Discgolf 2024

SESTŘIH: Poruba otrávila hru vedoucímu Vsetínu a výhrou si pojistila pátou příčku

Šlágr 16. kola první ligy patřil Porubě. Domácí Ostravané porazili v tabulce první Vsetín 4:0 a z pátého místa ztrácí na lídra už jen šest bodů. Branky vítězů vstřelili Aaron Berisha, Frenks Razgals, Matěj Prčík a Vít Christov, brankář Daniel Dolejš vychytal nulu.

Hokejisté Poruby oslavují gól
zdroj: HC RT TORAX Poruba autor: Lukáš Bajgar

Porubu poslal do vedení Berisha už v deváté minutě a jeho trefa se ukázala jako vítězná. Ostravané si poté pečlivě hlídali soupeře a na konci druhé třetiny navíc znovu udeřili. V úniku byl faulován Ondrej Šedivý a trestné střílení proměnil lotyšský útočník Razgals, jenž si pohrál s gólmanem Janem Lukášem. V poslední třetině nejprve Prčík využil přesilovou hru a poté Christov z dorážky uzavřel skóre.

Hokejisté Poruby tak potvrdili, že se jim daří, když zvítězili počtvrté z posledních pěti zápasů. Valaši, kteří padli poprvé po čtyřech výhrách, mohou o první pozici přijít. Druhý Zlín ztrácí pouze bod a má dva zápasy k dobru.