Evropská a Konferenční liga UEFA

Budějovice se zvedly a porazily Vsetín, uspěl i Přerov

Hráči vedoucích Českých Budějovic se radovali ve šlágru 6. kola nadstavby první ligy z výhry nad Vsetínem 5:2. Jihočeši vedou tabulku o 23 bodů před Přerovem, který zdolal Slavii 4:1. Na třetí místo se posunul Chomutov, který vyhrál v Litoměřicích 4:3 v prodloužení.

Radost hokejistů Českých Budějovic
zdroj: ČEZ Motor České Budějovice

Českobudějovický Motor nebodoval dvakrát za sebou poprvé v sezoně a ve vyprodané Budvar aréně před 6421 diváky další ztrátu nepřipustil. Valachy sice dostal do vedení v 17. minutě David Tůma, ale ještě v první třetině odpověděl v přesilové hře Miroslav Holec a v druhém dějství v dalších početních výhodách otočili domácí na 3:1.

V pěti proti třem se trefil Zdeněk Doležal a v klasické výhodě Jan Veselý. Rovněž v přesilovce sice snížil 18 sekund před koncem druhé části Radim Kucharczyk. V závěru utkání ale pojistili náskok Motoru Holec a Radek Prokeš. Vsetín neuspěl po pěti výhrách.

Přerov sice prohrával se Slavií od 24. minuty po brance Filipa Vlčka v přesilové hře, ale za deset minut vyrovnal také v početní výhodě Jakub Navrátil. Po šesti minutách třetí části otočil stav Tomáš Doležal a výsledek ještě dovršili v přesilovce Roman Pšurný a Matěj Svoboda.

Chomutov v Litoměřicích třikrát ztratil vedení, ale nakonec se radoval poté, co v čase 64:31 rozhodl ve vlastním oslabení Jakub Sklenář. Potřetí za sebou vyšla bodově naprázdno Poruba, která prohrála v Havířově 1:2. Domácí naopak bodovali popáté za sebou a z toho počtvrté vyhráli. Rozhodl o tom v 54. minutě Jakub Kotala.

O pořadí v play-off:

Havířov - Poruba 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 15. Mrowiec, 54. Kotala - 42. M. Špaček. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček - Zídek, O. Polák. Vyloučení: 4:6, navíc Sikora (Poruba) 10 min. Bez využití. Diváci: 1479.

Litoměřice - Chomutov 3:4 v prodl. (0:1, 0:0, 3:2 - 0:1)

Branky: 45. Kropáček, 56. Jánský, 58. L. Doudera - 15. Chrpa, 46. Rudovský, 56. R. Havel, 65. J. Sklenář. Rozhodčí: Valenta, Šindel - Šimán, Sedláček. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1290.

Motor České Budějovice - Vsetín 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 19. a 59. Holec, 30. Z. Doležal, 36. J. Veselý, 59. Prokeš - 17. D. Tůma, 40. Kucharczyk. Rozhodčí: Wagner, Souček - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:12, navíc M. Beránek - Hryciow oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Přerov - Slavia Praha 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: 34. Navrátil, 46. T. Doležal, 49. R. Pšurný, 52. M. Svoboda - 24. Vlček. Rozhodčí: Kašík, Koziol - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 1815.

O účast v předkole play-off:

Jihlava - Ústí nad Labem 7:2 (0:1, 2:0, 5:1)

Branky: 28. Juda, 36. J. Holý, 46. Čachotský, 47. T. Harkabus, 48. Illéš, 49. Pekr, 52. Skořepa - 13. Smetana, 58. Grim. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 1275.

Prostějov - Benátky nad Jizerou 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky: 35. a 47. Drtil, 15. Vachutka, 46. Nouza, 54. Žálčík - 48. V. Strnad. Rozhodčí: Fiala, Obadal - Beneš, Hanzlík. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 655.

Kadaň - Sokolov 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 4. Kůs, rozhodující sam. nájezd Žolobov - 2. Osmík. Rozhodčí: Kostourek, Pavlovič - Kotlík, Flegl. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 420.