Touchdown

Jihlava vyhrála v Porubě a poskočila do čela tabulky

Šlágr 14. kola první ligy na ledě Poruby vyhráli hokejisté Jihlavy 3:2 v prodloužení a posunuli se do čela tabulky. Vedou o bod právě před dosud prvními Ostravany a třetím Vsetínem, který vyhrál nad Benátkami nad Jizerou 4:1.

Radost hokejistů Jihlavy
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Jihlavská Dukla zabrala po dvou porážkách. V Ostravě vedla od páté minuty po brance Jiřího Fronka, ale za domácí na konci úvodní části vyrovnal Markus Korkiakoski a po 111 sekundách otočil stav Marek Sikora. V 54. minutě ale smazal ztrátu Tomáš Harkabus a v čase 62:09 rozhodl Joshua James Mácha, posila z extraligové Olomouce.

Vsetín zvládl vítězně i sedmý domácí zápas v sezoně. U všech čtyř branek proti Benátkám nad Jizerou byl útočník David Březina, který dvakrát skóroval a připsal si dvě asistence. Tři body za gól a dvě přihrávky zaznamenal Sebastian Gorčík. Hosté po sérii čtyř výher prohráli dvakrát za sebou a klesli na páté místo.

Na čtvrtou pozici se posunul díky vítězství 5:3 v dohrávce 6. kola nad Litoměřicemi Přerov, který vyhrál popáté za sebou a neztratil při této sérii ani bod. Litoměřice sice ve druhé třetině smazaly tříbrankovou ztrátu, ale v 53. minutě vrátil Zubrům vedení Martin Ryšavý a za 42 sekund pojistil výhru druhým gólem v utkání Vlastimil Dostálek.

Měl by projekt Dukla v Litoměřicích pokračovat? Poslechněte si Hokej bez červené – podcast s Robertem Zárubou:

V dohrávce 3. kola zdolal Havířov nováčka Vrchlabí 2:1 a připsal si třetí výhru za sebou. Naopak hosté poprvé po třech vítězstvích neuspěli, přestože vedli od poloviny úvodní třetiny po přesilovkové trefě obránce Ondřeje Vály. O vyrovnání se postaral 29 sekund před první pauzou Ondřej Procházka a v čase 46:13 rozhodl v početní výhodě Jakub Kotala.

Rovněž v duelu 3. dějství podlehl Frýdek-Místek doma Prostějovu 2:3 v prodloužení a prohrál šestý z posledních sedmi duelů. Jestřábi se díky trefě Petra Mrázka ve 43. sekundě nastavení radovali z druhé výhry z uplynulých pěti utkání.

Kladno doma vyhrálo nad Kadaní 7:4 a slavilo čtvrtou výhru v řadě. Pěti body za gól a čtyřmi asistencemi zazářil Antonín Melka, dvě branky a jednu přihrávku si připsal Tomáš Plekanec a tři asistence zaznamenal obránce Zachary Frye. Za poslední Kadaň debutoval obránce Karel Kubát, bývalý dlouholetý hráč Litvínova a krátce i Sparty.

Slavia vyhrála nad Třebíčí doma 7:1 a připsala si osmé vítězství z posledních devíti duelů. Tři body za dvě branky a jednu asistenci zaznamenal Petr Vampola. Třebíč prohrála teprve podruhé z pěti utkání a po 126 minutách a 26 sekundách skončila její série bez inkasované branky.

V souboji dvou nováčků zabral po pěti porážkách Kolín, který vyhrál doma nad Šumperkem 7:4. Po třech bodech si ve vítězném týmu připsali Václav Jankovský (2+1), Zdeněk Král (1+2) a David Šafránek (0+3). Popáté za sebou neuspělo Ústí nad Labem, které v dohrávce 10. kola prohrálo v Sokolově 1:3. Slovanu nebylo nic platné, že poprvé po 224 minutách a 24 vteřinách skóroval.

První hokejová Chance liga:

Dohrávky 3. kola:

Havířov - Vrchlabí 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 20. O. Procházka, 47. Kotala, 59. Bořuta - 10. Vála. Rozhodčí: Kašík, Barek - Otáhal, Bohuněk. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Frýdek-Místek - Prostějov 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 1. Šedivý, 8. Tomi - 9. Pěnčík, 55. Žálčík, 61. P. Mrázek. Rozhodčí: M. Dědek, Fiala - Hanzlík, O. Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Bez diváků.

Dohrávka 6. kola:

Přerov - Litoměřice 5:3 (3:0, 0:3, 2:0)
Branky: 9. a 54. Dostálek, 11. Süss, 18. T. Šoustal, 53. Ryšavý - 24. Miškář, 33. M. Beran, 33. Mlčák. Rozhodčí: Šír, Hradil - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 6:2, navíc Holý (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:2. Bez diváků.

Dohrávka 10. kola:

Sokolov - Ústí nad Labem 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Kverka, 11. Prymula, 12. Vildumetz - 22. O. Bláha. Rozhodčí: Wagner, Kostourek - Kotlík, Ševic. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

14. kolo:

Vsetín - Benátky nad Jizerou 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 40. a 45. Březina, 7. Gorčík, 12. Kudělka - 11. Aubrecht. Rozhodčí: J. Doležal, Marek - Beneš, Hnát. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Bez diváků.

Poruba - Jihlava 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Korkiakoski, 22. Sikora - 5. Fronk, 54. T. Harkabus, 63. Mácha. Rozhodčí: Cabák, Ondráček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

Slavia Praha - Třebíč 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branky: 7. a 47. Vampola, 15. Veber, 31. Kuťák, 33. Všetečka, 37. J. Novák, 57. Šteiner - 25. Vodný. Rozhodčí: Souček, Zubzanda - Bělohlav, Jindra. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Kladno - Kadaň 7:4 (4:1, 3:2, 0:1)
Branky: 8. a 27. Plekanec, 4. Hajný, 8. Hlava, 16. Melka, 21. Kubík, 24. Guman - 13. J. Svoboda, 26. Berčík, 35. T. Koblížek, 49. Matyáš Svoboda. Rozhodčí: Petružálek, Jaroš - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Bez diváků.

Kolín - Šumperk 7:4 (4:0, 2:3, 1:1)
Branky: 12. a 54. Jankovský, 5. Petržilka, 4. Kukla, 18. J. Stehlík, 35. Mašín, 35. Z. Král - 22. a 46. Tadeáš Král, 32. J. Baláž, 39. Jaroš. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Štofa, Baxa. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Bez diváků.