Discgolf 2024

SESTŘIH: Poruba otrávila hru vedoucímu Vsetínu a výhrou si pojistila pátou příčku

Šlágr 16. kola první ligy patřil Porubě. Domácí Ostravané porazili v tabulce první Vsetín 4:0 a z pátého místa ztrácí na lídra už jen šest bodů. Branky vítězů vstřelili Aaron Berisha, Frenks Razgals, Matěj Prčík a Vít Christov, brankář Daniel Dolejš vychytal nulu.

Hokejisté Poruby oslavují gól
zdroj: HC RT TORAX Poruba autor: Lukáš Bajgar

Porubu poslal do vedení Berisha už v deváté minutě a jeho trefa se ukázala jako vítězná. Ostravané si poté pečlivě hlídali soupeře a na konci druhé třetiny navíc znovu udeřili. V úniku byl faulován Ondrej Šedivý a trestné střílení proměnil lotyšský útočník Razgals, jenž si pohrál s gólmanem Janem Lukášem. V poslední třetině nejprve Prčík využil přesilovou hru a poté Christov z dorážky uzavřel skóre.

Hokejisté Poruby tak potvrdili, že se jim daří, když zvítězili počtvrté z posledních pěti zápasů. Valaši, kteří padli poprvé po čtyřech výhrách, mohou o první pozici přijít. Druhý Zlín ztrácí pouze bod a má dva zápasy k dobru.

Sestřih utkání Poruba – Vsetín

16. kolo první hokejové ligy:

Poruba – Vsetín 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 9. Berisha, 38. Razgals z tr. střílení, 49. Prčík, 56. Christov. Rozhodčí: Pilný, Zeliska – Frais, Vašíček. Vyloučení: 5:5, navíc Prčík – Hořanský oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 2134.

Kolín – Litoměřice 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 – 1:0)
Branky: 11. Gardoň, 42. Husa, 51. Ouřada, 62. M. Chalupa – 12. Kordule, 30. J. Koláček, 38. O. Hrabík. Rozhodčí: Zavřel, Micka – Hradil, Maňák. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 796.

Jihlava – Slavia Praha 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky: 38. E. Kulda, rozhodující sam. nájezd Čachotský – 24. Šťovíček. Rozhodčí: Šudoma, Hacaperka – Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 1:4. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 759.

Frýdek-Místek – Třebíč 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Bittner, 11. V. Brož, 40. D. Michálek, 46. Tomáš Svoboda. Rozhodčí: Barek, Rapák – Beneš, Komínek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 912.