Druhá Třebíč vynulovala vedoucí Porubu, série Zlína skončila v Litoměřicích

Šlágr 21. kola první hokejové ligy zvládli lépe hokejisté Třebíče. Vedoucí Porubu udolali 2:0 a na Ostravany, kteří mají ještě dvě utkání k dobru, se bodově dotáhli. Zlín naopak nenavázal na sérii čtyř vítězství a prohrál na ledě Litoměřic 2:5.

Radost hokejistů Třebíče
zdroj: Facebook SK Horácká Slavia Třebíč autor: Markéta Křížová

Třebíč vyhrála i jedenáctý domácí zápas v sezoně. Horácká Slavia se proti lídrovi ujala vedení po 46 sekundách, kdy se dostal v oslabení do úniku Miroslav Holec a překonal gólmana Daniela Dolejše.

Výsledek pojistil 38 vteřin před koncem při power-play do prázdné branky Martin Dočekal. Gólman Třebíče Pavel Jekel udržel potřetí v sezoně čisté konto. Poruba neuspěla po sérii tří výher a venku nebodovala potřetí za sebou.

Zlín, který sestoupil z extraligy po 42 letech, utrpěl ve 22. duelu v sezoně jedenáctou porážku. Litoměřice potřetí za sebou naplno bodovaly. Berani po 118 sekundách prohrávali po zásahu Přemysla Svobody a v 7. minutě v přesilovce přidal druhý gól Stadionu Lukáš Válek.

Ve druhé třetině nejdříve využil přesilovku pěti proti třem David Aubrecht a Josef Slavíček s Ondřejem Procházkou zařídili už pětibrankový náskok. Ve 39. minutě zkorigoval stav Šimon Frömel a necelých pět minut před koncem v početní výhodě ještě zmírnil prohru Jiří Suhrada.

Vsetín zabral po dvou porážkách a vyhrál v Prostějově 3:1. Ve 32. minutě dostal Valachy do vedení v přesilové hře Roman Přikryl a 68 sekund před koncem druhé třetiny zvýšil vedení Fin Riku Sihvonen. Po 36 sekundách závěrečného dějství upravil Jan Berger už na 3:0. Brankáři Maximu Žukovovi sebral čisté konto v 54. minutě Matouš Venkrbec.

Třetí venkovní vítězství za sebou oslavila Jihlava, která oslavovala v Sokolově po výsledku 2:1. Pro Baník to byla šestá prohra z posledních sedmi duelů. Dvěma brankami o tom rozhodl Patrik Miškář, který skóroval v 25. a v 55. minutě. Za domácí vyrovnal v čase 27:44 Martin Weinhold.

Pátou porážku v řadě musel naopak strávit Šumperk, který sice vedl v Přerově 2:0, ale prohrál 3:4 v prodloužení. Přesně po šesti minutách hry otevřel skóre ve prospěch Draků Lukáš Nedvídek a po polovině utkání zvýšil Ondřej Hrachovský.

Zubři mezi 41. a 49. minutou otočili stav díky gólům Jan Süsse, Antonína Pechance při přesilovce čtyř proti třem a Tomáše Doležala. V čase 54:10 vynutil prodloužení Lukáš Žalčík. Po 68 sekundách nastavení zajistil Přerovu výhru David Březina.

Po čtyřech porážkách bez zisku bodu uspěl Kolín, který zdolal poslední Pardubice B 2:1. Na vedoucí branku Kozlů Kryštofa Ouřady z 26. minuty odpověděl 90 sekund před koncem druhé třetiny Jiří Půhony, ale v čase 49:41 rozhodl Adam Dlouhý.

Pražská Slavia po debaklu v Porubě 0:7 doma dosáhla jen na bod po porážce s Frýdkem-Místkem 1:2 po samostatných nájezdech. Hosty dostal do vedení v 18. minutě Pavel Matěj, po 80 sekundách druhé třetiny sice vyrovnal Robin Všetečka, ale v nájezdech se jako jediný prosadil Vladimír Svačina.

21. kolo první hokejové Chance ligy:

Třebíč - Poruba 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky:
21. Holec, 60. Dočekal. Rozhodčí: Zavřel, Jaroš - Roischel, Štěpánek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1026.

Litoměřice - Zlín 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Branky:
2. P. Svoboda, 7. Válek, 28. Aubrecht, 31. Slavíček, 34. O. Procházka - 39. Frömel, 56. Suhrada. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Thuma, Pěkný. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 1430.

Sokolov - Jihlava 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 28. Weinhold - 25. a 55. Miškář. Rozhodčí: Bejček, Květoň - Belko, Baxa. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 526.

Kolín - Pardubice B 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 26. Ouřada, 50. A. Dlouhý - 39. Půhoný. Rozhodčí: Kostourek, Wagner - Vašíček, Bohuněk. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 718.

Prostějov - Vsetín 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky:
54. Venkrbec - 32. R. Přikryl, 39. Sihvonen, 41. Berger. Rozhodčí: Čáp, Hucl - Otáhal, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1381.

Přerov - Šumperk 4:3 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)
Branky: 41. Süss, 45. Pechanec, 49. T. Doležal, 62. Březina- 6. Nedvídek, 33. Hrachovský, 55. Žálčík. Rozhodčí: Petružálek, Skopal - Blažek, Kučera. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1003.

Slavia Praha - Frýdek-Místek 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky:
22. Všetečka - 18. Matěj, rozhodující sam. nájezd Svačina. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 561.