Už 2:0 na zápasy vedou Karlovy Vary v předkole play-off nad Vítkovicemi. Domácí zvítězili ve druhém zápase 5:2 a mají nakročeno k postupu do čtvrtfinále. Podobně si vedl i Třinec, který taktéž ovládl i druhý domácí zápas nad Olomoucí, tentokrát 3:2 po prodloužení. To samé se nepodařilo brněnské Kometě, která prohrála s Českými Budějovicemi 1:2 po samostatných nájezdech, a série se tak přesune do jižních Čech za stavu 1:1. Nájezdy rozhodovaly osud duelu i na Spartě. Šťastnější nakonec byli domácí, kteří zvítězili na Kladnem 3:2, a i tato série je nyní vyrovnaná 1:1.
Sparta urvala výhru v nájezdech
Sparta srovnala sérii s Kladnem na 1:1, Pražané ale k výhře 3:2 po samostatných nájezdech dospěli těžce. Po první třetině prohrávali 0:2, góly vstřelili obránce Jandus a Vigneault, přičemž domácí nedokázali využít ani několik přesilových her. Brankář Brízgala, který si nakonec připsal 55 úspěšných zákroků, držel Kladno ve hře i ve chvílích, kdy si Sparta vytvářela drtivý tlak.
Pražané přece jen dokázali srovnat, nejprve se Mikael Seppäläho střela odrazila od Brízgaly za brankovou čáru a ve 53. minutě se prosadil Knot. Prodloužení vítěze nepřineslo a o postupu do čtvrtfinále tak rozhodnou nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí, Brízgalu překonali Horák, Hyka a Shore, zatímco Kováře pouze Ojamäki.
České Budějovice dokázaly srovnat sérii
České Budějovice vyrovnaly sérii na 1:1. Motor na ledě obhájců titulu zvítězil 2:1 po samostatných nájezdech a odčinil tak těsnou pondělní porážku. Budějovice otevřely skóre zásluhou Kubíčka, který zamířil přesně do rohu Stezkovy branky, domácí ale odpověděli ve druhé třetině. Oslavenec Ďaloga si ke 37. narozeninám nadělil trefu z mezikruží pod horní tyčku a srovnal na 1:1.
Prodloužení ani přes několik šancí na obou stranách vítěze nepřineslo a o postupu rozhodovaly nájezdy. V nich se prosadil jediný střelec, ve čtvrté sérii překonal Kloučka obránce Jan Štencel, bývalý hráč Komety. Třetí zápas série se hraje ve čtvrtek v Českých Budějovicích.
Karlovy Vary zvládly i druhý domácí zápas
Karlovy Vary jsou po výhře 5:2 nad Vítkovicemi jedno vítězství od postupu do čtvrtfinále. O výsledku rozhodly tři rychlé góly v úvodu druhé třetiny – nejprve v přesilové hře skóroval Černoch, za 102 sekund přidal gól Šťastný a vzápětí si Egleho přihrávku do brankoviště srazili do vlastní sítě obránci Wesley a Demel. Frustrovaný Hrachovina opustil branku a vystřídal ho Klimeš, který naposledy chytal v extralize před dvěma měsíci.
Vítkovice se těžko vzpamatovávaly z gólového přídělu, přesto dokázaly snížit – nejprve Yetman ve 35. minutě a poté v třetí třetině Abdulův pas srazil do vlastní sítě Jiskra. Naděje hostů na obrat ale vzaly za své při vyloučení Abdula, kdy Šťastný uklidil Černochovu křížnou přihrávku do sítě a stal se prvním dvoubrankovým střelcem série. Vítkovice tak odvracejí ve čtvrtek na svém ledě postupový mečbol Energie.
Kovařčík vystřelil Třinci výhru v prodloužení
Třinec potvrdil roli favorita a v sérii proti Olomouci vede 2:0, druhý zápas ale rozhodl až v prodloužení. Oceláři byli po celé utkání střelecky aktivnější, přesto odcházeli po první třetině do kabin za stavu 0:1 – skóre otevřel Jakub Navrátil. Libor Hudáček pak ve druhé třetině otočil skóre dvěma góly, nejprve v přesilové hře a vzápětí po přihrávce Flynna.
Olomouc ale nekapitulovala, Renars Krastenbergs srovnal z dorážky na 2:2 a Hanáci v prodloužení dokonce slavili vítěznou branku Jiřího Ondruška. Oceláři ale uspěli s trenérskou výzvou a gól byl odvolán. Rozhodující slovo si vzal Ondřej Kovařčík, jehož střela z mezikruží v čase 66:22 prošla mezi betony Machovského.
