Poruba udolala Přerov v prodloužení a nesesadila Vsetín z čela první ligy

Možnost vrátit se do čela druhé nejvyšší soutěže před Vsetín promarnili hokejisté Poruby. Ve 30. kole totiž zvítězili nad Přerovem "až" v prodloužení 2:1. Na lídra ztrácejí Ostravané bod, ale mají zápas k dobru. Třetí Třebíč padla v Kolíně 1:2. Poslední Pardubice B naopak zdolaly Prostějov 4:1 a třináctá Slavia vyhrála nad Litoměřicemi 7:2.

Brankář Daniel Dolejš v akci
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Poruba po dvou zápasech bez bodu zabrala a otočila utkání s Přerovem. Zubři se ujali vedení po 62 sekundách druhé třetiny, kdy využil přesilovou hru David Březina. Ve 48. minutě však vyrovnal Tomáš Šoustal a v čase 64:26 rozhodl Roman Pšurný.

Třebíč neuspěla po šňůře tří vítězství v Kolíně. Kozlové se po sérii čtyř nezdarů dočkali naposledy přes původní prohru 0:6 v Sokolově kvůli administrativní chybě Baníku kontumačního vítězství 5:0 a tentokrát uspěli i na ledě.

V 6. minutě dostal Kolín do vedení Adam Dlouhý a po 40 sekundách druhé třetiny zvýšil útočník Martin Novák, kterého Kozlové získali v sobotu z Prostějova výměnou za střelce Jana Veselého. Za Horáckou Slavii snížil ve 27. minutě Jakub Malý.

Poslední Pardubice B uspěly podruhé za sebou v domácím prostředí v Chrudimi, zdolaly rozjetý Prostějov 4:1 a dosáhly na teprve třetí vítězství z uplynulých 13 duelů. Na úvodní branku Marka Drtiny sice odpověděl Veselý, ale mezi 28. a 33. minutou zajistili Dynamu rozhodující náskok Patrik Machač a Robin Kaplan. Ve třetí třetině dovršil výsledek v oslabení Jakub Lichtag. Jestřábi neuspěli po sérii pěti vítězství.

Brízgala začal v Edenu úspěšně

Slavia si díky podařenému vystoupení proti Litoměřicím připsala třetí výhru z posledních jedenácti zápasů a podruhé za sebou uspěla doma. Vítěznou premiéru v dresu Pražanů si odbyl gólman Adam Brízgala, který v Edenu nově působí na střídavé starty z Kladna. Dosud v první lize vypomáhal Prostějovu.

Slavia nastoupila už bez útočníka Vladimíra Růžičky mladšího, jenž v pátek v klubu skončil po vzájemné dohodě. Na střídavý start ji posílil Dominik Sklenář z druholigového Znojma a do mateřského týmu se vrátil z třetí nejvyšší soutěže z Letňan rovněž útočník Tomáš Labuzík, který ozdobil premiéru v první lize brankou.

Vítěz minulého ročníku Jihlava vyhrála v Šumperku 2:1 a posunula se na páté místo. Bodovala pošesté za sebou a popáté z toho zvítězila. Dukla otevřela skóre v čase 25:34 díky Tobiáši Handlovi. Přesně devět minut před koncem smazal ztrátu Draků Joshua James Mácha, ale za 127 sekund zajistil Jihlavě skalp soupeře Tomáš Chlubna.

Po sérii pěti porážek se radoval Frýdek-Místek, který zdolal Sokolov 3:1. Dvěma góly se o výhru postaral Oskar Haas.

30. kolo první hokejové Chance ligy:

Poruba - Přerov 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 48. T. Šoustal, 65. R. Pšurný - 22. Březina. Rozhodčí: Pilný, Šudoma - Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 901.

Šumperk - Jihlava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Mácha - 26. Handl, 54. Chlubna. Rozhodčí: Valenta, Rapák - Zídek, Hnát. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1104.

Kolín - Třebíč 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 6. A. Dlouhý, 21. Martin Novák - 28. Malý. Rozhodčí: Hucl, Mejzlík - Blažek, Thuma. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 455.

Slavia Praha - Litoměřice 7:2 (4:1, 1:0, 2:1)
Branky: 1. Kern, 6. Žovinec, 9. L. Stehlík, 19. Hejda, 31. Labuzík, 45. Mrňa, 54. Žejdl - 4. Koláček, 58. J. Holý. Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Baxa, Belko. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 519.

Frýdek-Místek - Sokolov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 40. a 52. Haas, 60. A. Zeman - 25. Osmík. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Vašíček, Roischel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 656.

Pardubice B - Prostějov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 4. M. Drtina, 28. P. Machač, 33. Kaplan, 48. Lichtag - 8. J. Veselý. Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Štěpánek, J. Dědek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 237.