Chance Národní Liga 2024/2025

SOUHRN 36. KOLA: Bruslaři bodovali v Pardubicích. Sparta přestřílela Litvínov a uhájila první místo

Po 36. kole vede extraligu stále Sparta. Pražané doma v gólově bohatém utkání přehráli 6:3 hokejisty Litvínova. Mají dva body náskok před druhými Pardubicemi, které však drží dva zápasy k dobru. Dynamo doma překvapivě ztratilo dvougólový náskok a poslední Mladou Boleslav udolalo až 4:3 v prodloužení. Bruslaři se dotáhli na rozdíl jednoho bodu na třinácté Kladno, které doma prohrálo 3:5 s Třincem. Kometa počtvrté v řadě v extralize přehrála Plzeň, tentokrát 3:2. V nedělním kole také dva brankáři vychytali čistá konta. Vítkovický Lukáš Klimeš a českobudějovický Dominik Hrachovina.

Pardubický Adam Musil se snaží tečovat před Filipem Novotným
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Mladá Boleslav vydolovala v Pardubicích bod

Po druhé třetině prohrávali bruslaři 3:1, ale dokázali se na ledě favorita z Pardubic vzchopit a dovedli utkání alespoň do prodloužení. V něm Mladou Boleslav uzemnil v čase 64:34 první extraligovou brankou v kariéře bek Libor Hájek a zajistil vítězství 4:3. Hosté se dotáhli na rozdíl jednoho bodu na třinácté Kladno.

HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 4:3 v prodl. (0:0, 3:1, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 24. M. Kaut (Čerešňák, Radil), 30. Radil (R. Kousal, Hájek), 38. L. Sedlák (M. Kaut), 65. Hájek (R. Kousal, Radil) - 32. O. Roman (Pyrochta, Skalický), 50. Rohdin (Gewiese, Malát), 55. Skalický (Fořt, A. Čech). Rozhodčí: Květoň, Ondráček – Hynek, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 9128.

Kometa v poslední době na Plzeň umí

Čtyři výhry v řadě v extralize. Brňané opět vyzráli na Plzeň a na jejím ledě uspěli 3:2. Kometa bodovala počtvrté za sebou a potřetí z toho vyhrála. Hosté utkání rozhodli v pětiminutové přesilovce za faul Daniela Maláka kolenem na Andreje Kollára. Trefu na 3:1 obstaral Jakub Flek.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Rekonen (Zámorský, Mertl), 58. Mertl (Pour, Zámorský) - 11. K. Pospíšil (A. Zbořil, Gazda), 17. Kollár (Marcinko, Flek), 43. Flek (Zaťovič, Ščotka). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Brejcha, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Malák 5 min. a do konce utkání - K. Pospíšil do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4266.

Sparta ve třetí třetině zlomila odpor Vervy

Hokejisté Sparty porazili Litvínov 6:3, vyhráli popáté za sebou a udrželi se v čele soutěže. O šesté domácí výhře nad Vervou rozhodli Pražané ve třetí třetině, kdy dokázali třemi góly zlomit vyrovnané utkání se čtvrtým týmem soutěže na svou stranu. Gólem a asistencí se na tom podílel Roman Horák.

HC Sparta Praha – HC Verva Litvínov 6:3 (0:0, 3:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 28. Konečný (Hauser, Žmola), 28. Buchtele (Mikliš, Mužík), 39. Sobotka (Řepík, Kempný), 42. R. Horák (Hauser), 52. O. Najman (R. Horák), 59. Chlapík – 25. A. Kudrna (O. Kaše, Koblasa), 36. O. Kaše (D. Kaše), 37. Šalda. Rozhodčí: Jaroš, Sýkora – Frodl, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 12 087.

Třinec přestřílel Kladno na jeho ledě

Oceláři vyhráli podruhé za sebou, ale měli těžkou práci s předposledním celkem soutěže. Rytíři otočili utkání ze stavu 0:2 na 3:2, ovšem nezvládli poslední třetinu a prohráli 3:5. Šlo o šestý nezdar za sebou. Tři body za dva góly a asistenci zapsal Richard Pánik. Také tři body, ale opačnou bilanci měl Daniel Kurovský. Osmnáctiletý Petr Sikora si asistencí na první trefu Pánika vysloužil první extraligový bod v kariéře.

Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 3:5 (1:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. Klepiš (Ticháček, Pytlík), 35. M. Procházka (Melka, Slováček), 35. Jarůšek – 6. Pánik (Sikora, Kurovský), 8. Kundrátek (D. Voženílek), 41. J. Jeřábek (M. Růžička), 48. Kurovský (Marian Adámek, Pánik), 50. Pánik (Kurovský, Marian Adámek). Rozhodčí: Cabák, Šindel – J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 2232.

Olomouc zvládla proti Hradci nájezdy

Z devíti nájezdů padl jediný gól, a ten byl rozhodující. Druhou výhru Hanáků z posledních pěti zápasů zařídil v rozstřelu proti Mountfieldu Silvester Kusko a stanovil skóre 3:2. Hradec Králové prohrál sedmý z uplynulých devíti duelů.

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Macuh (Řezníček, Kunc), 17. J. Káňa (Nahodil, Bambula), rozhodující sam. nájezd Kusko – 9. Jasper (Zachar, Pláněk), 45. Jank (Freibergs, Tamáši). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lederer, Blažek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4202.

Klimeš vychytal Bílé Tygry

Vítkovice po třech porážkách v řadě, v součtu s Ligou mistrů, zabraly. Strůjci tříbodového vítězství 2:0 proti Liberci byli jednak autor vítězného gólu z 29. minuty Stuart Percy, a také gólman Lukáš Klimeš, který v závěru vynuloval drtivý tlak soupeře a připsal si druhé čisté konto v sezoně. Druhý gól domácích zaznamenal vypůjčený útočník z prvoligové Poruby Tomáš Šoustal.

HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Percy (M. Kalus), 40. T. Šoustal (Dej, Vondráček). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4685.

Hrachovina zase vynuloval Energii

V Českých Budějovicích slavili domácí 3:0. Motor vyhrál teprve druhý z posledních šesti zápasů. Energie po sérii tří vítězství podruhé za sebou nebodovala a stejně jako při páteční domácí porážce s Třincem (0:3) také neskórovala. Gólem a asistencí přispěl k úspěchu Motoru Filip Přikryl a díky 36 úspěšným zákrokům udržel čtvrté čisté konto v sezoně Dominik Hrachovina.

Banes Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Valský (M. Doudera, Hovorka), 34. F. Přikryl (Ordoš), 60. D. Simon (F. Přikryl, M. Beránek). Rozhodčí: Šír, Vrba – Lhotský, Thuma. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5914.