SOUHRN 28. KOLA: Jágrův návrat ozdobila asistence, Kladno ale neuspělo. Sparta v Třinci rozhodla v 17. sérii

Jaromír Jágr se poprvé od dubna objevil na extraligovém ledě. Proti Pardubicím si připsal asistenci, jeho Kladno ale s favoritem prohrálo 3:4. Těsné bylo i utkání v Třinci, odkud si vítězství 2:1 v samostatných nájezdech odvezla Sparta. Rozhodlo až sedmnácté střílení, které proměnil Roman Horák. Jasně skončilo utkání Českých Budějovic s Olomoucí (4:0) i Liberce proti Hradci Králové (5:2).

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK / Profimedia

Rytíři prohráli na ledě Pardubic 3:4 a neuspěli počtvrté za sebou. Středočeši dokázali i zásluhou asistence jedenapadesátiletého majitele klubu Jágra smazat ve druhé třetině tříbrankové manko, ale poté inkasovali rozhodující gól v oslabení. O výhře Dynama, které si upevnilo vedení v soutěži, rozhodl Matej Paulovič.

HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. M. Kaut, 19. Hyka (Sedlák, Čerešňák), 24. Cienciala (T. Dvořák, Kolář), 38. Paulovič – 25. Strnad (Jágr, Ticháček), 26. O. Bláha (Jarůšek), 37. Hejda (Tralmaks). Rozhodčí: Květoň, Šindel - Bohuněk, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8992.

Pardubice: Klouček - Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Hájek, Bučko, Kolář, Hrádek - Hyka, Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Cienciala - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.

Kladno: Brízgala - Hejda, Dotchin, Babka, Ticháček, Slováček,Veber - Kusý, Klepiš, Tralmaks - Jágr, Pytlík, Strnad - Smoleňák, Melka, M. Procházka - O. Bláha, Jarůšek, Sideroff. Trenér: Vejvoda.

Spartu poslal v Třinci ve druhé třetině do vedení Konečný, ale Slezané dokázali v závěru utkání vyrovnat – v 58. minutě se trefil Kundrátek. Prodloužení vítěze nemělo, a tak rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich více rozvahy předvedli hosté, a hlavně Horák, který nic nevymýšlel a nekompromisní střelou zakončil pod horní tyč. Sparta veze z Třince body za vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

Třinec se Spartou vytvořily nový extraligový rekord - dosud nejdelší rozstřel trval v základní části třináct kol a v play-off patnáct. "Bylo to strašně dlouhé. Doufám, že to trenér neuslyší, ale říkal jsem si, ať už nevyrovnáváme a ať to skončí," řekl brankář Sparty Jakub Kovář.

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 58. Kundrátek (Čacho) – 37. Konečný (Němeček), rozhodující nájezd Horák. Rozhodčí: A. Jeřábek, Šír  Axman, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4826.

Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – M. Růžička, D. Voženílek, Nestrašil – Kurovský, P. Vrána, Pánik – Hrehorčák, M. Roman, Sikora – Haas, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Sparta: Jakub Kovář – Krejčík, Kempný, Irving, Němeček, T. Tomek, Moravčík, Pavlák – P. Kousal, Sobotka, Forman – Chlapík, Horák, O. Najman – Kestner, Lajunen, Buchtele – Hauser, Konečný, Mužík. Trenér: Gross.

Budějovice doma naplno bodovaly v šestém utkání v řadě, když Olomouc porazily 4:0. Třetím čistým kontem v sezoně se na tom podílel brankář Dominik Hrachovina, který si navíc připsal i asistenci. Vysoké vítězství korunoval dvě minuty před konce gólem do prázdné brány Kondelík.

Banes Motor České Budějovice – HC Olomouc 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Štencel (Harris, Kondelík), 19. Gulaš (M. Beránek, Harris), 51. Pýcha (M. Hanzl), 58. Kondelík (Hrachovina). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Frodl, Zíka. Vyloučení: 4:7, navíc Gulaši (Č. Budějovice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6126.

