Evropská a Konferenční liga UEFA

Znojemští Orli přehráli Letňany a do 1. ligy letí po více než dekádě

Po dlouhých dvanácti letech se hokejisté Znojma vracejí do druhé nejvyšší soutěže. Ve čtvrtém finálovém utkání druhé ligy porazili doma Letňany a ovládli sérii 4:0 na zápasy.

Hokejisté Znojma se po 12 letech vracejí do první ligy

Skóre týmu, který hrával dlouhá léta rakouskou EBEL ligu, otevřel až dvě minuty před koncem první třetiny šikovnou tečí Beránek.

Otěže utkání pevně drželi znojemští i dále, po dvanácti minutách druhého dějství zvyšoval Svoboda.

Ve třetí třetině se v jedné minutě dokázali v rychlém sledu trefit Hruška a po něm Špaček. Skóre 5:0 uzavřel těsně před koncem Adámek.

Orli tak mohli zvednout pohár pro vítěze druhé ligy a teď se mohou těšit na účast v první lize, kde nahradí Šumperk, který sestoupil jako poslední tým po základní části.