Hokej na zemi

Plzeňští házenkáři přehráli Hranice, zvítězily i Lovosice

Házenkáři Plzně porazili Hranice 33:18 a po čtvrté výhře v řadě se posunuli na druhé místo tabulky. Na vedoucí Karvinou, která dosud neztratila ani bod, ztrácí Talent tým Plzeňského kraje dva body stejně jako Zubří, Nové Veselí a Lovosice.

zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Favorizovaní hráči Plzně vstoupili do zápasu vlažně, ale díky zlepšenému výkonu si do konce prvního poločasu vypracovali sedmigólový náskok, který po změně stran ještě výrazně navýšili. Devíti góly z místa spojky se na tom podílel Petr Linhart.

Obhájce titulu po úvodním zaváhání s Novým Veselím vyhrál čtvrtý zápas v řadě. Naopak poslední Hranice na premiérový bod v sezoně stále čekají.

Nové Veselí vyhrálo v Jičíně 28:27, rozhodující gól vstřelil v předposlední minutě Anur Burnazovič ze sedmimetrového hodu. Rozdílem jediné branky zvítězilo rovněž Brno nad Frýdkem-Místkem.

Po nepovedeném úvodu soutěže se rozjela pražská Dukla, která doma zdolala Maloměřice 30:23 a bodovala potřetí za sebou. Dvanáct gólů hostů vstřelil Michal Dostalík, jeho spoluhráči se podělili o zbývajících jedenáct.