Uber Cup 2024

Favorité doma padli. Na úvod čtvrtfinále uspěly Prostějov, Slavia, Sokolov a Přerov

Na úvod čtvrtfinále play-off první hokejové ligy neuspěli favorité a radovaly se výhradně hostující celky. Vítěz základní části Litoměřice podlehl Prostějovu 2:4, druhý Vsetín prohrál s pražskou Slavii 1:2, Sokolov vyhrál na ledě třetí Třebíče 2:1 a Přerov zvítězil nad čtvrtou Jihlavou 2:0. Série na tři vítězné zápasy pokračují na stejných místech v pátek.

Radost hokejistů Slavie
zdroj: Twitter HC Slavia Praha autor: Karel Švec

Prostějov, který v úterý dovršil doma postup z předkola přes Kolín 2:1 na zápasy, otevřel skóre ve 37. minutě díky Janu Rudovskému, ale Litoměřice v úvodu třetí část stav otočily. O vyrovnání se postaral 20 sekund po pauze Riku Sihvonen a za dalších 43 vteřin využil přesilovou hru Lukáš Válek. Ve 46. minutě ale zahájil obrat Tomáš Jiránek, v čase 55:02 dal vítězný gól Robin Staněk a sekundu před koncem při power-play do prázdné branky dovršil výsledek opět Jiránek.

Slavia, která také ještě v úterý hrála předkolo proti Frýdku-Místku, se ujala vedení ve Vsetíně v 16. minutě díky Radku Havlovi. Po 125 sekundách druhé části vyrovnal Daniel Klímek a ve 37. minutě rozhodl o vítězství Pražanů Jiří Doležal.

V Třebíči prolomil bezbrankový stav vteřinu před koncem první třetiny Jaromír Kverka, jenž dostal hostující Baník do vedení. V 51. minutě sice vyrovnal v přesilové hře Adam Gajarský, ale hned za 59 sekund vrátil Sokolovu náskok Daniel Přibyl. Na jeho gól už Horácká Slavia nezareagovala.

Přerov navázal na konec základní části, kdy vyhrál 12 z posledních 14 utkání. O první branku se postaral osm sekund před koncem druhé třetiny v početní výhodě Jakub Herman a 13 vteřin před koncem při power-play přidal pojistku Jan Svoboda. Gólman Lukáš Klimeš díky 25 úspěšným zákrokům udržel čisté konto.

Šumperk v druhém zápase play down v Ústí nad Labem zareagoval na středeční porážku 2:5 a vyrovnal stav série hrané na čtyři vítězství na 1:1. Jediný gól vstřelil v 50. minutě Dávid Kohút, gólman Vojtěch Mokrý díky 23 zásahům vychytal nulu.

První hokejová liga:

Čtvrtfinále play-off - 1. zápasy:

Vsetín - Slavia Praha 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 23. Klímek - 16. R. Havel, 37. M. Hovorka. Rozhodčí: Čech, Hucl - Polák, Komínek. Vyloučení: 4:2, navíc Žejdl (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2850.

Třebíč - Sokolov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 51. Gajarský - 20. Kverka, 52. Přibyl. Rozhodčí: Cabák, Jaroš - J. Dědek, Kráľ. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1711.

Jihlava - Přerov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 40. Herman, 60. Jan Svoboda. Rozhodčí: Bejček, Vrba - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 1372.

Litoměřice - Prostějov 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Branky: 41. Sihvonen, 42. Válek - 46. a 60. Jiránek, 37. Rudovský, 56. Staněk. Rozhodčí: Wagner, Zubzanda - Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 1050.

Play down - 2. zápas:

Ústí nad Labem - Šumperk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 50. Kohút. Rozhodčí: Kostourek, Micka - Roischel, Štofa. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 1290. Stav série: 1:1.