Následuje
MS 2019 Bělorusko

Chomutov po 14 zápasech naplno bodoval, Jihlavu porazil 4:2

V pravý čas zabrali hokejisté Chomutova a ve 30. kole extraligy odvrátili domácí výhrou 4:2 nad Jihlavou možný pád na poslední místo. Piráti získali tři body po čtrnácti zápasech, naposledy v základní hrací době porazili v říjnu Pardubice. Rozhodla branka Nikolase Hlavy ze 36. minuty, kterou domácí po 41 sekundách odpověděli na vyrovnání Žálčíka. 

Radost hokejistů Chomutova
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Utkání o velmi důležité body bylo v úvodu vyrovnané. O něco větší aktivita se objevila na straně domácích v osmé minutě, ale nabídnutou přesilovku nevyužili. Pak si oba celky připsaly po jednom nadějném úniku, jenže hostujícímu Andělovi překazil zakončení Slovák, na druhé straně Lauko na kotouč nedosáhl.

Druhou část zahájil premiérovou trefou v sezoně Dietz, který bleskově už po devíti vteřinách využil početní výhodu. Na začátku 28. minuty měla Dukla možnost hrát 40 vteřin v pěti proti třem, jenže přesilovku sehrála bez střelby a navíc se záhy o šanci připravila vlastním vyloučením.

Sestřih a ohlasy utkání Chomutov - Jihlava

Ve 36. minutě nejprve Žálčík tečoval ránu Bryhnisveena mimo Lacův dosah a o 41 vteřin později se stejným způsobem prosadil Hlava, který stanovil skóre po druhé třetině na 2:1.

I do závěrečného dějství vstoupili svěřenci kouče Růžičky přesilovkovou trefou, o kterou se tentokrát postaral Růžička mladší ránou z pravé strany. V dalším průběhu se Chomutovští soustředili převážně na obranu, takže nepouštěli Duklu do příležitostí.

"Bylo to pro nás hodně důležité utkání. Ubojovali jsme to. Jako dneska budeme muset hrát až do konce, už nemáme na co čekat," pokračoval Růžička. "Jsme - nebo tedy byli jsme - pod dekou. Doufám, že proti Jihlavě jsme si ukázali, že hokej hrát umíme a budeme stejně pokračovat. Musíme pořád bojovat," zdůraznil osmadvacetiletý útočník Vladimír Růžička.

V 55. minutě mohl navýšit rozdíl Vondrka, ale když ujel obráncům, už neměl dost místa na zakončení. V samotném závěru Jihlavským vyšel risk bez brankáře, když vstřelil kontaktní gól Jiránek. O pár vteřin později však odpověděl Huml gólem do prázdné branky.

Piráti Chomutov - Dukla Jihlava 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Dietz (Flemming), 36. Hlava (A. Dlouhý, Šťovíček), 42. V. Růžička ml. (Grman, Valach), 59. Huml (Vondrka) - 36. Žálčík (Bryhnisveen, Anděl), 58. Jiránek (R. Hubáček, Čachotský). Rozhodčí: Šír, M. Petružálek - Zavřel, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 3415.

Chomutov: J. Laco - Flemming, Dietz, Valach, Grman, Slovák, Dlapa, L. Chalupa - Vondrka, Huml, Poletín - Tomeček, V. Růžička ml., Sklenář - Lauko, Chlouba, Koblasa - Hlava, Šťovíček, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Jihlava: Volden - De la Rose, Suchánek, Ulrych, D. Kajínek, Bryhnisveen, Šidlík, Váňa - Rys, Skořepa, Jiránek - Čachotský, A. Zeman, Dostálek - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Diviš, R. Hubáček, Seman. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Vladimír Růžička st. (Chomutov): "Už jsme dlouho prohrávali. Proti Jihlavě bylo už od začátku vidět, že má mužstvo nasazení a že si jde za vítězstvím. Víme, že Jihlava je kvalitní mužstvo, což potvrzují i poslední výsledky. Zápas byl vyrovnaný, Jihlava měla na začátku pár šancí, které ale chytil Jánko Laco. Ve druhé třetině bylo dobře, že jsme šli do vedení, potom už jsme zápas měli ve svých rukách. Chci poděkovat hráčům, že zabrali a podařilo se nám vyhrát."

František Zeman (Jihlava): "Nevstoupili jsme do utkání špatně, měli jsme gólové šance, ale bohužel jsme je nevyužili. V dalším průběhu Chomutov vytěžil z minima maximum a my jsme mu to moc ulehčovali. Nepotvrdili jsme výkonnost z posledních zápasů, což nás mrzí."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy