EP Benátky nad Jizerou

Most doma bez problémů zdolal Hodonín a pojistil si první místo

Házenkářky Mostu znovu ukázaly, že jsou na špici tabulky právem. V utkání 19. kola interligy vyhrály nad Hodonínem 35:23 a vedou soutěž o tři body před Michalovci a pražskou Slavií. Oba jejich protivníci ale mají utkání k dobru. Favorizovaný Most vedl už v poločase o 11 branek, devíti góly se v utkání blýskla tradiční střelecká opora mistrovského týmu Simona Szarková.

Dominika Zachová z Mostu
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

"Velmi rychle jsme si vytvořili komfortní náskok, což byl náš cíl. Bohužel ve druhé půli jsme trochu ztratili koncentraci, škoda že jsme úroveň prvního poločasu neudrželi," řekl trenér Mostu Peter Dávid. "V prvním poločase jsme zvolili špatnou taktiku obrany," prohlásil jeho hodonínský protějšek René Kumpán.

Důležitý souboj o postup do play-off zvládla Olomouc, která porazila Veselí nad Moravou nejtěsnějším poměrem 25:24. Poruba si v tabulce polepšila o bod, o který po remíze 24:24 obrala Šaľu.