Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

ET: Plzeň a Budějovice vyhrály ve Finsku i podruhé

Praha - Hokejisté Plzně i Českých Budějovic zvládli vítězně i druhý zápas European Trophy na finském území, tentokrát uspěli v normální hrací době. Západočeši vyhráli i díky hattricku Tomáše Vlasáka 4:0 na ledě Kuopia, Jihočeši porazili Oulu 2:1. Prohrály jen Pardubice, které v
Innsbrucku nestačily na Mannheim, jemuž podlehly 0:1.

Radost hráčů Plzně
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Plzeň ve čtvrtek vyhrála po samostatných nájezdech v Oulu, dnes byla ještě úspěšnější. Hrdiny zápasu byli střelecky disponovaný Vlasák a brankář Adam Svoboda, který udržel čisté konto. Podobně úspěšní byli na severu Evropy i hráči Českých Budějovic, kteří ve čtvrtek zvítězili po penaltách v Kuopiu a dnes přehráli Oulu.

Finský tým, v jehož sestavě opět nechyběli čeští krajánci Michal Vondrka a Ivan Huml, se sice dostal do vedení, ale Roman Pšurný ještě v první třetině vyrovnal. Autorem rozhodující branky byl kapitán František Ptáček, jenž se prosadil i v předchozím duelu.

Z českých týmů tak dnes zaváhaly jen Pardubice, které nedokázaly vstřelit Mannheimu gól. Německý tým si v Innsbrucku připsal třetí výhru v soutěži a v čele Jižní divize předstihl svého dnešního soupeře.

KalPa Kuopio - HC Plzeň 1929 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)Branky a nahrávky: 16. Vlasák (Kratěna, Hlinka), 23. Vlasák (St. Pierre, Kaberle), 33. Jiří Hanzlík (Jan Kovář, Pitule), 54. Vlasák (Straka). Rozhodčí: Sorakangas, Keränen (oba Fin.). Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 3311.

Kärpät Oulu - HC České Budějovice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Komulainen (Körkkö) - 17. R. Pšurný (Kuchejda, Mertl), 25. Ptáček (Martynek, Mertl). Rozhodčí: Hämäläinen, Rönn - Lohi, Sormunen (všichni Fin.). Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 1300.

Adler Mannheim - HC Pardubice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 13. Reul (MacDonald, Mauer). Rozhodčí: Piechazcek, Zehetleitner - Höck, Kretschmer. Vyloučení: 11:10, navíc Sifers - Rákos oba 10 min. Bez využití. Diváci: 900.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy