní dobře a najednou jsme po dvou gólech prohrávali. A druhým klíčovým okamžikem byla nevyužitá pětiminutová přesilová hra ve třetí třetině za stavu 1:2. To je psychicky nakoplo," uvedl trenér Winnipegu Paul Maurice. Poté po další krásné kombinaci překonal v polovině třetí třetiny bezmocného Pavelce Ryan Johansen.

Po snížení domácích uzavřel skóre druhým gólem v zápase Smith, který puk dostal do branky bez známky úmyslu bruslí. "Jestli to byla pěkná trefa, nebo ne, o to se nikdo nestará. Hlavní je vítězství," podotkl Smith. A vyhrávat se Nashvillu momentálně daří, v posledních 13 zápasech neprohrál v základní hrací době a celkově v nich získal 22 bodů.

Columbus - Detroit 5:3

Druhý český gólman Petr Mrázek zůstal v úterý na střídačce. Ostravský rodák po problémech s třísly nastoupil ke dvěma utkání proti Chicagu. V prvním zápase inkasoval pětkrát, ve druhém ho obhájci Stanleyova poháru vyhnali už po šesti minutách z branky. Ani s Jimmym Howardem se ale Detroitu nedařilo a v Columbusu prohráli 3:5.

"Nemůžete nikoho brát na lehkou váhu. Musíte hrát naplno od začátku, jinak vás porazí. A my jsme v úvodu postrádali patřičné nasazení," poukázal Howard na fakt, že Columbus v první třetině, která skončila bez branek, přestřílel jeho tým 16:4.

I proto čelil gólman Detroitu otázce, zda šlo o nejhorší výkon týmu v sezoně. "Nevím, zda to takhle nazvat. Využili přesilovky, dvakrát pět na tři. A zlepšovali jsme se, bojovali až do konce," řekl Howard, který kryl 27 střel a trenér Jeff Blashill označil jeho výkon za dobrý.

Podruhé v sezoně vyrovnal útočník Caroliny Jeff Skinner skóre v závěrečných sekundách. Tentokrát dokonce dvě desetiny před koncem základní hrací doby poslal duel s Ottawou do prodloužení a obrat dokonal v rozstřelu Jaccob Slavin. Duel gólmanů byl k vidění na ledě Tampy Bay, kde rozhodl o výhře Bostonu v čase 60:10 Brad Marchand. Hostující brankář Jonas Gustavsson pochytal všech 42 střel a připsal si první nulu v sezoně.

Výsledky NHL:

Buffalo - NY Rangers 2:4 (0:1, 2:2, 0:1) Branky: 31. Reinhart, 37. Larsson - 8. Brassard, 25. Zuccarello, 27. Fast, 59. Miller. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18 561. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Zuccarello (oba NY Rangers), 3. Reinhart (Buffalo).

Carolina - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0) Branky: 22. a 60. Skinner, 27. McClement, rozhodující sam. nájezd Slavin - 8. Stone, 20. Dzingel, 40. Smith. Střely na branku: 37:24. Diváci: 10 743. Hvězdy zápasu: 1. Skinner (Carolina), 2. Smith (Ottawa), 3. Murphy (Carolina).

Columbus - Detroit 5:3 (0:0, 2:1, 3:2) Branky: 50. a 60. Atkinson, 21. Savard, 37. Clarkson, 41. Jenner - 31. Abdelkader, 56. Tatar, 57. Athanasiou. Střely na branku: 32:35. Diváci: 14 426. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Jenner (oba Columbus), 3. Green (Detroit).

NY Islanders - Pittsburgh 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) Branky: 9. Tavares, 49. Lee - 14. Letang. Střely na branku: 27:35. Diváci: 14 274. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Tavares, 3. Leddy (všichni NY Islanders).

Montreal - Dallas 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0) Branky: 21. a 62. Galchenyuk, 15. Pacioretty, 24. Danault - 3. Eakin (Hemský), 21. Spezza, 39. Hemský. Střely na branku: 28:33. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Eakin (Dallas), 3. Pateryn (Montreal).

Tampa Bay - Boston 0:1 v prodl. Branka: 61. Marchand. Střely na branku: 42:33. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson (Boston), 2. Bishop (Tampa Bay), 3. Marchand (Boston).

Winnipeg - Nashville 2:4 (1:2, 0:0, 1:2) Branky: 8. Stafford, 54. Trouba - 20. a 56. C. Smith, 20. Sissons, 49. Johansen. Střely na branku: 23:31. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,10 procenta. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. C. Smith (oba Nashville), 3. Trouba (Winnipeg).

Edmonton - San Jose 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) Branky: 2. a 16. Couture, 35. Pavelski. Střely na branku: 31:22. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Couture, 3. Pavelski (všichni San Jose).