SOUHRN 27. KOLA: Pardubice doma padly s Litvínovem, Sparta si ve výročním zápase došla pro výhru v prodloužení

Velké překvapení se odehrálo v Pardubicích, kde ve formě hrající domácí podlehli v posledních týdnech trápícímu se Litvínovu 2:4. Sparta si ve výročním zápase, v němž slavila 120 let od založení, došla pro výhru 3:2 po prodloužení nad Českými Budějovicemi. Boleslav po prohře s Libercem 1:4 zůstává dál přikovaná ke dnu tabulky.

Duel Pardubice – Litvínov
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Pardubice padly doma s Litvínovem

Vzhledem k formě obou celků byly domácí Pardubice byly před startem utkání s Litvínovem jednoznačným favoritem. Jenomže realita byla trochu jiná. Litvínov po na začátku třetí třetiny vedl již 3:0 a směřoval za výhrou. Pardubice sice dokázaly utkání dvěma góly zdramatizovat, nicméně Litvínov potvrdil svou výhru trefou do prázdné branky a z ledu lídra extraligy veze cennou výhru.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 47. Říčka (Cienciala), 47. A. Musil (Čerešňák, T. Dvořák)  28. Urban, 32. Šalda (Hlava, Urban), 41. Maštalířský (Koblasa, Abdul), 60. Koblasa (Jícha). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba  Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 9498.

Sparťané zvítězili ve výročním zápase

Sparta sice prohrávala 0:2, nakonec ale dokázala zvítězit 3:2 po prodloužení a vyhrála šestý z posledních sedmi zápasů. Oba góly Jihočechů, kteří prohráli podobným způsobem i v pátek na ledě vedoucích Pardubic, vstřelil Jakub Valský. Za domácí kontrovali Miroslav Forman a Aaron Irving. V čase 60:36 pak před 12 431 diváky rozhodl Vladimír Sobotka. Sparta porazila Motor poosmé v řadě a osladila si oslavy 120 let od založení klubu.

HC Sparta Praha – Banes Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 37. M. Forman (Kempný, Kořenář), 51. Irving (Chlapík, P. Kousal), 61. Sobotka (Řepík, Kempný)  14. Valský (F. Přikryl), 32. Valský (F. Přikryl). Rozhodčí: Mrkva, Ondráček  J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 12 431.

Dvojitý obrat přinesl výhru Plzně

Třetí vítězství z posledních čtyř zápasů si připsala Plzeň. Domácí Západočeši sice ve 21. minutě rušného souboje drželi již tříbrankový náskok, jenže hosté z Třince stačili čtyřmi góly během druhé třetiny skóre otočit. Tříbodovou výhru Indiánů proti mistrovskému týmu zajistily dvě trefy v závěrečné části, když vítězný gól na 5:4 zaznamenal v 51. minutě svým prvním zásahem v ročníku obránce David Kvasnička.

HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 5:4 (2:0, 1:4, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. P. Straka (Laakso, Dujsík), 8. Piskáček (P. Straka), 21. Söderlund (Indrák, Matýs), 48. Jansa (Schleiss), 51. Kvasnička (Rekonen, Lev)  24. Kurovský (Nestrašil, J. Jeřábek), 30. Kurovský (Marinčin, P. Vrána), 37. M. Růžička (Nestrašil), 39. Pánik. Rozhodčí: Sýkora, Jaroš  Brejcha, Hynek. Vyloučení: 6:6, navíc Mertl (Plzeň) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4032.

Auvitu nasměroval Vítkovice k výhře

Vítkovičtí udolali Karlovy Vary 4:1 a dvěma góly jim k výhře výrazně pomohl francouzský obránce Yohann Auvitu, pro nějž to byly první dvě trefy v nejvyšší české soutěži Ostravané v krátké sérii tří domácích utkání před reprezentační pauzou pokaždé zabodovali a dohromady si v ní připsali sedm bodů.

HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Auvitu (Claireaux), 31. Auvitu (Barinka), 35. Raskob (Dej), 53. Barinka (Fridrich, Raskob) – 23. Jiskra (Zetterberg, Pulpán). Rozhodčí: Obádal, Šír – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3659.

Estephan dvěma góly vystřelil Hradci výhru nad Kometou

Když v 50. minutě srovnal na 2:2 brněnský Flek, vypadalo to, že se Hradec ani na třetí pokus nedočká výhry nad Kometou. Pak se ovšem ujal slova Estephan, který dvěma góly zajistil hradeckým výhru. Tu pak ještě jistil trefou do prázdné Jergl.

Mountfield Hradec Králové – HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 12. T. Pavelka (Blain, Jergl), 42. Jasper (Pláněk, Perret), 54. Estephan (Šťastný, Miškář), 58. Estephan (Lalancette), 60. Jergl (Okuliar) – 13. Flek (Zaťovič, Kaňák), 50. Flek (Ďaloga, Cingel). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Špůr, Bohuněk. Vyloučení: 2:5, navíc Jank (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4049.

Boleslav znovu padla

Liberečtí hokejisté zvítězili nad Mladou Boleslaví 4:1 a připsali si šestou výhru nad regionálním rivalem v řadě. Bílí Tygři navázali na čtvrteční vítězství z Plzně, Mladá Boleslav naopak prohrála popáté za sebou a i nadále je poslední. Na výhře domácích se gólem a asistencí podíleli Tomáš Filippi a T. J. Melancon.

Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Melancon (Filippi), 33. Filippi (Melancon), 39. Kelly Klíma (Šír, T. Galvas), 43. Pérez (Bulíř, McCoshen) – 36. Lantoši (Skalický). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 3:2, navíc Šír – Osburn oba 5 min. Bez využití. Diváci: 4796.

Olomouc otočila utkání s Kladnem

Olomoučtí dokázali otočit zápas proti Kladnu, vyhráli 3:2 v prodloužení a uspěli počtvrté za sebou. Utkání rozhodl v čase 60:24 útočník Jan Bambula, který tak navázal na gól v prodloužení v předešlém duelu na ledě Litvínova. Kladno ztratilo vedení 0:2 a připsalo si jedenáctou porážku z posledních 12 zápasů.

HC Olomouc – Rytíři Kladno 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Sirota (Navrátil), 41. Nahodil (Navrátil), 61. Bambula (J. Knotek, Ondrušek)  14. Sideroff (Kusý, Pytlík), 17. Smoleňák (Tralmaks, Klepiš). Rozhodčí: Kika, Cabák  Axman, Blažek. Vyloučení: 3:6, navíc Martenet (Kladno) do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4790.