Touchdown

Karlovy Vary přehrály Litoměřice a sesadily z čela budějovický Motor

Hokejisté Karlových Varů v 34. kole první ligy porazili Litoměřice 2:1 v prodloužení a dostali se do čela tabulky o skóre před České Budějovice, které podlehly 1:3 ve Vsetíně. Třetí zůstává Kladno, jež v předehrávce podlehlo Přerovu 2:3 a ztrácí dva body.

Hokejisté Karlových Varů se radují ze vstřeleného gólu
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Karlovy Vary poslal do vedení ve 14. minutě útočník Jaromír Kverka po nahrávce slovinského obránce Sabahudina Kovačeviče. Litoměřicím se zásluhou beka Aleše Pavlase podařilo v 38. minutě vyrovnat. Bod navíc pro Energii zařídil vteřinu před koncem prodloužení Kovačevič, jemuž přihrál Kverka. Západočeši se díky lepšímu skóre vrátili do čela soutěže.

Motor v předchozích dvou zápasech zdolal Vsetín 4:1 a 8:0, třetí prohru ale Valaši nepřipustili. O třech bodech pro šestinásobné mistry extraligy rozhodl v čase 36:12 David Vítek, který zlomil nerozhodný stav 1:1. Šestadvacetiletý útočník pak v závěrečné dvacetiminutovce zařídil konečnou podobu výsledku.

Vsetín zdolal Motor 3:1, dvěma góly se blýskl Vítek

Prostějov uspěl ve Frýdku-Místku 5:2 a radoval se ze sedmé výhry po sobě. Za Jestřáby se dvakrát prosadil nejproduktivnější hráč ligy Jan Rudovský. Domácí prohráli popáté v řadě. Slavia si díky výhře 5:2 nad Ústím nad Labem připsala čtvrtý triumf za sebou. Pražané rozhodli ve druhé části, ve které si za nerozhodného stavu 1:1 vypracovali vedení 4:2.

Benátky nad Jizerou porazily poslední Kadaň 7:3 a zvítězily poprvé od 4. listopadu, kdy zdolaly právě Trhače. Od té doby následovala série dvanácti proher. Rozhodující moment utkání nastal v 24. minutě, kdy Středočeši v rozmezí pouhých sedmi vteřin odskočili z 2:1 na 4:1.

Kadaň se sice ve třetí třetině dotáhla na rozdíl jedné branky, ale Benátky poté třikrát skórovaly. V dresu domácích vstřelil hattrick jednadvacetiletý Zdeněk Král, který k němu přidal i nahrávku. Opačnou bilanci si připsal o čtyři roky mladší útočník Jan Jeník.

Třebíč vyhrála nad Havířovem 3:2, přestože po dvou třetinách vedla už o tři branky. Horácké Slavii pomohly k plnému bodovému zisku dvě využité přesilové hry. Havířov nebodoval po čtyřech duelech.

34. kolo první hokejové WSM ligy:

Vsetín - České Budějovice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Branky: 37. a 51. Vítek, 8. Šilhavý - 12. Vlček. Rozhodčí: Vrba, Doležal - Beneš, Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4821.

Benátky nad Jizerou - Kadaň 7:3 (2:1, 2:0, 3:2) Branky: 16., 56. a 60. Z. Král, 1. Jeník, 24. Niko, 24. Hrníčko, 57. R. Veselý - 10. Havlíček, 47. Chlán, 49. Rindoš. Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Podrazil, Kotlík. Vyloučení: 3:8, navíc Havlín - Macháček, Trefný všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 208.

Karlovy Vary - Litoměřice 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0) Branky: 14. Kverka, 65. Kovačevič - 38. Pavlas. Rozhodčí: Škrobák, Grech - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 3606.

Třebíč - Havířov 3:2 (2:0, 1:0, 0:2) Branky: 3. L. Vágner, 7. Dolníček, 31. D. Mikyska - 45. R. Havel, 60. M. Kalus. Rozhodčí: Wagner, Dědek - Hejl, Bosák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0.

Frýdek-Místek - Prostějov 2:5 (0:0, 1:3, 1:2) Branky: 38. Matyáš, 50. J. Kalus - 24. z trest. střílení a 41. Rudovský, 32. M. Drtina, 33. Prokeš, 43. Žovinec. Rozhodčí: Čech, Koziol - Poruba, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1685.

Ústí nad Labem - Slavia Praha 2:5 (1:1, 1:3, 0:1) Branky: 9. Smolka, 40. Vrdlovec - 3. Z. Doležal, 33. L. Krejčík, 37. Barák, 39. Nedvídek, 59. Račuk. Rozhodčí: Veselý, Veinfurter - Toman, Kokrment. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení 0:1. Diváci: 1546.