Sportovní zprávy

České Budějovice neuspěly po dvanácti zápasech

Po dvanácti zápasech našel Motor přemožitele. Hokejisté vedoucích Českých Budějovic v 23. kole první ligy podlehli na ledě třetího Přerova 2:3 po samostatných nájezdech. Jejich náskok před druhými Litoměřicemi se snížil na 13 bodů. Severočeši po obratu vyhráli v Prostějově 5:4 v prodloužení.

Suverénní lídr tabulky musel v Přerově dohánět dvoubrankovou ztrátu. Zubr se dostal do vedení ve 12. minutě v přesilové hře díky brance Jakuba Navrátila a za 111 sekund zvýšil Jaroslav Moučka. Za hosty snížil minutu před koncem úvodního dějství Pavel Pýcha a po 70 vteřinách třetí třetiny vyrovnal Zdeněk Doležal. V sedmé sérii nájezdů ale rozhodl zápas ve prospěch domácích Roman Pšurný. Motor i přes prohru bodoval v šestnáctém utkání za sebou.

Po sobotní prohře právě s Českými Budějovicemi, která ukončila jejich pětizápasovou sérii vítězství, nepřipustily druhou porážku za sebou Litoměřice. A to i přesto, že v Prostějově prohrávaly 0:3 a 1:4, ale nakonec zvítězily 5:4 v prodloužení. Obrat dovršil v čase 64:49 Martin Kadlec. Jestřábi prohráli osmý z uplynulých deseti duelů.

Popáté za sebou uspěla doma Poruba, která zdolala Slavii 4:1. Ostravané rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Pražané prohráli třetí z posledních čtyř duelů.

Už sedmou výhru za sebou oslavil Vsetín a poskočil na pátou pozici. Valaši doma rozdrtili Benátky nad Jizerou 8:0. Dvakrát skóroval Martin Procházka a díky pouhým 14 úspěšným zákrokům si připsal první čisté konto v sezoně David Gába. Středočeši neuspěli poprvé po třech výhrách.

Jihlava na třetí pokus poprvé vyhrála pod novým trenérem Viktorem Ujčíkem, který nahradil Petra Vlka. Díky vítězství v Chomutově 3:1 ukončila sérii čtyř porážek, předtím pod novým koučem podlehla v Českých Budějovicích (2:3) a doma Přerovu (0:1 v prodloužení).

Havířov porazil poslední Kadaň 4:0 díky dvěma přesilovkovým gólům Jakuba Kotaly. Gólman Aleš Stezka pochytal všech 20 střel hostů a připsal si třetí čisté konto v sezoně. Poosmé za sebou vyšlo naprázdno čtrnácté Ústí nad Labem, které prohrálo ve Frýdku-Místku 2:4. Třetí výhru za sebou oslavila Třebíč po výsledku 4:3 na hřišti předposledního Sokolova.

Výsledky 23. kola první hokejové ligy

Vsetín - Benátky nad Jizerou 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)

Branky: 15. a 50. Martin Procházka, 6. Karafiát, 11. Jonák, 21. Slováček, 30. Dostálek, 37. Dudáš, 46. Pechanec. Rozhodčí: Jechoutek, Cabák - Roupec, Šimánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 2440.

Chomutov - Jihlava 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky: 39. Vrhel - 11. Fronk, 56. D. Kolář, 57. J. Pohl. Rozhodčí: Pavlovič, Hucl - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:2. Diváci: 1823.

Poruba - Slavia Praha 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Branky: 6. Obdržálek, 7. Zdeněk, 20. Husák, 53. T. Jáchym - 15. A. Furch. Rozhodčí: Fiala, J. Ondráček - Hranoš, Konvička. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 510.

Havířov - Kadaň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 15. a 52. Kotala, 22. Malina, 54. Žiak. Rozhodčí: Skopal, J. Doležal - Gančarčík, Zedník. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 1108.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 20. Stuchlík, 30. Kaukič, 36. Eret, 60. Klimša - 7. Maršoun, 40. Kružík. Rozhodčí: R. Čech, Koziol - Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1100.

Sokolov - Třebíč 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Branky: 23. Kverka, 30. J. Vrána, 58. M. Zadražil - 30. Kratochvíl, 34. Nedvídek, 39. Paták, 51. Vodný. Rozhodčí: Grech, Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 588.

Prostějov - Litoměřice 4:5 v prodl. (1:0, 3:1, 0:3 - 0:1)

Branky: 20. Žálčík, 27. Hrníčko, 33. T. Jandus, 37. Divíšek - 36. Marcel, 42. M. Havelka, 51. Střondala, 52. Daniel Voženílek, 65. M. Kadlec. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Bartek, Blažek. Vyloučení: 7:7, navíc Daniel Voženílek (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 912.

Přerov - Motor České Budějovice 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 12. Navrátil, 14. Moučka, rozhodující sam. nájezd R. Pšurný - 19. Pýcha, 42. Z. Doležal. Rozhodčí: Kašík, Vrba - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 2011.