Plzeňští házenkáři mají po výhře v Lucembursku blíže do čtvrtfinále. Karviná doma padla

Plzeňští házenkáři vyhráli první osmifinálový zápas Evropského poháru v hale lucemburského celku Handball Esch 34:30 a mají nakročeno do čtvrtfinále. Karviná se naopak ocitla na pokraji vyřazení, poté co doma podlehla švýcarskému týmu Suhr Aarau 23:27.

Plzeňští lídři extraligy v Lucembursku ani jednou neprohrávali a už první poločas vyhráli o pět gólů (18:13). Po změně stran pustili soupeře maximálně na tříbrankový rozdíl, po sedmi brankách zaznamenali v dresu českého mistra Petr Linhart a Jakub Douda.

Úvodní osmifinálové utkání Evropského poháru házenkářů:

Handball Esch (Luc.) - Talent tým Plzeňského kraje 30:34 (13:18)

Nejvíce branek: Krier 6, Muller 6/1, Petiot 4 - Linhart 7, Douda 7/2, Nejdl 6.

Odveta je na programu 20. února.

Karvinští, kteří jsou v extralize druzí jen o skóre a mají zápas k dobru, po vyrovnaném úvodu umožnili soupeři na přelomu poločasů pětibrankový trhák od stavu 11:11. V závěru se ještě přiblížili na dvougólový rozdíl (23:25) po osmé trefě svého nejlepšího střelce Vojtěcha Patzela, pak ale ještě dvakrát inkasovali, přičemž skóre uzavřel autor deseti gólů Manuel Zehnder. S více než čtyřicetiprocentní úspěšností zákroků trápil domácí střelce brankář Leonard Grazioli.

Karviná - Suhr Aarau (Švýc.) 23:27 (11:13)

Nejvíce branek: V. Patzel 8/3, Solák 7, Fulnek, Sobol a Franc po 2 - Zehnder 10/1, Slaninka 6, Hofer a Muggli po 3.