Budějovice po 25 zápasech odešly bez bodu, Slavia vyhrála v Porubě

Pětadvacetkrát v řadě neodešli ze zápasu první ligy bez zisku alespoň nějakého bodu. Fantastická série hokejistů Českých Budějovic ale skončila. Postaral se o to Chomutov, který ve 4. kole nadstavby o pořadí v play-off porazil Motor na jeho ledě 5:2. Náskok Jihočechů, kteří prohráli po devítizápasové sérii výher, se na čele snížil na 23 bodů před Přerovem. Druhý tým tabulky vyhrál před vlastním publikem nad Litoměřicemi 4:1.

Filip Suchý z Chomutova
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

České Budějovice přitom nad Piráty vedly 2:0. V sedmé minutě otevřel skóre Matouš Venkrbec a v čase 26:09 zvýšil Albert Michnáč. Chomutov ale ještě v druhé části smazal manko díky brankám Filipa Suchého a Darbyho Llewyllyna a přesně čtyři minuty před koncem vstřelil vítěznou branku Stloukal. Výsledek ještě pojistili Nicolas Hlava a Llewyllyn.

Přerov po první třetině vedl nad Litoměřicemi 2:0, když se nejdříve prosadil v přesilové hře Jakub Navrátil a potom zvýšil Jonáš Kočica. V druhém dějství využil další početní výhodu domácích Jakub Kubeš a na 4:0 upravil Roman Pšurný. Za Stadion zkorigoval výsledek Lukáš Doudera.

Po třech porážkách uspěla Slavia, která vyhrála v Ostravě nad Porubou 5:2. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel Filip Kuťák.

Vsetín sice ztratil v Havířově dvoubrankový náskok, ale nakonec se radoval z výhry 3:2 po samostatných nájezdech. O bodu navíc rozhodl v 12. sérii slovenský obránce Branislav Řehuš.

V boji o předkolo play-off si polepšil Frýdek-Místek, který vyhrál na ledě jedenáctého Prostějova 3:2 v prodloužení a na desáté pozici mu unikl na rozdíl dvou bodů.

Poslední Kadaň vyhrála nad Ústím nad Labem 9:4. Pěti body za dvě branky a tři asistence k tomu pomohl Roman Chlouba a čtyřmi body za dva góly a dvě přihrávky Jaroslav Kůs.

Výsledky 4. kola nadstavby první hokejové ligy

O pořadí v play-off:

Poruba - Slavia Praha 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky: 12. Gřeš, 55. Hudeček - 36. a 59. Kuťák, 4. A. Furch, 21. Vrdlovec, 55. Šmerha. Rozhodčí: Skopal, Vrba - Zedník, Kučera. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 620.

Motor České Budějovice - Chomutov 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky: 7. Venkrbec, 27. Michnáč - 38. a 59. Llewellyn, 36. Suchý, 56. Stloukal, 59. Hlava. Rozhodčí: Souček, Jechoutek - Flegl, Hnát. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6401.

Přerov - Litoměřice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky: 6. Navrátil, 19. Kočica, 24. Kubeš, 34. R. Pšurný - 50. L. Doudera. Rozhodčí: Obadal, Cabák - Novák, Hanzlík. Vyloučení: 3:7, navíc Daniel Voženílek (Litoměřice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1262.

Havířov - Vsetín 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 38. Kotala, 39. Werbik - 19. Dostálek, 33. Pechanec, rozhodující sam. nájezd Řehuš. Rozhodčí: R. Čech, Dědek - Hranoš, Konvička. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1638.

O účast v předkole play-off:

Prostějov - Frýdek-Místek 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 25. Vachutka, 50. T. Jandus - 10. Kofroň, 13. Klimša, 62. Mikulík. Rozhodčí: Barek, Ondráček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 511.

Kadaň - Ústí nad Labem 9:4 (3:1, 3:3, 3:0)

Branky: 5. a 28. Chlouba, 29. a 53. Žolobov, 42. a 58. Kůs, 4. Morong, 10. Poppel, 33. Jan Müller - 19. Vildumetz, 29. Filip, 33. Maršoun, 37. Jakub Müller. Rozhodčí: Zubzanda, Hucl - Belko, Horažďovský. Vyloučení: 9:6, navíc Jakub Müller a M. Tůma (oba Ústí nad Labem) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 356.