Následuje
SP Rakousko

Jágr se přibližuje návratu na led. Hrát možná bude už ve středu s Jihlavou

První start Jaromíra Jágra v novém soutěžním ročníku první hokejové ligy se blíží. Hvězdný útočník totiž začal po zranění opět trénovat s Kladnem. Šestačtyřicetiletý hrající majitel Rytířů však zatím neví, kdy bude po problémech se zadním stehenním svalem připraven naskočit. Do hry nespěchá, i když nevyloučil, že by mohl teoreticky nastoupit už ve středu v domácím utkání proti Jihlavě.

Jaromír Jágr v dresu Kladna
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

"Může se stát, že ve středu půjdu, když se budu cítit dobře. A možná, že ne. Možná v sobotu na Slavii. Těžko říct, tam jde jen o to, abych se znovu nezranil a cítil se dobře. Nechci tam být jen do počtu. To by moc nepomáhalo a já věřím, že se nám bude dále dařit. Není potřeba se tam cpát," řekl Jágr v Kladně na akci Týden hokeje, kterou pořádá Český hokej.

Legendární forvard se zranil 23. srpna v přípravném duelu s Litoměřicemi. "Bylo to v poslední vteřině. Upadl hráč za mnou, podrazil mi jednu nohu a já jsem šel celou váhou na druhou. Při tom jsem se otáčel a natrhnul jsem si hamstring. Byla to náhoda, což se prostě ve sportu stává," popsal Jágr.

V Kladně děti trénovali s Paterou, Procházkou a Jágrem

Jágr se po problémech s kolenem z minulé sezony připravoval na nový ročník, ale zranil se ve svém čtvrtém vystoupení. Minulou sezonu začal druhý nejproduktivnější hráč historie NHL ještě v dresu Calgary, za které ale nastoupil naposledy 31. prosince proti Chicagu.

Limitovalo jej zmíněné koleno, na konci ledna se tak vrátil do prvoligového Kladna. V pátém utkání za Rytíře si ovšem zranění obnovil po nárazu na mantinel a v play-off první ligy naskakoval na led pouze na pár vteřin, aby si připsal potřebný počet startů pro účast v baráži o extraligu. Nakonec do hry zasáhnout nestihl.

"Já jsem měl během své hokejové kariéry velké štěstí, že jsem nebyl tak často zraněný, což je ohromná výhoda, ale bylo to štěstí. Teď se trošku otočilo proti mně. Je to horší tím, že jsem trošku starší a rekonvalescence trvá trošku déle," doplnil Jágr, jenž je se 1733 zápasy třetí v historické tabulce základní části NHL.

I přes komplikace Jágr pokračuje v kariéře a chce pomoci mateřskému Kladnu v boji o návrat do extraligy. "Když je motivace a chuť, tak se to pořád dá. Nechci omílat ten věk, ale je to opravdu jen o té chuti tomu dát maximum. Pak je to jednoduché. Ale je to těžší a těžší. Nejhorší jsou zranění a nejtěžší je vracení se do hry," doplnil Jágr.

Uvažuje i o tom, že by si v případě formy zahrál v sezoně i nejvyšší soutěž. Už v té minulé byl dohodnutý na střídavém startu v Třinci, ale k tomu při jeho zranění nedošlo. "Kdybych na to měl, tak bych si rád nějaké zápasy v extralize zahrál. Věřím tomu, že by to pomohlo našemu mužstvu, abych měl přehled, jakým stylem se to hraje," dodal Jágr.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy