BBV po 25 letech

Předkolo první ligy rozhodnou až třetí zápasy, Frýdek-Místek i Kolín vyrovnaly série

Hokejisté Frýdku-Místku a Kolína dokázali uspět venku ve druhých zápasech předkola play-off první ligy a vynutili si úterní rozhodující duely. Frýdek-Místek zvítězil v Praze nad Slavií 3:0 a Kolín vyhrál v Prostějově 5:1. O postupujících do čtvrtfinále se rozhodne na stejný místech. Na své soupeře čekají vítěz základní části Litoměřice a druhý Vsetín.

Utkání Slavia - Frýdek-Místek
zdroj: hc-slavia.cz

Frýdek-Místek, který v sobotu doma podlehl 1:4, šťastně otevřel v Edenu skóre v čase 14:33. Přihrávku Ondreje Šedivého srazil za gólmana Martin Michajlova obránce Mikuláš Hovorka.

Ve 38. minutě zvýšil v přesilové hře pěti proti třem polský útočník Alan Lyszczarczyk, který v polovině závěrečné třetiny v klasické početní výhodě přidal i pojistku. Brankář Samuel Baroš udržel díky 28 zákrokům nulu.

Kolín odpověděl na sobotní domácí prohru 1:2. V polovině úvodní části vykročil za úspěchem díky brance kanonýra Jana Veselého v přesilové hře při vyloučení Adama Havlíka.

Ve 28. minutě se radovali Kozlové nejdříve po gólu Lukáše Pajera a hned za 12 sekund se podruhé prosadil Veselý. Ve 47. minutě upravil v početní výhodě Václav Jankovský už na 4:0.

V čase 53:41 sebral gólmanu Georgijovi Kuzněcovovi čisté konto Marek Švec, ale poslední slovo měl necelé tři minuty před koncem při power-play do prázdné branky Ján Niko.

Výsledky 2. zápasů předkola první hokejové ligy:

Slavia Praha - Frýdek-Místek 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 38. a 51. Lyszczarczyk, 15. O. Šedivý. Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Blažek, Kráľ. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 702. Stav série: 1:1.

Prostějov - Kolín 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: 54. M. Švec - 10. a 28. J. Veselý, 28. Pajer, 47. Jankovský, 58. Niko. Rozhodčí: Cabák, Jaroš - Komínek, Roischel. Vyloučení: 5:3, navíc M. Švec - Matějček oba 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 1230. Stav série: 1:1.