Sportfilm festivalové ozvěny 2024

Derby se Zlínem vyhrál před báječnou diváckou kulisou Vsetín, Poruba přejela Jihlavu

Vsetín porazil v 9. kole první ligy ve valašském derby doma Zlín 4:2 a po úspěchu v repríze finále proti vítězi loňského ročníku se posunul na druhé místo o dva body za Porubu. Ostravané vyhráli nad Jihlavou 6:2. Na třetí pozici poskočil Prostějov po výhře v Kolíně 2:1 a z druhé na čtvrtou příčku klesl Sokolov po porážce v Litoměřicích 1:4.

Vsetín
zdroj: hc-vsetin.cz
Sestřih utkání Vsetín - Zlín

Zlín, který po úvodních třech porážkách vyhrál před derby pětkrát za sebou, se Na Lapači před 4682 diváky radoval jako první.

V 7. minutě při hře čtyř proti čtyřem otevřel skóre obránce Zdeněk Čáp. Za 123 sekund ale odpověděl Luboš Rob a 17 sekund před první pauzou otočil skóre bek Tomáš Ondračka.

V 29. minutě Vsetín v přesilové hře zvýšil díky Pavlu Klhůfkovi, ale Berany minutu a půl před koncem druhé části vrátil na kontakt také v početní výhodě Martin Novák.

Výsledek dovršil 27 vteřin před koncem při power-play do prázdné branky svým druhým gólem v utkání Rob.

Poruba bodovala i v devátém utkání v sezoně a poosmé vyhrála. V 9. minutě vedla už 2:0 po brankách Vojtěcha Střondaly a obránce Adama Sedláka.

Za 122 sekund sice snížil ve vlastním oslabení Tomáš Čachotský, ale vzápětí další přesilovou hru už využil Ondřej Šedivý a po 94 sekundách druhé třetiny upravil Kanaďan Aaron Berisha už na 4:1.

Za Duklu snížil lotyšský bek Patriks Ozols, ale ve 29. minutě vrátil domácím tříbrankový náskok opět Střondala a 34 sekund před koncem uzavřel skóre v oslabení při power-play Dukly Michal Vachovec.

Čtvrté vítězství za sebou oslavil Prostějov. V Kolíně sice prohrávali Jestřábi od poloviny utkání, kdy proměnil trestné střílení jednačtyřicetiletý mistr světa z Německa z roku 2010 Petr Koukal, ale v závěrečném dějství výsledek otočili.

Po 48 sekundách po přestávce využil početní výhodu Zdeněk Doležal a v čase 48:33 rozhodl ve vlastním oslabení Petr Hašek. Kozlové v závěrečním tlaku dotlačil puk za Jaroslav Pavelku až po vypršení času a na vyrovnání nedosáhli.

Sokolov si v Litoměřicích připsal teprve třetí prohru v ročníku. Stadion naopak za teprve druhým vítězstvím z posledních sedmi duelů vykročil ve 14. minutě, kdy otevřel skóre v přesilovce Tomáš Chlubna.

V čase 34:11 byl duel přerušen kvůli rozbitému mantinelu a dohrával se po předčasné a prodloužené druhé pauze.

Ještě ve zbytku druhé části zvýšil Tomáš Guman a ve 43. minutě pojistil náskok bek David Aubrecht. V 54. minutě zkorigoval stav Martin Osmík, ale výsledek dokonal měl při power-play 85 sekund před koncem domácí Petr Ton.

První výhry ve druhém utkání na lavičce Znojma se dočkal nový trenér Václav Baďouček, Orli porazili v Praze dvanáctou Slavii 4:1. Pro nováčka první ligy to byla třetí výhra v sezoně a venku v pátém vystoupení poprvé bodoval.

Baďouček ve středu při premiéře musel doma strávit prohru s Prostějovem 3:5. V Edenu pomohl k úspěchu dvěma góly Dominik Sklenář. U jediné branky domácích asistoval útočník Matěj Beran, který posílil Slavii na střídavý start z extraligového Kladna.

O bod za Slavií zůstávají také s jedinou výhrou třinácté Pardubice B a poslední Frýdek-Místek. Záložní tým Dynama prohrál v Přerově 3:4 a nebodoval počtvrté v řadě.

Na třetí výhře Zubrů za sebou se podílel dvěma góly David Březina, za Pardubice B skóroval také dvakrát Robin Kaplan.

Frýdek-Místek vyšel už pošesté v řadě naprázdno po výsledku 2:4 v Třebíči. Shodně po gólu a asistenci si za Horáckou Slavii připsali Ladislav Bittner, Martin Dočekal, Marek Berka a Šimon Frömel.

9. kolo první hokejové ligy:

Vsetín – Zlín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 9. a 60. Rob, 20. Ondračka, 29. Klhůfek – 7. Čáp, 39. Martin Novák. Rozhodčí: Skopal, Jaroš – O. Veselý, Tvrdý. Vyloučení: 4:5, navíc T. Jandus – Čáp oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 4682.

Slavia Praha – Znojmo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 16. Průžek – 29. a 59. D. Sklenář, 27. D. Stránský, 57. Matuš. Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Kotlík, Štěpánek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1019.

Poruba – Jihlava 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Branky: 4. a 29. Střondala, 7. A. Sedlák, 13. O. Šedivý, 22. Berisha, 60. Vachovec – 11. Čachotský, 26. Ozols. Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 763.

Litoměřice – Sokolov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 14. Chlubna, 37. Guman, 43. Aubrecht, 59. Ton – 54. Osmík. Rozhodčí: Zavřel, Čáp – Beneš, Polák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 803.

Kolín – Prostějov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 31. Koukal z tr. střílení – 41. Z. Doležal, 49. P. Hašek. Rozhodčí: R. Svoboda, Mejzlík – J. Dědek, Maňák. Vyloučení: 11:5, navíc Z. Král (Kolín) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 812.

Přerov – Pardubice B 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Branky: 24. a 42. Březina, 44. Chroboček, 51. Tomi – 15. a 34. Kaplan, 56. Herčík. Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1.

Třebíč – Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 8. Bittner, 24. Berka, 55. Frömel, 58. Dočekal – 26. Svačina, 35. Macháček. Rozhodčí: Horák, Grygera – Zídek, Roischel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0.