Předkolo play-off extraligy – 2. zápasy
Předkolo play-off extraligy – 2. zápasy
HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 21. L. Hudáček (Marian Adámek, M. Kovařčík), 34. L. Hudáček (Flynn, Marian Adámek), 67. O. Kovařčík (Marian Adámek, A. Nestrašil) – 6. Navrátil (Rayen Petrovický, Nahodil), 36. Krastenbergs (Rašner, Škůrek). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Lederer, Peluha. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 5192. Stav série: 2:0.
Třinec: Mazanec – Marian Adámek, Marinčin, J. Galvas, Koch, Kundrátek, D. Musil, Nedomlel – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Daňo, L. Hudáček, Kurovský – M. Růžička, Sikora, Kubiesa – Flynn, Miloš Roman, Hrehorčák – Cienciala. Trenér: Žabka.
Olomouc: Machovský – Rutar, Ondrušek, Stella, Cosgrove, Řezníček, Rayen Petrovický, Škůrek, Rašner – Orsava, D. Vitouch, Fridrich – Navrátil, Nahodil, Plášek – Krastenbergs, Kusko, Matýs – Doktor, Anděl, Ministr. Trenér: Róbert Petrovický.
HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Černoch (Egle, Šťastný), 23. Šťastný (Jiskra, M. Kočí). 25. Egle (Dello, Bambula), 47. Šťastný (Černoch, David Moravec), 54. Mamčics (Bambula, D. Mikyska) – 35. Yetman (Demel, Nellis), 44. Abdul. Rozhodčí: Květon, Mejzlík – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 4261. Stav série: 2:0.
Karlovy Vary: Frodl – Dello, M. Kočí, D. Mikyska, Josef Myšák, David Moravec, Mamčics – Šťastný, Černoch, Jiskra – Lukošik, Minárik, Sapoušek – Bambula, Egle, P. Tomek – Číp, Váňa, Koffer. Trenér: Patera.
Vítkovice: Hrachovina (25. Klimeš) – Kňažko, Leahy, Wesley, Demel, Freibergs, Port, Brůna – Yetman, Nellis, Abdul – Edmonds, Hrivík, M. Kalus – Macias, J. Šír, Hladonik – Hauser, M. Hanzl, Fronk – Lednický. Trenér: Varaďa.
HC Kometa Brno – Banes Motor České Budějovice 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Ďaloga (K. Pospíšil, A. Zbořil) – 13. Š. Kubíček (Lantoši, Cibulka), rozhodující sam. nájezd Štencel. Rozhodčí: Hradil, Obadal – J. Svoboda, Štěpánek. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 7381. Stav série: 1:1.
Brno: Stezka – Zábranský, F. Král, Bartejs, Ščotka, Gulaši, Ďaloga, J. Zdráhal – H. Zohorna, T. Zohorna, K. Pospíšil – Flek, Kollár, Š. Stránský – Ekrt, Ilomäki, Cingel – Ferda, A. Zbořil, Süss – Hartl. Trenér: Horáček.
České Budějovice: Klouček – Kachyňa, Vála, Š. Kubíček, Cibulka, Pýcha, Štencel, Vráblík – Lantoši, Bulíř, Holešinský – N. Olesen, Harris, F. Přikryl – Ordoš, Hoch, P. Novák – Valský, M. Toman, M. Beránek. Trenér: Čihák.
HC Sparta Praha – Rytíři Kladno 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 37. M. Seppälä (M. Vitouch, K. Hrabík), 53. Knot, rozhodující sam. nájezd Hyka – 18. M. Jandus (M. Houdek, Forman), 34. Vigneault (Wylie, Audette). Rozhodčí: Pražák, Jaroš – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 13.165. Stav série: 1:1.
Sparta: Jakub Kovář – Pysyk, Krejčík, Knot, Sirota, Irving, M. Seppälä, N. Seppälä – Řepík, Shore, Chlapík – Dzierkals, K. Hrabík, Klepiš – Hyka, Horák, P. Kousal – M. Vitouch, Kuťák, Raška. Trenér: J. Nedvěd.
Kladno: Brízgala – Mendel, M. Jandus, T. Tomek, Pietroniro, M. Houdek, Wylie, Piskáček – Ojamäki, Audette, Lisler – Kelly Klíma, Vigneault, Robins – M. Procházka, Konečný, Forman – O. Bláha, Melka, Ryšavý. Trenér: Plekanec.

