Španělská basketbalová liga 2023/2024

Litoměřice jsou stále při chuti, Vsetín doma zaváhal

Litoměřice zdolaly ve 34. kole první ligy doma i díky pěti využitým přesilovým hrám šestnáctý Havířov 6:1, natáhly svou vítěznou sérii už na 12 utkaní a před druhou Třebíčí mají stále šestibodový náskok. Horácká Slavia na vlastním ledě porazila Prostějov 3:0. Zaváhal naopak třetí Vsetín, který doma podlehl Šumperku 1:4.

Havířov držel v Litoměřicích bezbrankový stav do 34. minuty, kdy v přesilovce skóroval Roman Přikryl. Za 101 sekund zvýšil v další početní výhodě Lukáš Válek. V 38. minutě se za hosty prosadil Vlastimil Dostálek, ale v čase 47:03 vrátil Stadionu dvoubrankový náskok Petr Hauser a potom ještě domácí využili tři přesilové hry díky Josefu Jíchovi, Martinu Procházkovi a Finovi Rikuovi Sihvonenovi. Havířov prohrál popáté v řadě.

Třebíč se po sérii tří porážek vrací na vítěznou vlnu a uspěla podruhé za sebou. Ve druhém dějství jí zařídili dvoubrankový náskok Martin Šťovíček s Radimem Ferdou a v čase 53:53 dovršil výsledek Vojtěch Střondala. Gólman Pavel Jekel udržel díky 38 úspěšným zákrokům počtvrté v sezoně čisté konto. Jestřábi prohráli potřetí za sebou.

Vsetín prohrál teprve potřetí z uplynulých jedenácti zápasů a Šumperk naopak ukončil sérii tří porážek, při kterých nebodoval. Draci vykročili za úspěchem přesně po 11 minutách hry, kdy v oslabení otevřel skóre Tomáš Vildumetz. Ve 26. minutě sice vyrovnal Vít Jonák, ale v polovině prostřední části vrátil hostům náskok Lukáš Žálčík a 97 sekund před druhou pauzou zvýšil Dávid Kohút. Výsledek dovršil 52 vteřin před koncem při power-play do prázdné branky Denis Kindl.

Čtvrtá Jihlava si sice připsala kontumační výhru nad Kadaní, která v polovině listopadu z finančních důvodů odstoupila ze soutěže, ale na ledě v předehrávce 43. kola neuspěla a na ledě pátého Sokolova podlehla 0:4. Byla to pro ni teprve druhá prohra z posledních osmi duelů. Baník se po šňůře šesti porážek vrací do formy druhou výhrou ze tří zápasů. Brankami k tomu pomohli Denis Zeman, Vojtěch Tomi, Daniel Přibyl a Jan Pohl, gólman Jakub Neužil pochytal všech 29 střel a připsal si první nulu v ročníku.

Slavia stoupá výš a výš

Na sedmou pozici se díky čtvrtému vítězství z posledních pěti vystoupení posunula pražská Slavia, která v Edenu zdolala Ústí nad Labem 4:2. Po gólu a asistenci si připsali za vítěze obránci Mikuláš Hovorka s Václavem Veberem.

Sérii tří domácích porážek ukončil Přerov, který zdolaly Benátky nad Jizerou 2:0. V 15. minutě otevřel skóre v přesilovce Jakub Svoboda a 17 sekund před koncem zamířil při power-play do prázdné branky Tomáš Šoustal. Brankář Michael Petrásek zastavil 38 střel a dosáhl na třetí nulu v ročníku. Patnácté Benátky nad Jizerou si třetí prohrou za sebou komplikují boj o záchranu.

Formu potvrdila Poruba, která porazila Kolín 3:0. Bodovala popáté za sebou a počtvrté z toho vyhrála. Ostravany dostal ve 3. minutě do vedení Jakub Hajný, v polovině úvodní třetiny zvýšil Martin Réway a poslední slovo měl po 32 sekundách třetí třetiny Fin Markus Korkiakoski. Brankář Adam Brízgala udržel díky 31 zásahům druhé čisté konto v sezoně. Kozlové po sérii šesti vítězství nebodovali potřetí v řadě.

Výsledky první hokejové ligy

34. kolo:

Vsetín - Šumperk 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 26. Jonák - 12. Vildumetz, 31. Žálčík, 39. Kohút, 60. D. Kindl. Rozhodčí: Čech, Květoň - Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.

Litoměřice - Havířov 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)

Branky: 34. R. Přikryl, 36. Válek, 48. Hauser, 49. Jícha, 58. Martin Procházka, 60. Sihvonen - 38. Dostálek. Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Štofa, Horažďovský. Vyloučení: 2:8. Využití: 5:0. Diváci: 1000.

Poruba - Kolín 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 3. Hajný, 10. Réway, 41. Korkiakoski. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 452.

Třebíč - Prostějov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 29. Šťovíček, 39. Ferda, 54. Střondala. Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 791.

Slavia Praha - Ústí nad Labem 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky: 26. Hovorka, 44. J. Doležal, 56. Poletín, 60. Veber - 15. Milfait, 53. D. Tůma. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 636.

Přerov - Benátky nad Jizerou 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 15. Jakub Svoboda, 60. T. Šoustal. Rozhodčí: Skopal, Koziol - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 8:11, navíc Tadeáš Král - D. Špaček oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 720.

Jihlava - Kadaň 5:0 kontumačně

Předehrávka 43. kola:

Sokolov - Jihlava 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 7. D. Zeman, 20. Tomi, 32. D. Přibyl, 55. J. Pohl. Rozhodčí: Bejček, Jaroš - Belko, Baxa. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 541.