BBV po 25 letech

Erat a Hanzal skórovali, Jágr ještě s týmem netrénuje

New York - Útočníci Martin Erat a Martin Hanzal skórovali, ale porážkám svých týmů v přípravě na NHL nezabránili. Eratův Washington podlehl na ledě Bostonu 2:3 v prodloužení a Phoenix prohrál s Vancouverem vysoko 1:6.

Montreal - New Jersey
zdroj: ČTK/AP

Erat se prosadil ve 47. minutě z dorážky a vyrovnáním na 2:2 vynutil prodloužení. Předtím padaly branky v přesilovkách. Washinton dostal do vedení Connor Carrick, ale stav otočil dvěma góly slovenský obránce Zdeno Chára. V nastavení pak rozhodl Chris Kelly.

Hanzal ve 22. minutě v přesilovce snižoval na 1:2 a asistenci si připsal i Radim Vrbata. Canucks v úvodní části vedli díky trefám Chrise Higginse a Jannika Hansena a na Hanzalův gól pak reagoval ve 31. minutě Yannick Weber. Ve třetí třetině dovršili vysokou výhru Vancouveru Mike Santorelli, Tom Sestito a Jason Garrison.

Jágr jen lehce bruslí

V sestavě New Jersey při porážce na ledě Montrealu 2:3 se objevil z českých zástupců jen Rostislav Olesz. Nehráli odpočívající Patrik Eliáš, Marek Židlický a kouč Pete DeBoer stále nemá k dispozici Jaromíra Jágra, který po zranění v dolní části těla ještě netrénuje s týmem.

V pondělí Jágr bruslil před tréninkem Devils. DeBoer ale věří, že první zápas sezony na ledě Pittsburghu 3. října stihne. "Věřím, že bude připravený. Ale je to jen můj názor. Chtěl bych jej vidět v jednom nebo v ideálním případě ve dvou přípravných zápasech, ale i tak bude připravený," prohlásil DeBoer.

Výsledky přípravných zápasů na nový ročník NHL

Boston - Washington 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 39. a 41. Chára, 64. Kelly - 32. Carrick, 47. Erat.

Pittsburgh - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)

Branky: 50. a 58. Letang, rozhodující sam. nájezd Neal - 22. a 34. Bickell.

Columbus - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 27. Wisniewski - 52. Ballard, rozhodující sam. nájezd Zucker.

Montreal - New Jersey 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky: 23. a 29. Pacioretty, 57. White - 25. Ryder, 37. Larsson.

Calgary - New York Rangers 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 7. Glencross, 27. Wideman, 53. Stajan, 60. Bouma - 37. M. Staal.

Edmonton - Winnipeg 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 23. Joensuu, 30. Acton - 20. Thorburn.

Vancouver - Phoenix 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Branky: 17. Higgins, 19. Hansen, 31. Weber, 46. Santorelli, 52. Sestito, 55. Garrison - 22. Hanzal (Vrbata).