SP ve vodním slalomu 2024

Boston přehrál San Jose. Pastrňák k vítězství přispěl gólem, Hertl asistencí jen korigoval stav

Duel Davida Pastrňáka s Tomášem Hertlem vyzněl lépe pro první z českých hvězd. Boston vyhrál 3:1 a právě Pastrňák se postaral o jeden z gólů. Na poražené straně Hertl asistoval. Jakub Vrána prožil první dvoubodový zápas v sezoně. Jeho gól a asistence ale neodvrátily prohru St. Louis s Arizonou 2:6. Jednu branku připravil také Filip Hronek, jehož Vancouver podlehl Tampě Bay 3:4.

David Pastrňák
zdroj: Reuters

Bruins proti San Jose rozhodli v první třetině, v níž odskočili na 2:0. Ve druhé třetině přidal třetí branku Pastrňák. Český kanonýr dal ve 37. minutě jeden ze svých šťastnějších gólů. V situaci dva na tři se snažil natlačit do střelecké pozice před bránícího Marca-Edouarda Vlasice, puk mu ale sjel z hokejky a k překvapení všech doklouzal až za brankovou čáru.

Hertl vyslal do úniku Anthonyho Duclaira, který i s přispěním bránícího Hampuse Lindholma snížil na 1:3. Bruins si závěr pohlídali a celkově vyhráli jedenáctý zápas v základní části za sebou.

V součtu s minulou sezonou Vrána na dvoubodový večer čekal deset zápasů. Proti Arizoně se do statistik poprvé zapsal ve 28. minutě, kdy u pravého mantinelu sebral odražený kotouč, vybruslil si do ideální pozice na ose hřiště a střelou na vyrážečku gólmana Connora Ingrama snížil na 1:2.

Blues z kontaktního gólu vůbec nic nevytěžili. Jen 42 sekund po Vránově trefě odpověděl Michael Carcone a vrátil Coyotes dvougólový náskok. Arizona zásluhou Nicka Schmaltze ještě ve druhé třetině zvýšila na 4:1 a když v úvodu třetího dějství přidal pátou branku hostů Jason Zucker, bylo o konečném výsledku téměř rozhodnuto.

Ve 44. minutě Vrána zatáhl puk do útočného pásma, v něm se kostrbatě dostal přes dvojici bránících hráčů Arizony a vyzval ke skórování Samuela Blaise. Hokejisté St. Louis toho však ve zbytku zápasu více nepředvedli a v závěru inkasovali gól na konečných 2:6.

"Na modré čáře odvedl výbornou práci Marco Scandella. Zachytil vyhození, puk se odrazil ke mně a já kolem sebe nikoho neměl. Hned jsem věděl, že zkusím vystřelit, a doufal jsem, že to trefím," řekl Vrána. "Hráli jsme příliš pomalu. Soupeř nás předčil téměř ve všem. Nezbývá nám nic jiného než se podívat na video, zanalyzovat to a jít dál. Je teprve začátek sezony," dodal.

Podruhé za sebou prohráli hokejisté Vancouveru, kteří ve čtvrtečním zápase nestačili na Tampu Bay. Canucks po skvělém vstupu do druhé třetiny vedli na Floridě 2:1, domácí ale průběh utkání třemi góly otočili a došli si pro druhou výhru v ročníku. Necelé dvě minuty před koncem po Hronkově střele od modré snížil na 3:4 J. T. Miller, vyrovnat se ale Vancouveru nepodařilo.

Vladař ve svém prvním startu v sezoně pomohl Calgary k výhře 4:3 na ledě Buffala. Flames s přispěním 24 zásahů českého gólmana vyhráli podruhé v sezoně a s pěti body se drží v elitní pětce Západní konference. Dvě asistence v dresu Buffala měli Rasmus Dahlin a Dylan Cozens.