České Budějovice: Hrachovina – Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík – Ordoš, Kondelík, Kubík – Gulaš, Harris, M. Beránek – Valský, M. Hanzl, F. Přikryl – Koláček, Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.

Olomouc: Konrád – Rutar, Ondrušek, Rašner, Švrček, T. Černý, Mareš – Bambula, J. Knotek, Kusko – Navrátil, Nahodil, Kunc – P. Musil, Macuh, Plášek – Menšík, Anděl, Klimek. Trenér: Tomajko.

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 28. kole extraligy Brno 3:2 v prodloužení a uspěli ve druhém z posledních tří zápasů. Vždy ale získali dva body. Utkání rozhodl v čase 63:56 útočník Vít Jiskra, který asistoval u obou branek domácích. Kometa si připsala třetí porážku za sebou.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 17. O. Procházka (Gríger, Jiskra), 20. Gríger (O. Procházka, Jiskra), 64. Jiskra (Redlich, Bartejs) – 16. J. Kos (Ďaloga, Vincour), 45. Flek. Rozhodčí: Ondráček, Jaroš  Gerát, Hnát. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3315.

Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, Havlín, Bartejs, Pulpán, A. Rulík - Kangasniemi, Gríger, Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Hladonik - O. Procházka, Jiskra, Zetterberg - Kofroň, R. Přikryl, Redlich. Trenér: Bruk.

Brno: Kavan - Gazda, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Lintuniemi, Kaňák - Moses, Cingel, Pospíšil - Flek, Kollár, Zaťovič - J. Kos, Marcinko, Vincour - Kohout, Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.

Hokejisté Liberce vyhráli v Hradci Králové 5:2 a posunuli se na čtvrté místo tabulky. Bílí Tygři naplno bodovali potřetí za sebou, gólem a asistencí se na tom podíleli Oscar Flynn a Jayce Hawryluk. V královéhradeckém dresu prožil premiéru finský brankář Eetu Laurikainen, nepůsobil však příliš jistým dojmem a v první třetině inkasoval hned dva góly.

Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Tamáši (Okuliar, Pláněk), 40. Jergl (Tamáši, Okuliar)  6. Rychlovský, 20. Melancon (A. Najman), 28. Flynn (Budík, Hawryluk), 31. Hawryluk (Flynn, A. Najman), 58. Knot (Filippi). Rozhodčí: Obadal, Stano - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3805.

Hradec Králové: Laurikainen - Blain, T. Pavelka, Pláněk, Kalina, Freibergs, Marcel - Zachar, Estephan, Šťastný - Jergl, Tamáši, Okuliar - Jasper, Lalancette, Perret - Chalupa, Pilař, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Liberec: Pařík - Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - Pérez, Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

Plzeňští hokejsté po reprezentační přestávce potvrdili svůj vzestup a vyhráli na ledě Litvínova 3:2 po samostatných nájezdech. Uspěli tak ve čtvrtém z posledních pěti utkání. Gólem a rozhodujícím nájezdem k tomu pomohl útočník Ondřej Matýs. Dvakrát se trefil i domácí kapitán Ondřej Kaše, ale šestou porážku z posledních sedmi kol neodvrátil.

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. O. Kaše, 60. O. Kaše (Kirk, Baránek) – 34. Matýs (Indrák), 40. Houdek (Pour), rozhodující nájezd Matýs. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4073.

Litvínov: M. Tomek - Zeman, Baránek, Demel, Czuczman, Baláž, Zile, Šalda - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Koblasa, Urban, Kudrna - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Gut, Zygmund. Trenér: Mlejnek.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, Dujsík, Laakso, Kvasnička, Piskáček, Houdek - Rekonen, Lev, Pour - Matýs, Indrák, Söderlund - Straka, Jansa, Schleiss - Hrabík. Trenér: Kořínek.