Říha mladší prožil vítězný návrat na lavičku Slavie, Vrchlabí deklasovalo Frýdek-Místek

Hokejisté Vrchlabí rozdrtili v předehrávce 26. kola první ligy doma Frýdek-Místek 9:0 a posunuli se ze třetího na druhé místo tabulky bod za vedoucí Jihlavu, která má ale zápas k dobru. Obnovenou premiéru na lavičce Slavie si užil kouč Miloš Říha mladší a Pražané v dohrávce 9. kola zdolali Havířov 4:2.

Hokejisté Slavie Praha
zdroj: Twitter HC Slavia Praha

Vrchlabí dosáhlo už pátého vítězství za sebou a během této série ztratilo jediný bod. Nováček druhé nejvyšší soutěže přesně po dvou minutách vedl 2:0. Po 40 sekundách otevřel skóre Ondřej Machala a potom se prosadil obránce Ondřej Vála.

Ve druhé třetině přidalo Vrchlabí pět branek. Michal Pochobradský stihl hattrick a trefili se také Ján Niko a Pavel Mrňa. Debakl Frýdku-Místku, který počtvrté za sebou nebodoval, dovršili v závěrečné části Ondřej Rohlík a František Formánek. Gólman Oliver Štěpánek udržel poprvé v kariéře v první lize čisté konto.

Říha se vrátil na lavičku Slavie po devíti měsících a nahradil Martina Štrbu, který byl odvolán už 13. ledna. V minulých třech zápasech vedl tým jako hlavní kouč sportovní manažer Jiří Veber. Slavia, které se vrátili do sestavy útočníci Jaroslav Bednář, Petr Vampola i Petr Kafka, vyhrála jediný z uplynulých pěti zápasů.

Pražany dostal do vedení v 11. minutě Daniel Kružík a za 102 sekund získal domácím už dvoubrankový náskok Jiří Doležal. V 18. minutě sice snížil v přesilové hře Jan Maruna, ale v čase 22:47 v oslabení skóroval opět Doležal.

Na konci druhé třetiny dostal Havířov znovu na kontakt Radek Prokeš, ale po 18 sekundách závěrečného dějství pojistil výhru obránce Jan Novák. Slavia se posunula z desátého na deváté místo. Třináctý Havířov si připsal sedmou porážku z posledních osmi zápasů.

Šestá Třebíč vyhrála v dohrávce 17. kola nad nováčkem Kolínem 4:0 a prodloužila svou vítěznou sérii už na šest utkání. V 17. minutě vedla díky brankám Martina Štovíčka, Ladislava Bittnera a Jakuba Malého už 3:0. Po 97 sekundách druhé části proměnil přesilovku Štovíček. Výsledek ještě v závěru dokonal v početní výhodě Matouš Hrubec.

Po dvou prohrách zabraly Litoměřice, vyhrály v dohrávce 1. kola nad poslední Kadaní 7:1 a polepšily si v tabulce ze 12. na 11. pozici. Hattrickem se na tom podílel Lukáš Stehlík, po dvou gólech dali Martin Procházka a Matěj Beran. Tři asistence si připsali Jakub Konečný a Tomáš Urban. Za hosty skóroval za stavu 0:5 belgický obránce Cédric Delmarche, který dal ve 23. zápase v první lize premiérovou branku.

První hokejová Chance liga:

Dohrávka 1. kola: Litoměřice - Kadaň 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)
Branky: 6., 47. a 59. L. Stehlík, 16. a 58. Martin Procházka, 17. a 21. M. Beran - 58. Delmarche. Rozhodčí: Petružálek, Wagner - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Bez diváků.

Dohrávka 9. kola: Slavia Praha - Havířov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 12. a 23. J. Doležal, 11. Kružík, 41. J. Novák - 18. Maruna, 40. Prokeš. Rozhodčí: M. Dědek, Kašík - Kráľ, Zídek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Dohrávka 17. kola: Třebíč - Kolín 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 3. a 22. Šťovíček, 13. Bittner, 17. Malý, 60. M. Hrubec. Rozhodčí: Koziol, Cabák - Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 7:9, navíc Oščádal (Třebíč) 10 min. Využití: 2:0. Bez diváků.

Předehrávka 26. kola: Vrchlabí - Frýdek-Místek 9:0 (2:0, 5:0, 2:0)
Branky: 21., 25. a 38. Pochobradský, 1. O. Machala, 2. Vála, 31. Niko, 33. Mrňa, 41. O. Rohlík, 60. Formánek. Rozhodčí: Kostourek, Jechoutek - Kotlík, Flegl. Vyloučení: 6:6, navíc O. Šedivý (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 2:0. Bez diváků.