Výsledky NHL:

Buffalo – Calgary 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)

Branky: 7. E. Johnson, 15. T. Thompson, 44. Peterka – 1. Huberdeau, 11. Duehr, 42. Coleman, 45. Ružička. Střely na branku: 27:37. Daniel Vladař za Calgary odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta. Diváci: 13 025. Hvězdy zápasu: 1. Ružička, 2. Huberdeau (oba Calgary), 3. Cozens (Buffalo).

Tampa Bay  Vancouver 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Branky: 37. a 45. Kučerov, 12. Paul, 36. Eyssimont  21. Boeser, 22. Myers, 59. J. Miller (Hronek). Střely na branku: 35:29. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Paul, 3. Eyssimont (všichni Tampa Bay).

Florida  Toronto 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 18. Stenlund, 20. Ekman-Larsson, 60. Reinhart  32. Marner. Střely na branku: 24:31. Diváci: 19 288. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Stenlund, 3. Ekman-Larsson (všichni Florida).

NY Rangers  Nashville 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky: 40. Fox  12. a 17. Cole Smith, 24. O'Reilly, 34. F. Forsberg. Střely na branku: 25:27. DIváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Cole Smith, 2. F. Forsberg, 3. Barrie (všichni Nashville).

Philadelphia  Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 24. a 45. Atkinson, 16. Farabee, 39. Walker  36. Hyman. Střely na branku: 33:23. Diváci: 17 590. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Tippett, 3. Hart (všichni Philadelphia).

Minnesota  Los Angeles 3:7 (2:4, 0:0, 1:3)

Branky: 7. Dewar, 8. Kaprizov, 55. Eriksson Ek  20. a 20. Dubois, 3. Grundström, 16. Gavrikov, 51. Moore, 58. Kempe, 59. Lizotte. Střely na branku: 32:27 Diváci: 18 689. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Fiala (oba Los Angeles), 3. Kaprizov (Minnesota).

Winnipeg  Vegas 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky: 2. a 52. Iafallo, 36. Perfetti  18. Marchessault, 21. Howden, 36. Martinez, 56. Eichel, 59. N. Roy. Střely na branku: 38:27. Diváci: 11 521. Hvězdy zápasu: 1. Iafallo (Winnipeg), 2. L. Thompson, 3. Mark Stone (oba Vegas).

St. Louis  Arizona 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Branky: 28. Vrána, 44. Blais (Vrána)  15. Bjugstad, 23. Keller, 28. Carcone, 34. Schmaltz, 43. Zucker, 57. Durzi. Střely na branku: 26:42. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Schmaltz, 2. Keller (oba Arizona), 3. Vrána (St. Louis).

Anaheim  Dallas 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky: 5. Terry, 42. L. Carlsson  31. Hintz, 39. Pavelski, 47. Heiskanen. Střely na branku: 29:24. Diváci: 14 274. Hvězdy zápasu: 1. Heiskanen (Dallas), 2. L. Carlsson, 3. Terry (oba Anaheim).

Seattle  Carolina 7:4 (3:1, 1:0, 3:3)

Branky: 8. Gourde, 13. Schwartz, 20. Bellemare, 23. Dunn, 52. McCann, 53. Kartye, 57. Bjorkstrand  42. a 56. Jarvis (na druhou Nečas), 8. Fast, 46. Kotkaniemi. Střely na branku: 36:37. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1, Dunn, 2. Kartye, 3. Bellamare (všichni Seattle).

Colorado  Chicago 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 12. L. O'Connor, 19. R. Johansen, 34. Toews, 49. MacKinnon. Střely na branku: 41:18. Petr Mrázek za Chicago odchytal celý zápas, inkasoval čtyři branky z 41 střel a úspěšnost zákroků měl 90,2 procenta. Diváci: 18 140. Hvězdy zápasu: 1. Georgiev, 2. L. O'Connor, 3. Rantanen (všichni Colorado).

San Jose  Boston 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky: 52. Duclair (Hertl)  19. Marchand, 19. J. van Riemsdyk, 37. Pastrňák. Střely na branku: 27:36. Diváci: 12 501. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Pastrňák, 3. Marchand (všichni Boston).